'Rechtspraak Thermphos moet nog klein halfjaar wachten op Europese 'steun' Politie Zeeland krijgt in Breda 'geen gehoor' zaterdag Juventus De krant 6 weken voor 18 euro! PZC door Maikel Harte Donderdag sprak ik An- gelo Boonman, u kunt hem wellicht wel. An- gelo woont op de Zand straat tussen Sas van Gent en Phi lippine en maakt furore als assis tent-scheidsrechter in het voetbal. Hij liep al langs de lijnen bij wed strijden van Ajax, Feyenoord en al die andere Nederlandse topclubs. Ik ken Angelo, omdat zijn broer samenwoont met de nicht van mijn vrouw, en dus spreek ik hem wel eens op verjaardagen. Het is altijd leuk om hem over de wedstrijden die hij begeleid heeft, te horen vertellen. Van de week had hij wel een hele mooie wed strijd. Hij moest naar Turijn voor de wedstrijd Juventus - Sjachtar Donetsk in de eerste ronde van de Champions League. Het was een bijzonder avontuur geweest. Hij vertelde dat alles in eerste in stantie zoals te doen gebruikelijk verliep. Je komt aan, je gaat wat eten, je gaat naar het stadion, je doet de wedstrijd en meestal vlieg je naar de wedstrijd meteen weer terug. Maar dinsdag werd al les anders nadat hem door de mensen van Juventus was ge vraagd waar hij vandaan kwam. „Olanda", antwoordde hij. „But where in 01anda?"„Zeeuws-Vlaan- deren." De sfeer veranderde meteen. Hij werd door het voltallige bestuur gekust, hij moest blijven eten en logeren, hij werd bij mensen thuis uitgenodigd, ze wilden met hem op de foto, hij kreeg een rondleiding en een emotionele voorzitter viel hem huilend in de armen: „Grazie, grazie", stamelde hij. En dat allemaal omdat hij ver telde uit Zeeuws-Vlaanderen te komen. Angelo begreep niet waar om, maar wat bleek: De vermaar de Kapitein Rooibos uit Zaamslag- veer bleek aan de wieg van de roemruchte voetbalclub te heb ben gestaan. Hij lag ooit met zijn schip in Italië, alwaar hij zin kreeg om te voetballen. Er liep echter geen vent op straat om een partijtje mee te doen. Hij besloot langs de deuren te gaan en waar de vrouw dan open deed vroeg hij: Is joe vent tuus? Zo ontstond een van de meest succesvolle voet balclubs aller tijden: Juventus. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON WmÊmÈM:. PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terrieuzen T: 0115- 64 5740 E zeeuws-vlaanderen@pzo.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zïerikzee 1:0111-45 4650 E: schouwen-duiveiand@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.ni/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 -12.00 uur Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgevenj Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming, voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (nazs) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal in«8| ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-0139910 Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om mei persoonsgegevens. In het door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Of fosforfabriek Therm phos in Vlissingen hulp krijgt van Europa wordt uiterlijk 16 maart 2013 duidelijk. Dan blijkt of Brus sel iets gaat doen aan de grootscha lige verkoop van goedkope fosfor uit Kazachstan. Dat schrijft minister Maxime Ver hagen (Economische Zaken) in ant woord op vragen van de PvdA-Ka- merleden Albert de Vries en Jan Vos. De Vlissingse fosforfabriek Thermphos zit in grote financiële problemen en heeft uitstel van be taling gekregen. Een van de proble men is dat uit Kazachstan grote hoeveelheden goedkoop fosfor op de Europese markt wordt ge dumpt. De Europese Commissie kan volgens Verhagen door lidsta ten niet worden gedwongen het onderzoek naar anti-dump maatre gelen sneller af te ronden. Verhagen schrijft zich 'zeer bewust te zijn van het belang van Thermp hos voor de regionale economie in Zeeland'. Hij onderzoekt samen met de provincie Zeeland waar Thermphos kan worden onder steund bij het vinden yan nieuwe investeerders. Al merkt hij op dat 'het natuurlijk primair bij bedrij ven zelf ligt om (buitenlandse) in vesteerders te vinden'. Daarnaast denkt Verhagen dat het Rijk mogelijk op verschillende ma nieren zou kunnen helpen om Thermphos milieuvriendelijker te maken. Dan gaat het in het bijzon der om de bouw van de nabehan delingsinstallatie in 2013-2014. Geldpotjes zouden de Garantie On- dernemingsfmanciering en de Mi lieu Investeringsaftrek kunnen zijn. Een andere mogelijkheid is dat in de toekomst een groot de monstratieproject voor verwerking van gerecyclede fosfaatstromen in aanmerking zou kunnen komen voor Europese subsidie. Thermp hos zou daar onderdeel van kun nen uitmaken, aldus Verhagen. Hugo Hillenaar MIDDELBURG - Minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie stelde in 2010 in een brief klip en klaar dat de reorganisatie van het Openbaar Ministerie (OM) bedoeld was om de 'kwaliteit van de dienstverle ning te kunnen optimaliseren en het maatschappelijk effect te kun nen vergroten'. Advocate Nienke Slump en hoogleraar rechten Bar bara Oomen (Dean Roosevelt Aca demy) vrezen dat er niets terecht komt van die belofte nu het OM besloten heeft tot volledige concen tratie in Breda. De Middelburgse nevenvestiging wordt opgeheven. Er zijn straks al leen nog enkele flexwerkplekken in de Middelburgse rechtbank voor OM'ers die daar moeten zijn. Vanuit Zeeland wordt een flinke lobby gevoerd om ervoor te zorgen dat die belofte van Hirsch Ballin wordt nagekomen. Commissaris van de koningin Karla Peijs en de Middelburgse burgemeester Ha- rald Bergmann schreven een pitti ge brief naar Den Haag waarin ze aandrongen op herziening van het verhuisbesluit door het OM. Donderdag publiceerden Slump en Oomen een artikel in NRC Han delsblad waarin ze stellen dat de ge volgen van dat concentreren in Bre da nu al merkbaar zijn. „De Zèeuw- se politie vindt bij de OM-help- desk in Breda vaak letterlijk 'geen De concentratie in Breda van de parketten Zeeland en West-Bra bant van het Openbaar Ministe rie heeft negatieve gevolgen voor het Zeeuwse politiekorps, de rechtspraak in Middelburg en de advocatuur. Hoofdofficier Hil lenaar trekt aan de bel. gehoor'. Bredase officieren kennen de Zeeuwse situa tie niet. Er zijn te veel woorden nodig, geld belt de politie de haar bekende Zeeuw se officieren - nu dat nog kan. Die heb ben aan een paar woorden genoeg." Volgens de twee is de verhuizing uit Zeeland dan ook onbegrij pelijk. Twee Zeeuwse cliënten van de Middel burgse raadsman Mark Dunsbergen zijn de afgelo pen maanden bij verstek veroor deeld, omdat het Openbaar Minis terie geen kopie van de dagvaar ding naar de advocaat had ge stuurd. had in Middelburg. Hij ging tegen de beide veroordelingen in beroep waardoor zijn cliënten pas over vele maanden weten waar ze echt aan toe zijn. Zijn collega Cindy Koole merkt ook dat het veel bureaucratischer is geworden, waardoor mensen onnodig lang achter de tralies zitten. Ze ervaart dat arrestanten langer in voorarrest zitten omdat of ficieren in Breda de dossiers nog niet bestudeerd hebben. „Als de poli tie meldt, 'wij zijn klaar', dan mochten ze ook dezelfde dag weg omdat de lijnen tussen politie en OM kort wa ren. Nu moeten ze vaak de maximale ter- mijn blijven." De Middelburgse advo caat Martijn van der Want heeft soortge lijke ervaringen. Sinds Middelburg onder Breda valt, mist hij de korte lijnen, waardoor 'alles veel stropi- ger is geworden'. door Emile Galon MIDDELBURG - Hoofdofficier Hugo Hillenaar gaat overleggen met de politie over problemen die het Zeeuwse korps, ondervindt door de samenvoeging van de parketten Zeeland en West-Brabant van het Openbaar Minis terie (OM). Dat over-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2