brieven 6 OKTOBER Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Museumhaven Een erg leuk artikel met een mooie foto van de Museumhaven te Zie- rikz,ee. Erg jammer dat Middelburg enige jaren geleden de stekker er uit heeft getrokken voor een iden tiek plan voor Middelburg. De kos ten waren niet enorm - lager dan voor de Giro - terwijl men er vele tientallen jaren plezier aan en baat bij heeft. Wat is er nou mooier dan een stel oude binnenschepen in een oude stad als Middelburg. Bovendien is het ook een grote publiekstrekker zoals ook blijkt uit Zierikzee. Middelburg is tenslotte een toeris tenstad en van oudsher een belang rijke havenstad. Tot in de jaren zes tig van de vorige eeuw was het een komen en gaan van beurtschepen. W. J. Tasseron Noordweg 225, Middelburg Banken In de krant oktober) staat een stukje over het 'verstandig beheer' van de financiële markt door de banken. Verhuur van te koop staan de huizen mag enkel maar plaats vinden via, door de banken geselec teerde partijen. Ja, Ja, da's een "goeie. De banken hebben het al decennia lang voor het zeggen en hebben er, mede door hun handelen, opzette lijk toe 'bijgedragen' dat 'hun' fi nanciële markt, en dus ook onze huizenmarkt, kapot is. Om te laten voelen wie nog steeds de baas is gaan ze nog alsmaar verder met het bepalen van ons gedrag. Ik zou zeggen: verhuur hoe je het zelf wilt, maar dan wel op basis van je eigen gezond verstand en niet op basis van de immorele ba sis van 'de' banken. Ad Wisse Verrijn Stuartweg 28, Goes Spoorviaduct In de jaren '6o reisde ik vijfjaar met de trein van Goes naar Middel burg. De toegang naar het perron in Goes was heel eenvoudig: je pas seerde een overweggetje naast het station en je liep via een kleine hel ling naar de beide perrons. De ge handicapten en bejaarden van toen hadden geen enkel probleem om bij de treinen te komen. In de jaren '70 werd het oude sta tion afgebroken en er kwam een moderne uitvoering. Er werd een tunnel gegraven met twee trappen en plotseling ervoer iedereen hoe zwaar een koffer was. Mensen die slecht ter been waren konden ge bruik maken van een overweg die aan het eind van het perron was ge situeerd. De eerste jaren liep de tunnel ook nog onder water. Op dit moment worden miljoenen uitgegeven voor liften op het sta tion. Er is vorige maand een hek langs de Goese lijn gebouwd, maar die wordt weer afgebroken, want er komt een geluidsscherm. Snapt u het nog? Rob Strating Kon Wilhelminastraat 4, Kloetinge Hedwige Vlaanderen start in november de arbitrage over de ontpoldering van de Hedwige. Voordat de arbitrage start, vind ik het noodzakelijk dat een hieuw verdrag wordt afgeslo ten. En dat zonder het ontpolde- ren. Zo niet, dan zijn we overgele verd aan willekeur. De willekeur die ook aan de basis stond van het 'ontpolder-verdrag'. En die ik ook zie in de voorbij de emotie propa ganda. Winn Boogaart Pauwstraat 19, Noordgouwe Ziekenhuis Of je nu in een ziekenhuis terecht komt óf de weg opgaat: de fiets-, auto- en ziekenhuiscultuur is het zelfde. Je lapt de regels en discipli ne aan je laars. Dus mensen, alle drie de uitstapjes kunnen dodelijk aflopen. Leve de vooruitgang. A. Adriaanse H. Dunantlaan 88, Middelburg Nieuwe armen Met belangstelling heb ik het arti kel gelezen over de 'nieuwe armen werken'. Dat is toch niet vreemd, als wij achterna worden gezeten door een eindeloze rekeningen- stroom. Van BTW tot ziekenfonds en alles daartussen, terwijl ons zuurver diende geld naar Griekenland wordt gesluisd, of in onroerend goed in Spanje én in eigen land waar te duren kantoren Zijn neerge zet. Krijgen wij op deze manier de rekening gepresenteerd? Ik vind het erg ongepast. Als u de Troonrede wilt geloven, gaat de regering eindelijk iets doen aan dé toenemende armoede, die ze eerst zelfheeft veroorzaakt. P. J. Doggen Schuitvaartgracht 187, Vlissingen Werelddierendag Werelddierendag (4 oktober) is ge relateerd aan dierenvriend Sint Franciscus van Assisi,wereldwijd wórdt op deze dag extra aandacht gegeven aan de dieren. Voorpaginanieuws 2 oktober: Ver geten dieren. Op dierendag zullen vele dieren extra verwend worden. Niet de miljoenen vergeten dieren, die wegkwijnen in de bio-indus- trie. Wereldwijd zijn deze dieren gede gradeerd tot een produkt. Ze wor den snel opgefokt, afgeslacht en be landen vervolgens als kiloknaller in een schap. Dieren die dicht op elkaar leven en waarbij ook nog vaak op ruwe wij ze staarten, tanden, snavels, lellen en horens onverdoofd worden afge knipt of worden weggebrand. Mil joenen dieren die dagenlang zon der rust en water in overvolle veewagens door Europa worden vervoerd enkele reis richting slacht huis. Uit wetenschappelijke onderzoe ken is gebleken dat het produktie- dier wegkwijnt en pijn lijdt. Er is een Gezondheids-en welzijnswet voor dieren. Want ook de dieren hebben rechten. CMinneboo J .D. P. de Smitstraat 31, Oost-Souburg Ontpolderen Het doordrammen over het ontpol deren door Vlaanderen, is geen goede zaak voor de verstandhou ding tussen de Zeeuwen en de Vla mingen. Ik merk dat aan enkele Vlaamse kennissen. Die denken dat wij er al leen maar op uit zijn om de haven van Antwerpen tegen te werken. Als je dan uitlegt dat het terugge ven van land aan de zee bij de Zeeuwen de haren doet rechtstaan, begrijpen zé dat meestal wel. De naam Zeeland is synoniem met het winnen van land uit de zee of zijn armen. Voor de Vlamingen die ik ken, maakt het niets uit of er wel of niet ontpolderd wordt als de schepen maar door de Schelde kunnen blijven varen! En voor de meeste Zeeuwen maakt het ook niets uit of er nog wat blubber uit de Schelde gehaald wordt. Dat gebeurt trouwens elke dag. Wie gaat nu eindelijk dat ellen dige ontpolderen eens begraven? Jan Ottens Notendijk 49, Terhole Elders 139 verblijf in een hotel in hartje Bielefeld ft/ ontbijt, lunchpakket, diner en div. drankjes (18.00-21.00 uur) Ideale omgeving voor wandel- en fietstochten S BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm Prijzen zijn p.p.. tenzij anders vermeld. Prijzen zi/n exclusief reserveringskosten en Calamit inlonds. 4 dgn All Inclusive TEUTOBURGERWALD waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15