zoveel restaur amis en he teas us mmm te vinden? waarom bestel |e niet gewoon een croqu e-mo nsie ui Niets dan voordelen bij Brussels Airport ISl 024-3650360 In het Kameleon-dorp in Terherne word je 'vies, héél vies, ranzig of goor'. Maar geen kind dat daar om maalt. Beter nog: vies worden hoort erbij. Rien van den Berg bezocht het dorp van Hielke en Sietse en vermaakte zich uitstekend op Gerbens eiland en bij andere attracties. ruim 200 rechtstreekse bestemmingen snel bereikbaar vanuit Nederland parkeren op 3 minuten loopafstand Wedden dat je je hartstikke thuis zal voelen? www.brussels-airport.nl Brussels Airport Welcome to Europe m reizeDn@wegener.nil 2, J reizen iSoSi Zaterdag 6 oktober 2012 eerste die het mag proberen is een meisje van 14. Ze draagt een hagel wit vest. Dat biedt uiteraard heel wat mogelijkheden. Kees neemt haar mee naar een slootje waar een bordje 'veerdienst' staat en pakt de polsstok. Hij doet het even voor. Heen en weer terug. Het ziet er gemakkelijk uit, maar het meis je aarzelt. Dan geeft ze - jammer - haar vest aan haar broertje en pakt de polsstok. Ze heeft goed gekeken en haalt de overkant met gemak. Op de terugweg dreigt ze vanaf de wal terug te vallen in de plomp, maar het gaat net goed. Kees felici teert haar uitbundig. „Goed ge daan man! Je bent nog schoon! Ba len!" Een jongetje van een jaar of 9 heeft de techniek nog niet zo goed onder de knie. Hij springt en pro beert de polsstok mee te nemen. Kansloos. Hij belandt in de sloot. Maar daar maalt hij niet om. Hij probeert het nog eens. Weer mis. Glunderend geeft hij het op. Hij heeft de dag van zijn leven. m Kameleon-dorp Terherne is tot en met 28 oktober open van 10.00 tot 17.00 uur. Daarna al leen op reservering voor groe pen vanaf 15 personen. Toegangsprijzen: dagkaart avon- tureneiland 10,75 euro; rond vaart en dorp Lenten 10,75 eu ro; avontureneiland en dorp Len ten 15,50 euro; rondvaart, avon tureneiland en dorp Lenten 19,75 euro. I Kijk voor meer in- 9 Terherne formatie op kameleondorpwww.kameleon- j terherne.nl rw1 Reageren? redactie.reizen ©wegener.nl Grote Kleine foto's van bovenaf. Apetrots is een jongen die in de plomp belandde; pannenkoeken moet je zelf op een vuurtje bakken. p het eiland van Ger- .W ben worden we wel- G kom geheten door m - Kees, de ondeugende molenaarszoon, die steevast door zijn vader achterna wordt gezeten rond molen De Woudaap. Pabo-student Michiel speelt Kees. Hij spreekt met brede gebaren en voert de kinderen zó de Kameleon-verhalen in. „Je hebt hier vier mogelijkheden", legt hij uit: „Je wordt vies, héél vies, ranzig of goor." Op het moe raspad kun je de overkant schoon halen, maar waarschijnlijk is het niet. Kees stelt de mensen gerust: kinderen kunnen hooguit tot borsthoogte in de derrie zakken. Ze worden dus alleen ouderwets vies. Tien minuten na het wel komstwoord van Kees, klinken de eerste kreten van het moeraspad. Een jochie komt zich bij Kees mel den. Zijn ogen glimmen nog meer dan zijn kleren. Trots vertelt hij dat hij in het moeras is gevallen. De bezoekers van het Kameleon dorp worden meegesleurd in de Kameleon-serie aan de weet ko men, de smederij van Klinkhamer bezoeken en de stapel witte boter hammen zien liggen die 'mem' el ke dag smeert voor haar tweeling. Gerbens eiland is het domein van Kees. Hij dwaalt er rond met de be zoekers, terwijl hij hen opjut. Dit eiland is immers niet bedoeld voor mensen die alleen vermaakt wil len worden. Je kunt een pannen koek kopen, maar dan moet je hem wel zelf bakken boven een kampvuur. Hier moet je ook ravot ten of spelletjes doen die je thuis nooit doet. Zoals fierljeppen. De foto's Rien van den wereld van de tweeling Hielke en Sietse, zonen van de smid Klinkha mer. De medewerkers van het Ka meleon-dorp spelen personen uit de boeken. Directeur Nop de Graaf is Gerben. Zijn collega directeur Stefan de Lange is vader Klinkhamer. De meisjes die de be zoekers op de praam bezighouden zijn de nichtjes. Vies worden kan overal in het Ka meleon-dorp. Maar niet in de .schuur waar het dorp Lenten, in clusief molen De Woudaap, is na gebouwd. Je kunt er een speur tocht doen, allerlei dingen over de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 79