Politie kan niet verder met anonieme tip De dood is eng, maar biedt ook veel moois 221 Gemeente wil af van gebouwtje in Edelstenenbuurt Jubileumconcert zaterdag 6 oktober 2012 Onderzoek brief seksueel misbruik zit vast door Emile Calon MIDDELBURG - De Walcherse poli tie weet nog steeds niet of de ano nieme brief over jarenlang sek sueel misbruik van kinderen op waarheid berust of dat er sprake is van smaad. Zolang de schrijver of schrijvers van die brief zich niet melden, kan de politie geen verder onderzoek doen naar de misdrij ven die in de brief genoemd wor den, zegt woordvoerder Mirja Vis. Het korps maakte eind vorige week bekend dat de Vlissingse poli tie een anonieme brief had ontvan gen waarin gemeld wordt dat een man zich al jarenlang zou vergrij pen aan minderjarige kinderen. In de brief, die ook in bezit is van de redactie van de PZC, wordt be schreven dat de man al vele jaren meerdere kinderen misbruikt. Ook wordt zijn naam genoemd. Vis zegt dat agenten met de naam aan de slag zijn gegaan maar dat ze tot nu toe geen aanwijzingen heb ben gevonden waaruit blijkt dat hij zich daadwerkelijk schuldig heeft gemaakt aan seksuele misdrij ven bij minderjarigen. „We heb ben allerlei systemen doorzocht, maar konden niets vinden over hem. Noch bij zedenzaken noch bij de zwaardere criminaliteit." Vis benadrukt dat de politie de brief zeer serieus neemt. Het is echter nog steeds niet duidelijk of hier sprake is van smaad of dat het om concrete misdrijven gaat. Ze stelt dan ook dat de hoop erop ge richt is dat de briefschrijvers con tact opnemen met de politie zodat er nader onderzoek gedaan kan worden naar deze zaak. Uit de brief blijkt ook dat de schrij vers dat willen: „Wij hopen dat u actie neemt na onze melding. De slachtoffers van het misbruik dur ven geen aangifte te doen omdat ze zich schamen. En door druk van andere slachtoffers van Omdat zij niet willen dat dit be kend wordt." Onder de brief staat dat ze geschre ven is door 'inwoners van Walche ren'. Ze hebben die niet alleen naar de politie gestuurd. „Zodat meer mensen hiervan op de hoog te zijn en onze melding niet ver dwijnt. En er jarenlang niets wordt gedaan zoals gebeurde in de ontuchtzaak in Westkapelle." Vis laat tot slot weten dat de poli tie graag aan de slag wil gaan met deze zaak. „Maar dan hebben we meer.informatie nodig." Ze bena drukt dat mensen in vertrouwen die informatie aan de politie kun nen verstrekken. Zolang de schrijver of schrijvers zich niet mel den, kan de politie geen verder onderzoek doen. MIDDELBURG - Brass Band Middel burg viert het 85-jarig bestaan van daag met een speciaal concert in het Spiegeltheater in Middelburg. Zowel de jeugd als senioren Brass Band treden op, met als speciale gast het dames a capella koor The SeaSound singers. Het concert be gint om 20.00 uur, kaarten kosten 8,50 euro per stuk. Sint Jans Hospice De Casem- broot in Middelburg bestaat tien jaar. En al gaat het om een huis waar mensen doodgaan: dat is best een feestje waard. Want het hospice geeft sterven den zoveel liefde, aandacht en rust. „Het is goed zo." door Carla van de Merbel Het einde van de fees telijke bijeenkomst vrijdagmiddag ter ge legenheid van de ver jaardag van het hos pice in Middelburg is zo veelzeg gend over wat eraan vooraf ging. Als directeur Leon Phernambücq van Zorgstroom het podium van de Zeeuwse Concertzaal betreedt om tot slot een blik in de toe komst te werpen, is er al zoveel moois over het hospice gezegd dat hij ter plekke zijn toespraak ver scheurt. Want hoe kun je spreken over financiële zorgen op een dag dat het, zoals Phernambücq zegt, juist 'gaat om de zórg!'. En dus is zijn besluit kort: „Wat een ver schrikkelijk mooi instituut is het hospice. Bedankt!' In de zaal zitten familieleden van bewoners van het hospice, ver pleegkundigen, vrijwilligers en al die anderen die betrokken zijn bij het jubilerende sterfhuis. Ze bele ven een gevarieerde en indrukwek kende bijeenkomst, 'met een lach en een traan', zoals hoort bij het hospice. Het zijn vooral de verha len over het hospice die de mid dag bijzonder maken. Zoals dat van huisarts Micha de Vries die citeert uit het gastenboek van het hospice: „'De zeven weken in het hospice waren de gelukkig ste weken van de laatste tien jaar in het leven van mijn moeder'." Of zoals verpleegkundige Ellen Bimmel over haar werk in het hos pice vertelt: „De dood is soms eng, zeker als mensen erg lijden. Maar je ziet ook heel mooie dingen." Zo als de avond waarover haar collega Aletta Verjaal vertelt: „Er was een Molukse mevrouw in het hospice. Op een avond zongen wel 35 men- 5 oktober 2002: Koningin Beatrix opent het hospice. foto Ruben Oreel sen anderhalf uur lang prachtig meerstemmig op haar kamer. Een half uur erna is ze heel rustig over leden." En dan zijn er de verhalen van be woners zelf Die maken het mees te indruk. Vier bewoners komen aan het woord in de korte film 'Dat is 't geweun, klaer!', die ter ge legenheid van het jubileum is ge maakt. De film van Joop Menting en Eric Stefffens geeft een indrin gende kijk in het hospice. De be woners laten zich in de film van heel dichtbij zien. Drie van de vier zijn inmiddels overleden, in het hospice. In de film overlijdt me neer van Dale. Vlak ervoor zegt hij: „Ik heb de dood in de ogen. Het is goed geweest zo." De film 'Dat is 't geweun, klaer!' is vol gende week zaterdag vier maal te zien in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg, om 10.30,11.30,12.30 en 13.30 uur. Verpleegkundigen en vrijwilliggers zijn aanwezig om informatie te geven over het hospice. Toegang is gratis. zie ook wvm.pzc.n//video Hospice Middelburg Sint Jans Hospice De Casembroot is gevestigd op Nassaulaan 6-8 in Middelburg, Het is onderdeel van thuiszorgorga nisatie Zorgstroom. 5 Aanmelden kan direct, door het hospice te bellen (0118-632010), of via de huisarts. Er is een indica tie van het Centrum Indicatiestel ling Zorg (CIZ) nodig, De eigen bijdrage AWBZ is van toepassing, afhankelijk van het in komen. Aan iedere bewoner wordt een persoonlijke bijdrage van 10 euro per dag gevraagd. Wie deze niet kan betalen, kan een beroep doen op financiële hulp van de Vrienden van het Hospice. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Het ijzeren bouw werk op het Parelplein in de Edel stenenbuurt in Middelburg zal waarschijnlijk verdwijnen. De kiosk of 'graanbeurs' is in 1983 door bouwbedrijf De Delta aan de toen nieuwe wijk geschonken. Om dat er geen duidelijke eigenaar is, is het gebouwtje verpauperd. De gemeente heeft zich inmiddels op geworpen als eigenaar, al zit ze daar niet op te wachten, aldus wijkmanager Ruud Vermaire. ,iMaar het staat nu eenmaal op ge meentegrond." Volgens Vermaire is er al tijdens een aantal wijktafels gesproken over de verpaupering van het ge bouwtje en over dat er iets moet gebeuren. Veel wijkbewoners zien de kiosk het liefst verdwijnen, al dus Vermaire. „En als de buurt het gebouwtje weg wil hebben, moet het maar weg. Het heeft geen en kel nut. Maar er moet wel iets voor terugkomen." De gemeente gaat eerst in overleg met de wijkbewoners over de vraag of het gebouwtje echt moet verdwijnen. Als dat zo is, komt er overleg met wijkbewoners en be trokken instanties zoals Woon- goed over een passende invulling. Dat zal nog niet meevallen, blijkt uit de toelichting van Vermaire. Zo zijn speeltoestellen niet wense lijk, omdat het fietspad te dichtbij ligt; en bankjes ook niet, omdat er dan een nieuwe hangplek wordt gecreëerd. Suggesties uit de wijk over eventuele verschuiving van het fietspad, moeten worden on derzocht door verkeerskundigen. Maar voorlopig zal er niets gebeu ren, aldus Vermaire. Eerst knapt Woongoed de wijk op. De hele wijk moet in 2015 klaar zijn. Rond die tijd zal gekeken worden naar de verwijdering van de kiosk van hét Parelplein en de invulling van de lege plek. De gemeente gaat ondertussen niets doen om het op te knappen, zegt Vermaire. „Het gebouwtje staat er al bijna dertig jaar zonder dat het onderhouden is. Daar kan nog best een paar jaar bij. In deze tijd van bezuinigingen gaan we daar geen euro aan uitgeven." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24