sport35 Stevige kost twee driebandenteams Het blijft droog tijdens de marathon zaterdag 6 oktober 2012 SAINT-JEAN-DE-LUZ Van der Graaff komt net één slag tekort De Nederlandse golfsters Marjet van der Graaff en Marieke Nivard zijn na twee ronden in het Frans Open uitgeschakeld. De uit Tholen afkomstige Van der Graaff bracht haar totaal vrijdag met een 7i'er (+i) op 145. Ze kwam één slag tekort voor een vervolg in het weekeinde. Nivard eindigde met 149 (74 en 75) verder onder de streep. Na 36 holes leidt de Italiaan se Diana Luna met 131 in Saint-Jean-de-Luz, op de grens met Spaans Baskenland. door Joop van den Oudenhoven KAPELLE - Voor twee van de drie Zeeuwse teams in de eredivisie driebanden wacht zondag een pit tige opdracht. Dallinga/Frans Be vers neemt het in Vlaardingen op tegen medekoploper TOW.NL/ MCR, terwijl Martens Cleaning Van de Broek Biljarts/Hanbat uit Amsterdam ontvangt. De derde Zeeuwse formatie - Lands Welvaren/Iets Anders - heeft op het eerste oog een mak kie. De Bevelanders nemen het in Rosmalen op tegen hekkensluiter Post Luchtkanalen. De teamleden van Dallinga/Frans Bevers weten op voorhand al dat ze in 't Oogh van Vlaerdingh hun handen vol krijgen aan bekerwin naar TOW. De thuisploeg brengt met wereldkampioen Eddy Merckx, Frans van Kuyk, Dave Christiani en Richard Bitalis een sterk team op de been. De Zeeuws-Vlamingen gooien Frédéric Caudron, Jean Paul de Bruijn, Glenn Hofman en Peter de Backer in de strijd. Na afloop van het duel is duidelijk wie de koplo per in de eredivisie is. In De Vroone in Kapelle staat tege lijkertijd een interessante ontmoe-" ting tussen Martens Cleaning en Van de Broek Biljarts/Hanbat op het programma. De Amsterdam mers verrasten met een sterke sei zoensstart (zes punten uit vier duels) en hebben de Koreaan In won Kang, die in Duitsland woont en daar ook competitie speelt, in de gelederen. Hij neemt het zondag omstreeks 15.00 uur op tegen Martin Spoor- mans. Tegelijkertijd speelt Ray mond Ceulemans tegen Dick van Uum. Daarvoor, vanaf 13.00 uur, staan de partijen tussen Jens van Dam en Sander Jonen en die tus sen Jean van Erp en Frans van Schaik op het programma. Nieuwe functie voor Siemerink bij bond Jan Siemerink is per direct be noemd tot directeur sportief van de Koninklijke Nederlandse Tennis- bond (KNLTB). Siemerink zal in de ze functie de taken als technisch di recteur en captain van het Davis- cupteam combineren. Hij wordt verantwoordelijk voor het beleid gericht op top- en jeugdtennis. Siemerink tekent een contract voor twee jaar. „De KNLTB heeft de ambitie om Nederland promi nent op de kaart te zetten als ten- nisland, en die ambitie deel ik", al dus de oud-tennisser. ETTEN-LEUR Duel Jong Ambon met Unitas'30 is afgelast Jong Ambon komt dit weekend niet in actie. De competitiewed strijd van de zondag-derdeklasser bij Unitas'30 in Etten-Leur is afge last vanwege het overlijden van Jan Willemse. De voorzitter van Uni tas'30 overleed vrijdagavond na een kort ziekbed op 55-jarige leef tijd. Vanwege het overlijden werd besloten alle seniorenwedstrijden van dit weekend uit te stellen. De wedstrijd Unitas'30-Jong Ambon zal vrijwel zeker op zondag 21 okto ber worden ingehaald. LISSABON Sa Pinto ontslagen bij Sporting Lissabon Ook de Ladiesrun vierde vrijdag avond een jubileum. De wedstrijd werd voor de vijfde keer gelopen. Pieter Hessen niet in Kustmarathon <_>o Pieter Heggen, de winnaar van de eerste editie van de Zeeuwse Kustmarathon, gaat vandaag niet van start De triatleet is gevallen met zijn fiets en kan daar door niet hardlopen. Heggen miste nog geen enkele editie en zou zich zaterdag bij het selecte gezelschap voegen van de atleten die allé tien edities hebben uit gelopen. De deelneemsters aan de Ladiesrun zijn onderweg, langs de woeste zee bij Zoutelande. twintig meer hè. Maar wat was het mooi." De Keuning voelt zich zeker nog niet te oud tussen al die jonge mei den. „Dat inspireert me juist. Ik ben er trots op dat ik als oudere nog mee kan doen. M'n dochters stimuleren me om door te gaan, dus volgend jaar ben ik weer van de partij. Ik wil zelfs de Wandel marathon erbij gaan doen." Terwijl De Keuning zich op karak ter door de duinen worstelt, komt Marijke de Visser al over de finish. De atlete van Dynamica, die nor maal vooral op de baan loopt, voelt zich ook thuis op een zwaar parkoers. „Ik heb pas in juli een startnummer voor de vijf kilome ter geregeld, want ik was te laat met inschrijven. Maar ik had dit niet willen missen. Zoiets maak je eigenlijk nooit mee. Ik loop vooral veel op de baan en daar heb je nooit zoveel publiek. Nu liep ik met kippenvel door een enorme mensenmassa. Ik zal dit niet snel vergeten." De Aagtekerkse noteert een tijd van 22.58 minuten. „Ik kon lange tijd met Marianne de Kok meelo pen, dus daar had ik wel voordeel van." De Kok wint zoals verwacht de tien kilometer in 42.25 minuten. „Het was geweldig om zo dicht foto Ruben Oreel langs de woeste zee te lopen. Dit is echt Zeeland. Het strand was pit tig, ik denk dat zeker beginnende hardloopsters behoorlijk hebben afgezien. Dat zal morgen (zater dag) niet anders zijn. Dan sta ik op het veertig kilometerpunt en zie ik iedereen kapot langskomen. We liepen de laatste vijf kilometer het marathonparkoers. Dat was nu al zwaar. Laat staan als je er al veer tig kilometer hebt opzitten." VROUWENPOLDER - De wind neemt vandaag af van noordwest 4 naar 3 bft later op de dag. Van ochtend, als de mountainbikers van start gaan voor hun tocht over veertig kilometer, zijn er nog wat buitjes. Tijdens de Kustmarathon zal het echter droog zijn. Tijdens de och tenduren neemt de bewolking ver der af. De temperatuur is wel vrij koel, met circa veertien graden. Zondag, als zo'n 3500 deelnemers van start gaan in de wandelmara thon, is het rustig weer. Er is kans op mist of nevel in de vroege och tend, maar het is vooral een wisse lend bewolkte dag met later hoge sluierbewolking. De wind komt zondag uit noorde lijke richting, kracht 2-3 bft. De temperatuur is opnieuw vrij fris, zo rond de veertien, vijftien gra den. Ricardo Sa Pinto is vrijdag ontsla gen als trainer van Sporting Lissa bon. Het ontslag volgde op de ne derlaag in de Europa League tegen het Hongaarse Videoton (3-0). De Portugese club heeft Oceano Cruz als vervanger aangesteld. Bij Spor ting, de huidige nummer zeven van de competitie, spelen de Neder landers Ricky van Wolfswinkel, Stijn Schaars en Khalid Boulah- rouz. Ook oud-PSV'er Zakaria La- byad is er actief. Sporting speelt zondag de topper tegen FC Porto. KIEV Coach Oleg Blochin in ziekenhuis beland Oleg Blochin, coach van Dinamo Kiev, is vrijdag opgenomen in het ziekenhuis. Hij had last van een veel te hoge bloeddruk. Blochin (59) moet ten minste een week in het ziekenhuis blijven, zo meldde de club. Blochin verruilde onlangs zijn baan als bondscoach van Oek raïne voor die van trainer bij Dina mo. De oud-international tekende voor vier jaar. Hij zou nog wel bij de nationale elf op de bank zitten bij de komende kwalificatie-inter lands tegen Moldavië en Montene gro, beide in oktober. door Peter Walraven, www.meteowallie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37