werken3 Binnenkort ligt zijn eerste app in de Apple appstore Studie Werk zaterdag 6 oktober 2012 Joshua Lückers: „Mobiele applicaties zijn hot en ik vind ze leuk om te maken. foto Izaak Verkeste Op zijn achttiende kwam hij naar Zeeland, voor de liefde. Samen met z'n eigen 'Zeeuws meisje' woont Joshua Lückers (24) nu al weer zes jaar in Middel burg. „Ik wilde naar de HZ, maar kon pas op mijn 21ste toe latingsexamen doen. Ter overbrugging koos ik toen voor 'Applicatieontwikkelaar' aan het ROC Zeeland." Een nutti ge voorbereiding, zo bleek, want na drie jaar kon de gebo ren Limburger overstappen naar de HBO-opleiding 'Infor matica' van de HZ. Zichtbaar enthousiast vertelt Joshua over zijn studie: „Het eerste jaar is gezamenlijk met 'Business IT 8c Management'. Nadien gaan wij vooral de kant op van oplossingen en pro ducten voor gebruikers, de bedrijfskundige IT'ers meer rich ting bedrijfsprocessen. Toch werken we ook dan nog regel matig samen, in groepjes van 6 a 7 man. Inderdaad alleen jongens, er zit geen enkel meisje in de klas!" Laatst moesten ze de computersystemen van een touroperator en een cara vanverhuurder aan elkaar koppelen en goed laten communi ceren. „Eerst formuleren we dan de probleemstelling, daar na de doelstelling en vervolgens de oplossing. En, als infor maticastudent leer je ook nog die oplossing te maken, te programmeren." In het derde jaar doen de leerlingen een bedrijfsstage. „Eén klasgenoot van me ging naar Polen, een andere naar het Erasmus MC in Rotterdam. Ik bleef hier en kon bij Nedbase in Middelburg komen, een leuk bedrijf met jonge creatieve mensen, veel ex-HZ'ers. Ik werkte mee aan het ontwikke len van nieuwe websites, nieuwe functionaliteiten voor websites en aan verbetering van een CMS-systeem." La chend: „Na m'n stage mocht ik zelfs blijven." Nu werkt Jos hua er één dag per week en in de vakanties, en hoopt hij er ook zijn afstudeeropdracht te doen. „In de stagebank vond ik niets wat me aansprak. Toen heb ik Nedbase gevraagd of zij niet iets wilden met mobiele applicaties. Die zijn hot en ik vind ze leuk om te maken. We onderzoeken nu wat er mogelijk is." Onlangs ontwikkelde hij toch al zijn eerste app, voor de Westerscheldetunnel. Gebruikers ontvangen een pushbe- richt van elke melding over beschikbaarheid en calamitei ten. Zijn collega maakte de Androidversie, Joshua's die voor de iOS. Trots glundert hij: „De Google Play Store heeft 'm al, de Ap ple Appstore volgt binnenkort!" „Wat mijn plannen zijn voor de toekomst? Het liefst maak ik dingen, dingen waar mensen wat aan hebben. Ik vind 't mooi als iets door veel mensen gebruikt wordt. Zoals de website www.ismijnovgeldig.nl. Qua ontwerp niet de mooi ste website, maar wel handig en nuttig. Tijdens weekends, feestdagen en vakanties komen er soms wel 5000 bezoekers per dag, allemaal studenten die willen checken of hun OV nog geldig is!" In de Marktmonitor 2012 voor spelt branchevereniging ICT- Office een groeiend tekort aan ICT-professionals, ondanks de eco nomische crisis. Bedrijven zitten te springen om hoogopgeleide ICT' ers. Een prettig perspectief voor wie een carrière in de ICT am bieert. Aan de HZ University of Applied Sciences kun je kiezen uit twee uitstekend scorende hbo-op- leidingen: 'Informatica' en 'Busi ness IT 8c Management. De laatste behaalde onlangs opnieuw een eer ste plaats in de Nationale Studen ten Enquête. Net afgestudeerd of toe aan een nieuwe stap in je loop baan, een groot internatio naal scheepvaartbedrijf in Bres- kens is op zoek naar een ICT Pro ject Manager. Voor meer informatie, kijk op www.twz.nl. En ICT-bedrijf PEAK-IT in Temeu- zen zoekt een ICT Senior Help deskmedewerker. Kijk hiervoor op www.indeed.nl/zeeland. Nog meer ICT-vacatures vinden: kijk ook eens op www.pzcl.nl/werken, www.intermediair.nl en www.na- tionalevacaturebank.nl. Heeft u tips? Mail dan naar werken@pzc.nl Zie ook www.pzc.nl/werken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49