Onzichtbaar universum achter je beeldscherm \V 4l zaterdag 6 oktober 2012 Lichte groei in vierde kwartaal transportsector Het eerste halfgaar van 2012 is moeizaam geweest voor de Neder landse transportsector. In het der de kwartaal is er sprake van een lichte toename van de transport volumes. Dit wordt ook voor het vierde kwartaal verwacht. Voor 2013 wordt op een groei van 1,3 procent gerekend van het trans portvolume. Dit blijkt uit de Kor te Termijn Voorspellingen van on derzoek- en adviesbureau Panteia/NEA. Voor 2012 wordt in de binnenvaart en voor het spoor vervoer, een stabilisatie van het transportvolume verwacht. De vo lumes liggen nog altijd onder het niveau van voor de kredietcrisis van 2008. Waarom 50-plussers geen baan kunnen vinden Er zijn aardig wat 50-plussers in ons land. Waarom komt deze groep werklozen moeilijk aan een baan? Geert-Jan Waasdorp schrijft in een driedelig betoog op werf-en.nl over dit onderwerp. Hierin worden een aantal oorza ken van werkloze 50-plussers uit gelicht. Bijvoorbeeld uitzend- werk. Een 50-plusser vergeet (of staat niet open voor) uitzend- werk. Dat komt omdat uitzend- werk typisch voor starters en (v)mbo'ers is. Maar er zijn zoveel mensen die hun eerste baan vin den via een uitzendbureau. Ook geeft Waasdorp een aantal bruik bare tips om een baan te vinden. Werknemer met handicap moet geen probleem zijn Een werknemer met een handi cap, levert dat voor werkgevers al leen maar problemen op of zijn er ook voldoende mogelijkheden? Tijdens een ondernemersavond op woensdag 10 oktober ondervin den werkgevers wat het betekent gehandicapte werknemer te zijn. Kees Jan van de Klooster, een ge handicapte topsporter, laat de on dernemers met een presentatie zien wat het is om gehandicapt te zijn en een baan te hebben. Na aanmelding is de avond vrij toe gankelijk voor alle werkgevers. De avond wordt georganiseerd in M.A de Ruijterlaan te Goes en be gint om 18.30 uur. Met een borrel wordt de avond afgesloten. Dalende trend zet voort op de financiële arbeidsmarkt De vraag naar financieel specialis ten is in het derde kwartaal van 2012 fors gekrompen. Specialisti sche functies zoals auditors mer ken hier niets van. Dit blijkt uit de analyse 'Trends en ontwikke lingen op de financiële arbeids markt 3e kwartaal 2012' van Erik Kolthof, competence director Fi nance bij Yacht. De krimp in het aantal vacatures voor financieel specialisten vertoont sinds 2009 een aanhoudend, dalend trend. De vraag naar financieel specialis ten, 25 tot 35 jaar oud, is onveran derd goed. Zij hechten meer waar de aan uitdaging in hun werk en minder aan een vast contract Vanzelfsprekend werkt je computer altijd, kun je overal mailen op je telefoon en ben je non-stop vier entwintig uur per dag bereikbaar. )e staat niet stil bij het onzichtbare universum achter je beeldscherm, de wereld van bits en bytes. Wist pakweg twintig jaar geleden vrijwel niemand wat een computer was, anno 2012 is digitaal alles mogelijk. De glasvezelwereld ligt aan onze voeten. Welkom in de wereld van ICT. De ICT'er van nu is geen nerd, een kluizenaar op een donkere kameT, gehuld in een blauwe beeld- schermgloed met lege pizzadozen om zich heen. De ICT'er van nu is een multitasker waarvoor geen pro bleem te moeilijk is en geen oplossing te ver gezocht. door Cecile Hubregsen C® In de ICT-branche is het belangrijk dat je stressbe stendig bent en dat je abstract en oplossingsge richt kunt denken", vertelt Jeroen van Brink (27), algemeen directeur van PCextreme en PCX Pro. „Verder is het belangrijk dat je nieuwsgierig, sociaal vaardig, klantvriendelijk en collegiaal bent en dat je geen negen tot vijf-mentaliteit hebt. Dat laatste geldt vooral voor de functie van systeembeheerder. Een functie die inhoudt dat je een week in de maand standby dienst draait." Loek Geleijn, de 26-jarige systeembeheerder van PCextreme en PCX Pro knikt bevestigend. „Als jë 's nachts voor een storing uit bed wordt ge-sms't moet je meteen de meest complexe situaties het hoofd bie den." Hoe je werkdag eruit ziet is afhankelijk van je functie. Als leidinggevende heb je een sturende rol en ben je veel met mensen bezig. Als developer ont werp je nieuwe producten en als systeembeheerder ben je verantwoordelijk voor het in de lucht houden van het systeem. „De branche ontwikkelt razend snel", vertelt Loek. „Je moet continu vooruit kijken en je verdiepen in producten die nu in ontwikkeling zijn. Misschien komen ze pas over twee of drie jaar op de markt, maar als je die producten op dat mo ment niet hebt, ben je te laat en heeft de concurren tie ze al in gebruik. Dan kan je je beter gelijk op het volgende richten, want je beent dat toch niet meer bij." PCextreme en PCX Pro telt circa twintig vaste werk nemers en stagiaires, verdeeld over drie locaties in Middelburg en Amsterdam. Het bedrijf is in 2004 op gericht door de huidige aandeelhouders; destijds 17-ja- rige jongens met een ambitieuze missie die zij in kor te tijd realiseerden. Jeroen legt uit hoe. „PCextreme bracht een goedkoop hostingproduct op de markt voor een lage prijs. Het bedrijf raakte in een stroom versnelling en groéide explosief Inmiddels is het port folio enorm uitgebreid. We hebben klanten van an derhalve en van 3000 euro per maand. We hosten op dit moment 80.000 domeinnamen, 30.000 hosting- pakketten en 100.000 tot 150.000 websites. Ons team bestaat nog steeds uit jonge mensen. Ontzettend leuk, want dat houdt het dynamisch. Behalve techni sche medewerkers hebben we sinds juli ook een ex-stagiair in dienst: Thor de Regt. Hij is opgeleid in de marketing en communicatie en maakt de vertaal slag van het ICT jargon naar de consument." „Een grote uitdaging", vindt Thor. „Ik wist namelijk niks van ICT. Ik ben gewoon binnengelopen met de vraag of ze me konden gebruiken. Gelukkig wist ik in korte tijd de technische achtergrond bij te spijkeren." Snelheid is letterlijk en figuurlijk een sleutelwoord, zowel in de branche als in de dagelijkse praktijk. „Al les gaat snel", bevestigt Jeroen. „Productontwikkelin gen, de groei van het bedrijf en het product dat we le veren. Iedereen vindt het vanzelfsprekend dat de com puter meteen werkt als je hem aanzet. Weinig men sen realiseren zich dat er een hele wereld achter schuilgaat. Wij zorgen dat die wereld doordraait, vie rentwintig uur per dag. Meestal gaat dat goed. Als er echter iets mis gaat kan het bij ons zomaar gebeuren dat er ineens 70.000 sites uitliggen. Dan staat de tele foon meteen roodgloeiend en gaat de e-mail los. On der die druk moet je kunnen werken. Op zo'n mo ment moet je nuchter zijn en pragmatisch proble men oplossen. Met het hele team neem je in korte tijd belangrijke beslissingen die je op hetzelfde mo ment onderbouwt en verantwoordt naar de klant. Ik vind het ontzettènd leuk en interessant." „Het moet je passie zijn", vult Loek aan. „Ik heb alles wat ik hier doe thuis nagebouwd om ermee te experi menteren. Ik maak het expres kapot en zoek uit hoe ik het weer overeind krijg. Dat is heel erg belangrijk: ontdekken hoe je het weer werkend krijgt. Dat kan je beter tijdens het spelen doen dan in het echt. Je ver breedt je kennis elke dag. Het blijft boeien." Tim van den Eisen weet precies wat hij doet foto Camille Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50