Ze kunnen je kapotprocederen Hulpverlener vraagt Inspectie reactorvat veiliger werkplek kerncentrale Borssele 'Import mosselen gevaar voor zeearm' Overval op AH Vlissingen 16 zaterdag 6 oktober 2012 De rechter heeft Hans van der Linde gelijk gegeven: hij mag rustig zeggen dat er sprake is van belangenver strengelingen met de farma ceutische industrie. Maar de huisarts uit Burgh-Haamstede rust niet op zijn lauweren en zet zijn ge vecht voort Morgen doet hij op Radio 5 (16 uur) weer uit de doeken waarom hij Hier gaat het Van der Linde om Medicijnen mogen worden voorgeschreven als ze geregistreerd zijn. Het publiek denkt dat ze dan veilig en effectief zijn. In werke lijkheid wordt pas dan, terwijl miljoenen het al gebruiken, het medicijn enkele jaren grootschalig getest op bijwerkingen en ef fectiviteit. Die kunnen zeer ernstig zijn: re centelijk kostte het diabetes-medicijn Avan- dia wereldwijd 50.000 levens. Nieuwe medicijnen zijn altijd onbewezen veilig en vaak onbewezen effectief, stelt Van der Linde. door Ondine van der Vleuten blijft vechten tegen de griepprik, en tegen andere geneesmiddelen en vaccins waar van nog niet onomstotelijk bewezen is dat ze op lange termijn veilig en effectief zijn. Monddood hebben zijn tegenstan ders de Zeeuwse huisarts niet kunnen ma ken, kopschuw wel. „In de auto, na af loop van het interview, dacht ik opeens: Had ik dat nou wel mogen zeggen? Ik belde mijn advocaat en die zei: inderdaad, daar kun je nog een zware pijp mee roken. Ik heb direct naar Radio 5 gebeld en ge vraagd of ze het stukje er uit willen knip pen. Gelukkig doen ze dat. Ik moet er niet aan denken dat ik wéér een proces aan mijn broek krijg. Ze nemen mij bij het minste of geringste in de tang. En je kunt iemand kapotprocederen, echt waar." Bijna was dat hem zelf overko men. „In oktober 2011 kreeg ik de keus: óf ik ondertekende een verklaring waarin ik mijn uitlatingen introk, óf de Nederland se Staat zou een proces aanspannen. Ik wist direct wat dat betekende: meer dan 50.000 euro proceskosten die je niet ver Huisarts Hans van der Linde uit Burgh-Haamstede vecht door. goed krijgt als je wint. Zo gaat dat in Ne derland. Dus ik heb tegen mijn vrouw ge zegd: als ik niet teken, krijgen we elke maand een advocatenrekening van 6 a 7000 euro in de bus. Wat vind jij?" Zijn vrouw vond dat hij voet bij stuk moest houden. En dus nam de 69-jarige Van der Linde, die nog twee dagen per week als huisarts werkt, diensten over van collega's om de proceskosten te kun nen betalen. „Ik heb een zure tijd gehad. In juni heb ik in drie weken dertien nachtdiensten gedraaid, in februari brak ik drie ribben, maar moest ik achttien diensten draaien. Het was echt niet niets." Dat Van der Linde heeft kunnen volhou den, is te danken aan het steunfonds dat sympathisanten voor hem opzetten. Van de 60.000 euro die 1300 mensen gestort hebben, is ongeveer de helft opgebruikt „Wat met de rest gebeurt, beslist het be stuur. Dat staat helemaal los van mij. Ik neem aan dat de rest wordt teruggestort." UW MENING 377 reacties WD en PvdA zijn goed bezig eens oneens 'De kerncentrale komt pas écht in de problemen als het water op de keien van Amersfoort staat.' Woordvoerster Monique Linger over de veiligheid van de kerncentrale Borssele Faunabescherming is naar de Raad van State gestapt met de eis dat het wordt verboden in het buitenland op geviste mosselen in de Oosterschelde uit te zaaien. Die mosselen nemen tal loze minuscule diertjes en planten mee die het ecosysteem in de zeearm verstoren, vreest Faunabescherming. IN BINNEN- EN BUITENLAND Een nieuwe campagne moet hulpver leners als ambulancebroeders, brand weerlieden en politieagenten behoe den voor agressie tijdens hun werk. De hulpverleners moeten ervan door drongen worden dat agressie er echt niet bijhoort en werkgevers moeten beloven hun personeel een veilige werkomgeving te bieden. De Albert Heijn aan de Gildeweg in Vlissingen is maandag in alle vroegte overvallen. Twee mannen kwamen de supermarkt rond 6.00 uur binnen en bedreig den drie medewerkers met een vuurwapen. Daarbij is geschoten, maar niemand is door een kogel geraakt. De kerncentrale in Borssele heeft een onderzoek ingelast naar de aanwezig heid van haarscheurtjes in het reactor vat. Exploitant EPZ wil zo een einde maken aan de aanhoudende onrust rond dergelijke problemen in de kern centrales van Doel en Tihange. De ko mende onderhoudsstop wordt ge bruikt voor een inspectie van het vat Sporenonderzoek na de overval. foto Roland de Jong Rutte en Samsom akkoord Obama verliezer in debat Veel stappers zijn discodoof De forensentaks, de langstudeerboete, het liggeld voor het ziekenhuis en de eigen bij drage voor de geestelijke gezondheidszorg: het is van de baan. WD en PvdA presen teerden een deelakkoord over de begroting 2013, waardoor voor ruim 2 miljard euro wordt versleuteld aan de eerdere plannen. De Republikeinse presidentskandidaat Mitt Romney wordt als winnaar gezien van het eerste verkiezingsdebat met zijn tegenstre ver, de Democraat en huidige Amerikaanse president Barack Obama. Romney koos voor de aanval, Obama voor de verdedi ging. De verkiezingen zijn op 6 november. Vrijwel alle stappers hebben last van hun gehoor na een bezoek aan de disco of een muziekevenement Ruim een derde heeft de volgende dag nog steeds last van een piep of suizen in de oren, blijkt uit een on derzoek van de Nationale Hoorstichting. Die noemt de resultaten 'verontrustend'. MAANDAG 8 OKTOBER Informatieavond geplande werkzaamheden N61. Vanaf 19.30 uur in Sdioondijke. DINSDAG 9 OKTOBER Genieten van rust en schoon heid tijdens natuurvaartocht om 13.30 uur in Burghsluis. WOENSDAG 10 OKTOBER Muzikale avond door Rockabil ly Trio. Gratis entree; 22.00 uur, Bellamypark Vlissingen DONDERDAG 11 OKTOBER Creatief bezig zijn tijdens 'Zee land Crealand'. Van 10 tot 17 uur in Goes. Entree: 7,50 euro. VRIJDAG 12 OKTOBER Rond 21 uur op het Diekhuus- plein in Middelharnis draait de film 'Loft'. Vrije toegang. ZATERDAG 13 OKTOBER Vanaf 12 uur is het Vikingen dag in Zoutelande. Vrije toe gang voor jong en oud.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 74