door renovatie N6l zeeland 125 Onteigening nodig voor verdubbelen Sloeweg GERARD nT CDA-prominenten in debat op CSW Ontwerpster sieraden spreekt bij weefleringen Tot op 50 nieuwe BMW's uit onze voorraad. zaterdag 6 oktober 2012 rotonde met fietstunnel rotonde met grote ^fietstunnel SgSBSfe'» De Braakman brug bij De Braakman aanleg 2013 aansluiting op N62 project Sluiskiltunnel verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De provincie Zee land bereidt de onteigeningsproce dure voor ten behoeve van de ver dubbeling van de Sloeweg. Voor de verdubbeling is circa zeventig hectare nodig, maar de provincie heeft momenteel slechts een frac tie daarvan in haar bezit. „Het is zelfs zo weinig dat het niet lonend is alvast te beginnen", zegt project leider Jan Bakx. Daarom is binnen het provincie huis in Middelburg besloten 'de stukken van onteigening gereed te maken'. Bakx hoopt dat het niet tot onteigening komt. „We hopen nog steeds eind 2013 of begin 2014 met de verdubbeling te beginnen. Bij onteigening zijn we zeker twee jaar verder." De provincie onder handelt nog met grondeigenaren. „Maar het is bekend dat de mees ten terughoudend zijn. Veel boe ren willen gelijkwaardige of betere grond terug, en dat is vrij lastig." Om die onderhandelingen vlot te trekken, is aan Dienst Landelijk Gebied (DLG) gevraagd een rail- plan te maken. En in augustus is een Zeeuws Kavelruiibureau in het leven geroepen. Deze gezamenlij ke grondpot is bedoeld om de structuur van de landbouw te ver beteren en om projecten waarbij grond van boeren is betrokken, vlotter te laten verlopen. Behalve met de grondeigenaren moet de provincie ook nog tot overeenstemming komen met de welstandscommissie van de ge meente Borsele. Die is nog niet ak koord met het ontwerp voor eh' viaducten over de Sloeweg. wegvak Hoek-aansluiting N62 aanleg 2013 uit de richting IJzendijke te berei ken. Verkeer wordt via de westelij ke rotonde (richting Oostburg) ge leid, De huidige weg wordt een pa rallelweg voor langzaam verkeer. IJzendijke is straks nog via één .(nieuwe) rotonde te bereiken. Ook Biervliet krijgt een ontslui ting in de vorm van een rotonde. Het nieuwe tracé ligt tientallen meters van de huidige weg af Vakantiepark De Braakman wordt ontsloten door een rotonde net ten westen van. het park. De camping krijgt een nieuwe ingang, vlakbij de rotonde. Bij de rotonde ligt ook een flinke dierenttmnel. Eiders onder het tracé liggen twee kleinere faunapassages. De weg bij De Braakman wordt tweebaans, om de natuur te sparen. De huidi ge Braakmanbrag blijft liggen. Daaroverheen komt de parallel weg. Een stukje kreek wordt ge dempt voor een tweede brug, voor het snelverkeer. Het kruispunt met de verkeers lichten bij Hoek wordt vervangen door een rotonde. Het tracé sluit, vlakbij de huidi ge rotonde richting Westerschelde- tunnel, straks aan op het nieuwe wegennet richting de Sluiskiltun nel. De route tussen beide tunnels wordt straks de doorgaande weg; de N61 is er een afslag van. TEt NEUZEN infographic Donja Odijk bron Rijkswaterstaat SLUISKIL PHILIPPINE rotonde mél* fietstunnel aanleg eind 2012/ begin 2013 wegvak De Braakman-Hoek aanleg medio 2013/eind 2014 ftiOEKI wegvak Biervliet-De Braakman aanleg begin 2013/medio 2014 MIDDELBURG - Enkele kopstukken uit het CDA gaan maandag 8 okto ber in debat met leerlingen havo 5 en vwo 5 en 6 van de CSW Van de Perre in Middelburg. Dat zijn par tijvoorzitter Ruth Peetoom, fractie voorzitter in de Tweede Kamer Sy- brand van Haersma Buma, fractie voorzitter in Provinciale Staten Pa tricia de Milliano, wethouder in Middelburg Joh an Aalberts en Tweede-Kamerlid Michel Rog. The ma's zijn maatschappelijke stage, jongeren en politiek en onderwijs. Het debat is toegankelijk voor leer lingen, ouders en personeel 't Zartddorp Middelburg 7""^" Wij nodigen u van harte uif Brejta": piii verschillende woningen r-. - j--'- w-r-ua.woensdag 10 oktober te i HA) komen bekijken van 16.30 gpaffii Spchjp, t/m 17 30 uur. U kunt zich ■[--] TlKi meiden bij.'t Zariddórp J' "ii Km .55 ce Middelburg en van H-." daaruit de andere- woningen S bekijken.Voor deeine- 3 10 oktober mende objecten:JeStek.nl of M2Makelaars.nl Prijzen vanaf 125.100,- k.k. SEROOSKERKE - Willemijn de Greef maakt sieraden waarbij ze gebruik maakt van weefsels. Ze heeft; daar bij meerdere keren samengewerkt met het Audax textielmuseum in Tilburg maar ook met andere am bachtsmensen zoals glasblazers van het Nationaal Glasmuseum in Leerdam. Zij laat zich hierbij on der andere inspireren door motie ven uit Zeeland waar ze is opge groeid. Over haar werk geeft Willemijn de Greef maandag 8 oktober om 19.30 uur een lezing in de Zandput in Serooskerke voor de weefkringen van Walcheren en Zuid-Beveland. De entree bedraagt drie euro. 15% Zwartepoorte Goes bv Amundsenweg 33,4462 GP Goes, T (0113) 24 52 45 Zwartepoorte Roosendaal bv Vlierwerf 2,4704 SB Roosendaal, T (0165) 57 63 76

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27