321 sport Kampioen loopt nog wat te klooien Groene Ster is ook te sterk voor Bunga Melati CADEAU zaterdag 6 oktober 2012 door Natasha Smit CACLIARI - Hij loopt te klooien met de lijnen van zijn vlieger en valt om de haverklap in het water. Windsurfer én olympisch kam pioen Dorian van Rijsselberghe is bij het WK Kitesurfen op Sardinië weer net een beginneling. „Dit gaat nergens over", zegt de Texe laar, als hij vertelt dat hij in zijn eerste race maar liefst vier keer in het water is gevallen. „Een stukje rechtuit varen dat lukt wel. Maar met dat overstag gaan, heb ik echt nog moeite." Na zijn overdonderende succes op de Olympische Spelen van Lon den kiest Dorian van Rijsselberg he (23) voor een nieuw avontuur. Zijn geliefde sport, het windsur fen, is er in Rio de Janeiro (2016) niet meer bij. Om zijn olympische dromen in leven te houden, moet hij noodgedwongen overstappen naar een andere watersport, het ki tesurfen. „Ik zie het als een nieu we uitdaging", vertelt Van Rijssel berghe met een grote grijns op zijn gezicht. Hij zit met zijn voeten in het zand in zo'n typisch Italiaans en 'laid- back' barretje op het strand van Cagliari. „Ook met een vlieger bo ven me geniet ik van de snelheid op het water en de kracht van de wind. Maar zelf vind ik het vooral mooi om te kijken of ik in een voor mij toch nieuwe sport in vier jaar tijd de Olympische Spelen kan halen." Na een paar weken trainen met de vlieger in het Canadese Vancouver gaat het kitesurfen nog met vallen en opstaan. De voormalige wind- surfkampioen komt op de eerste dag van het WK kitesurfen in de courserace discipline aardig mee. Die rondjes varen om de boeien, dat is hij vanuit het windsurfen wel gewend. Maar om met tiental len kitesurfers tegelijk van richting te veranderen en 'overstag' te gaan, dat geeft nog wat proble men. „Ik ben die vlieger nog niet gewend", vertelt hij. „Bij zo'n top- kitesurfer zoals Johnny Heineken zijn de kite en het board gewoon een verlengstuk van zijn lichaam. Hij weet precies waar die vlieger zich in de lucht bevindt, terwijl ik steeds omhoog moet kijken, om te checken of mijn vlieger wel op de juiste plek hangt." Zo valt hij in zijn eerste race maar liefst vier keer in het water. „Tja, dat overstag gaan, dat lukt nog niet zo góed", zegt hij lachend. „Maar ik ben al lang blij dat de vlie ger in de lucht blijft hangen, joh. Je kunt na een paar weken trainen nog niet teveel van jezelf verwach ten." Toch baalt hij wel als hij in zijn tweede race pas als laatste (35e) over de fmishlijn komt. „Ik ben stiekem behoorlijk competi tief ingesteld. Ik wil.het liefst altijd winnen. Maar ik weet donders goed dat dat op zo'n eerste WK niet realistisch is. Gelukkig heb ik mijn coach (Aaron Mcintosh) bij me die mij, als ik met een chagrij nig gezicht naar de boot kom geva ren, vertelt dat het best goed ging." Dorian van Rijsselberghe is niet de enige 'nieuweling' bij het WK kitesurfen. Door de toelating van het 'courseracen' tot het olympi sche programma storten tientallen windsurfers en freestyle kitesur fers zich op de kersverse olympi sche discipline. Er doen in Cagliari maar liefst 154 mannen en 42 vrou wen mee. „De meeste jongens heb ben wel eerder aan zo'n kite gehan gen", vertelt Van Rijsselberghe. „Maar de niveauverschillen zijn nog erg groot. Ik denk dat ik met al mijn ervaring als professioneel windsurfer sommige gasten nog een hoop kan leren over het leven als topsporter." Echt grote verwachtingen over .zijn eigen prestaties heeft hij nog niet. Van Rijsselberghe is naar Cag liari gekomen om te leren. „Als ik bij de beste vijftig eindig, dan ben ik blij", zegt hij terwijl hij de lij nen van zijn vlieger oprolt. „Soms vaar ik best goed. Ik ben hier om te leren. De Olympische Spelen zijn pas over vier jaar." VLISSINGEN - De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen zijn nog steeds foutloos in de eerste di visie B. Na vier overwinningen op rij rekende de koploper vrijdag avond in sporthal Baskensburg ook af met Bunga Melati. Het duel met de nummer drie van de rang lijst eindigde in 7-4. Bij rust leidde Groene Ster met 4-2, door treffers van Saïd en Hoes sein Bouzambou, Etienne Mallie en Abdoe Abdenbi. In de tweede helft kon de thuisploeg de voor sprong verder uitbouwen, mede dankzij een paar geweldige reddin gen van doelman Tim Blind. Hij zag hoe Mallie profiteerde van een blunder van zijn collega-doel man (5-2). Topscorer Said Bouzam bou tekende daarna, met nog tien minuten zuivere speeltijd op de klok, voor de 6-2. Bunga Melati probeerde nog terug in de wed strijd te.komen (6-3), maar kon het gat niet meer dichten. Nadat Abdenbi er 7-3 van had gemaakt, gunde Groene Ster het laatste woord aan de Brabanders: 7-4. NIJMEGEN ADO neemt een punt mee uit Nijmegen NEC heeft in eigen huis opnieuw punten laten liggen. ADO Den Haag, dat nog gee'n uitduel verloor, hield de Nijmegenaren op 1-1. NEC is al sinds april zonder thuiszege. Leroy George zette de thuisploeg vlak na rust op voorsprong. De rechtsbuiten krulde een vrije trap prachtig in de kruising. Een kwar tier later was het echter al 1-1. Mike van Duinen profiteerde van een enorme mispeer van NEC-verdedi- ger Rens van Eijden en passeerde doelman Gabor Babos. De bal ging maar net over de doellijn. EMMEN Duel tussen Bakx en Poortvliet eindigt in 0-5 MW heeft vrijdag de eerste-perio- detitel van het seizoen in de Jupi- ler League veroverd. De Limbur gers wonnen bij Emmen (3-0). Na acht duels bleef het elftal van trai ner René Trost daardoor boven dien de ongeslagen koploper van de eerste divisie. MW boekte in Drenthe alweer de zesde zege. Jan Poortvliet boekte met FC Den Bosch een ruime en welkome zege tegen het AGOW van Istvan Bakx. In Apeldoorn won Den Bosch met 0-5, mede dankzij drie goals in de laatste tien minuten. EINDHOVEN Locadia verlengt contract bij PSV PSV-aanvaller Jürgen Locadia heeft vrijdag zijn handtekening onder een nieuw contract gezet. Locadia, afgelopen weekend drie keer trefze ker tegen VW-Venlo, staat nu tot medio 2017 onder contract bij PSV. „Ik ben blij dat ik nu bij de grote jongens in de kleedkamer mag zit ten. Ik wil mezelf constant verbete ren", aldus de spits (18). Ook technisch manager Marcel Brands is tevreden. „Jürgen is een echte spits. Hij leeft voor doelpun ten. Ik ben blij dat we hem voor lange tijd hebben vastgelegd." Ontdek hoe Koen Wauters dit percentage heeft bepaald op www.morres.com HET GROOTSTE EN MEEST VERNIEUWENDE WOONWARENHUIS ELKE ZONDAG OPEN Industrieweg 2 - Hulst (Zeeuws Vlaanderen NL)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34