zeeland23 Vlissingse sportclubs moeten meer betalen VERMUIZEN MET ZORG! In tien jaar tijd woonden 523 mensen in het hospice 0118 61 26 69 Man beroofd van portemonnee Dronken rit met ongeldig rijbewijs zaterdag 6 oktober 2012 W i „Er was een Molukse mevrouw in het hospice. Op een avond zongen wel 35 mensen op haar kamer. Een half uur erna is ze heel rustig overleden." Aletta Verjaal, verpleegkundige in het hospice monDidL mouERS wrauaimgfflj Beeld uit de nieuwe film 'Dat is 't geweun, klaer!' over het leven in Sint Jans Hospice De Casembroot. Tien jaar geleden, op 5 okto ber 2002, opende koningin Beatrix in Middelburg Sint lans Hospice De Casembroot. Wrange bijkomstigheid daarbij: een dag later overleed prins Claus. Het hospice is bestemd voor men sen die ziek zijn en waarbij geen genezing meer mogelijk is. In het hospice kunnen zij rustig en in een huiselijke, vertrouwde omge ving sterven. Ze mogen daarom spullen van thuis en zelfs huisdie ren mee naar het hospice nemen. De te verwachten levensduur van nieuwe bewoners is ongeveer drie door Maurits Sep VLISSINGEN - Sportclubs in Vlissin- gen moeten meer gaan betalen voor de huur van hun accommoda ties. De gemeente Vlissingen verhoogt de tarieven, omdat clubs in Middel burg en Veere meer bleken te beta len dan in Vlissingen gebruikelijk is. Het gemeentebestuur vindt dat de clubs op Walcheren ongeveer hetzelfde moeten betalen en kiest ervoor de eigen prijzen te verho gen. Bovendien moet de gemeente bezuinigen en dienen ook de sportclubs daaraan een bijdrage te leveren, aldus B en W. maanden of korter. Tijdelijke opna me is ook mogelijk om bijvoor beeld verzorgers thuis even rust te geven. Het hospice in Middelburg heeft vijf bewonerskamers. Afgelopen tien jaar woonden er in totaal 523 mensen. De gemiddelde duur dat zij er verbleven was 21 dagen. Sint Jans Hospice De Casembroot was het eerste hospice van Zee land met 24 uur per dag professio nele verpleegkundige zorg. In het hospice werken veertien parttime verpleegkundigen van Zorg- stroom. Zij worden ondersteund De tarieven stijgen voor alle gym zalen, sportzalen, sporthallen en sportparken in de gemeente. In to taal brengt dat voor de gemeente 86.834 euro extra op. Vooral de sporthallen gaan meer kosten (ruim 49.000 euro). De nieuwe huurprijzen gaan in op 1 januari 2013. Overigens vindt het gemeentebe stuur een prijsverhoging ook ver dedigbaar, omdat de afgelopen ja ren is geïnvesteerd in verbetering van de accommodaties. Zo zijn kunstgrasvelden aangelegd en nieu we accommodaties gebouwd, waar onder de sportboulevard op Vrij- burg. door vele vrijwilligers, die meestal via vrijwilligersorganisatie Mante ling in het hospice werken. In tien jaar werkten er in totaal 58 vrijwil ligers. De bewoners blijven onder medi sche begeleiding van de eigen huis arts. Indien dit niet mogelijk is, wordt in overleg de verantwoorde lijkheid overgedragen aan de twee palliatieve huisartsen die aan het hospice zijn verbonden: Micha de Vries uit Middelburg en René van Tol uit Veere. Sint Jans Hospice De Casembroot is vernoemd naar de weduwe van oud-commissaris van de koningin van Zeeland De Casembroot. De bouw van het hospice is gefinan cierd met haar nalatenschap. Me vrouw De Casembroot liet na haar dood haar woning en interieur na aan de Johanniter Orde met de wens deze te bestemmen voor de opvang van hulpbehoevenden. Omdat het pand daar bouwkundig niet geschikt voor was, werd de woning verkocht en ging de op brengst uiteindelijk naar het hospi ce. Een deel van het interieur uit de woning van De Casembroot staat of hangt nu in het hospice. VLISSINGEN - In de Walstraat in Vlissingen is in de nacht van don derdag op vrijdag rond vier uur een twintigjarige Vlissingse man van zijn portemonnee beroofd. Hij was even daarvoor wegens wangedrag een café uitgezet De portier was nog op zoek naar zijn tas en de man stond buiten te wachten. Een paar mannen kwa men naar de Vlissinger toe en pro beerden zijn portemonnee uit zijn zak te halen. Dit lukte niet, omdat hij op de deur van het café bonk te, aldus de politie. Even later kreeg de Vlissinger zijn tas terug van de portier en ging te voet naar huis. In de Walstraat werd hij aangevallen door onbe kenden. Hij viel en merkte dat zijn portemonnee uit zijn zak gepakt werd. De man ging terug naar het café en daar is de politie gebeld. Het slachtoffer heeft aangifte ge daan. De politie is op zoek naar getui gen. MIDDELBURG Nominatie voor bloemplukbon De Agrarische Natuurvereniging Natuurlijk Walcheren is één van de tien genomineerden voor de Natio naal Groenfonds Natuurprijs 2012. Met deze nominatie maken zij kans op de Natuurprijs 2012 van tienduizend euro of de Aanmoedi gingsprijs van 2500 euro. De vereniging is genomineerd met de bloemplukbon, waarmee men sen bloemen mogen plukken uit akkerranden. MIDDELBURG Bachkoor BWV zingt Brahms In de Nieuwe Kerk in Middelburg vindt zondag een cantatedienst plaats. Daarin zal het Bachkoor BWV 'Ein Deutsches Requiem' van Johannes Brahms zingen. Het koor wordt begeleid door de pianisten Karin de Boef en Marcela Simons. Sopraan Britt Truyts en bariton Matthew Zadow zingen de soli. De dienst begint om 16.30 uur en wordt geleid door ds. G.J. Smit. De toegang is gratis. MIDDELBURG Brand in leegstaand gebouw AZC-terrein In een leegstaand gebouwtje op het terrein van het voormalig asiel zoekerscentrum (AZC) bij de Stro- menweg in Middelburg heeft vrij dag aan het eind van de middag brand gewoed. De brand werd te gen 17.30 uur gemeld. Ongeveer een half uur later was het vuur ge blust. Bij de brand kwam veel rook vrij, die vanuit een groot deel van de stad te zien was. mssyisssamsmmssmmitsmmmmmmxmmsrsimBsm^gmsismsmmssse^mgm&ssssssmsBiBi MIDDELBURG - Een 34-jarige man Volgens de politie had hij vier keer uit de gemeente Borsele is donder- zo veel alcohol op als is toege- dagnacht op de Schroeweg in Mid- staan. Zijn rijbewijs is ingenomen, delburg betrapt op dronken rijden. Ook krijgt hij een boete omdat Hij reed slingerend over de weg. zijn rijbewijs niet geldig was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25