Je moet geen doelpunt maken om te winnen 241 Angst voor te dure campingplaatsen regioagenda Snelheden N61 Kom in de herfstvakantie naar Luxor in Rotterdam! zaterdag 6 oktober 2012 door Martijn de Koning NIEUWVLIET-BAD - Eigenaren van stacaravans die niet ouder zijn dan vijftien jaar mogen na de renova tie en uitbreiding van de Nieuw- vlietse campings Pannenschuur, Hof ter Willigen en Boshoeve blij ven. Wel moet hun eigendom ver plaatsbaar zijn, want een groot deel van de standplaatshouders krijgt straks een nieuwe stek. Dat kregen standplaatshouders on langs te horen tijdens een informa tiebijeenkomst. Eigenaar Roompot wil de drie campings in 2014 samenvoegen. Het nieuwe park, dat deels in de huidige Nieuwenhovepolder komt te liggen, beslaat straks zo'n 52 hec tare; nu is dat 27. Het aantal plaat sen (nu 1150) stijgt licht. Er wor den 300 vakantiewoningen ge bouwd. Om het park enige allure te geven, moeten caravans ouder dan vijftien jaar verdwijnen. Dat is een mildere eis dan omringende campings de afgelopen jaren nogal Meer agendanieuws op de website van deze krant. p. ZATERDAG 6 OKTOBER AXEL - De Halle, 20.00 uur: Theatershow 'Over grenzen heen' door MusicAnto; AARDENBURG - Schuttersterrein, 14.00 uur: Schieting op staande wip; CLINGE - Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; 20.30 uur: Viering 22 jaar carna vals wagenbouwersclub de Pivo's; Najade Beauty -en Saunacentrum, 9.30 uur: Clingse bosloop over 1,5 - 3 en 7,5 kilo meter; Malpertuus, 20.00 uur: Herfstcon- cert Weldoen door Vermaak; HEIKANT - Café Du Commerce, 14.00 uur: Kaarten; 't Heike, 19.30 uur: Muziekfesti val muziekvereniging Heikant; HOEK - Dorpshuis, 20 uur: Boerenborrel; HULST - Reynaertland, 11.30 - 12.30 uur: Rode Kruis beschermd zwemmen; Basiliek, 20.00 uur: Belgische Kamerfilhar- monie; Den Dullaert, 20.00 uur: Salsa par ty; Het Kruispunt, 10.00 - 12.00 uur: Kin derkleding - speelgoedbeurs; Cymzaal Praktijkschool, 10.00 uur: Open dag jeugdcircus Reinardi; ROC gebouw aan de Tabakstraat, 9.00 - 12.00 uur: Tweede hands boekenmarkt voor Stichting Hulp aan kinderen; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 17.30 uur: Woord -en communieviering; KOEWACHT - De Vlaschaard, 20.00 uur: KBO dansen; NIEUWVLIET - Boerenhoeve, 13.00 uur: Adventure sportmiddag; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Dansavond; eens stelden, erkent Cees Koedij ker, voorzitter van Belangenvereni ging Vakantiepark Pannenschuur. Toch is hij er niet tevreden mee. „Wij pleiten voor een kwaliteits keuring. Oude caravans kunnen er nog prima uitzien en nieuwere een stuk minder." Roompot maak te ook bekend dat de huurprijzen omhoog gaan; hoeveel is nog niet bekend. Die twee maatregelen zullen sa men leiden tot het (gedwongen) vertrek van misschien wel een •kwart van de huidige standplaats houders, vreest Koedijker. „Veel van onze leden zijn rond de zeven tig jaar. Die gaan lang niet alle maal 15.000 euro investeren; want dat kost een beetje fatsoenlijke tweedehands caravan. Zeker niet als daar een hogere huurprijs bo venop komt." Directeur David Hannewijk van Pannenschuur kon wegens vakan tie geen toelichting geven. Partner Arcus Projectontwikkeling kon nie mand vinden om te reageren. SAS VAN GENT - De Redoute, 10.00 uur: Herfstmarkt; TERNEUZEN - De Veste, 9.00 uur: Koers- bal, biljarten; Ter Schorre, 13.30 uur: Azzas- crap workshop; Porgy Bess, 21.30 uur: Bluesband Drippin' Honey Boyd Small; Centrum, 14.00 uur: Modeshows in win kelcentrum; De Pit, 20.00 uur: Optreden Metal bands; Prins Willem van Oranje- school, 10.00 -12.00 uur: Stekjesmarkt Zorgcentrum Bachten Dieke, 10.00 -17.00 uur: Verzamelbeurs; Dierenasiel, 11.00 - 16.00 uur: Open asieldag; ZAAMSLAG - Het Podium, 20.00 uur Dick van Altena; ZONDAG 7 OKTOBER AXEL - Gregoriuscentrum, 14.00 uur: Kom op de koffie bij Joseé HEIKANT - Duivenlokaal in 't Heike, 14.00 uur: Jeugddag over de duivensport; HOEK - Restaurant De Braakman, 10.00 uur: Vleeskaarting; HULST - Den Dullaert, 9.00 uur: Dienst Christengemeente; 11.00 uur: Antiek- boeken -en curiosa markt; VW kantoor, 14.30 uur: Torenbeklimming basiliek; 15.30 uur: ZomerVestingWandeling; De Lieve, 14.30 uur: Uit op zondag; KOEWACHT - Schuttersterrein, 14.00 uur: Schieting op staande wip; NIEUWVLIET - Café 't Koekoeksnest, 14.30 uur: Dansmiddag met My Way; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Gaaibollen; SLUISKIL - Het Meulengat, 10.00 -12.30 uur: Vogelbeurs; TERNEUZEN - Porgy Bess, 15.00 uur: Floriaan Wempe kwartet; WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 14.00 uur: Kaarten; IJZENDIJKE - Brasserie Petit Paris, 14.00 uur: Kaarten. In de rubriek De dag van staat wekelijks een dag uit het leven van een meer of minder bekende Zeeuws- Vlaming centraal. Vandaag de dag van het topdanskop pel Jasmijn van Jole en Cic- cio Pecoraro. Een jongen danst in zijn up pie, maar omarmt de lucht alsof het een mooie dame is. Het ziet er op zijn zachtst gezegd gek uit, maar er is bijna niemand in de Antwerpse sporthal De Rode Loop die er van opkijkt. Vlakbij de wc zwiert hij in zijn eentje door de hal, in een po se waarbij toch echt een vrouw in een fraaie jurk hoort. Terneuzenaar Ciccio Pecoraro (24) loopt er achteloos langs. „Voor de wedstrijd begint, mag je even in- dansen op de vloer. Dat wil ieder een, dus is het er druk. Jasmijn raakt dan gestresst door het vele botsen, dus dans ik vaak alleen in." Het danspaar, ook in het dage lijks leven een stel, is elkaar in de aanloop naar de wedstrijd zelfs re gelmatig kwijt. „Wij zien elkaar amper", vertelt Jasmijn (24). „Ik wil onder de mensen zijn, een beetje in de buurt van mijn ouders. Ciccio raakt daar juist ge spannen door." Eindelijk, eindelijk mogen ze weer, deze zondagmiddag in Ant werpen. Het open Benelux-kam- pioenschap in de hoogste stan daardklasse is de eerste serieuze wedstrijd na bijna driekwart jaar blessureleed. Na een tweede plaats op het Nederlands Kampioen schap en de uitverkiezing tot Zeeuwse sportploeg van het jaar ging het mis. Jasmijn raakte begin dit jaar zwaar geblesseerd aan haar knie. Een flinke streep door de re kening, zeker ook omdat het stel door Raymond de Frel een jaar eerder besloot alles opzij te zetten voor een succesvolle car rière. Om die reden wonen ze bij voorbeeld allebei nog in hun ou derlijk huis. Dat scheelt geld. Geld dat zij, met steun van hun ouders, in hun sport kunnen steken. Een operatie en vele uren fysiothe rapie verder is het nu zaak om alle automatismen terug te krijgen. Dat je als vanzelf de choreografie aanpast als een ander koppel hin derlijk in de weg stapt, dat je weet dat niets of niemand jou van de wijs kan brengen; topdansen is vooral een mentale kwestie. Jas mijn: „Eigenlijk begint de wed strijd al als je bij de zaal aankomt. Iedereen kijkt immers naar je, en andersom." Ciccio heeft geen last van die psychologische oorlogsvoe ring. Sterker nog, hij maakt er vlak voor hun eerste dansserie zelfs handig gebruik van. Als een bekende hem de hand schudt, meldt hij dat hij 'nog even met de pers in gesprek is en dan weer lek ker gaat dansen'. „Dat wij nu met iemand praten die dingen in een schrijfblok noteert, blijft heus niet onopgemerkt." Nu staan Ciccio en Jasmijn van daag toch al extra in de schijnwer pers. Hun passie brengt hen door heel Europa (zo trainen ze op uit nodiging van wereldkampioen Be nedetto Ferruggia in Italië), maar zelden staat er een grote wedstrijd zó dichtbij huis op het program ma. Hun sponsor is alleen daarom al met een stand met levensgrote afbeeldingen van Ciccio en Jas mijn uitgerukt. De inbreng van Fashion Design Marleen scheelt hen bergen geld; het bedrijf spon sort immers Jasmijns jurken. Van daag doet ze drie verschillende aan. Althans, dat hoopt ze. Daar voor moet ze wel minimaal de hal ve finale bereiken. Ciccio: „Gezien het deelnemersveld is dat vandaag ons doel. Maar eigenlijk gaat het niet zo om de notering. Het is geen voetbal, je moet geen doel- punt maken om te winnen. Dan sen is een jurysport. Je moet over tuigen met de perfecte uitvoering van jouw dans. Dat moet heel ont spannen en natuurlijk gaan, want als je teveel bent gefocust op de winst lukt het niet." Zo, het is tijd om de jogging pakken te verruilen voor een strakke billentikker en een sierlijke jurk. Nog even wat bij poederen en 'paar 302' kan de vloer op. In de danswereld wordt niet op een poedertje meer of min der gekeken. Zichtbare huid moet bruin zijn, of in elk geval bruin lij- y ken. Ook de mannen worden met de kwast bewerkt. „Ik zorg er wel voor dat het natuurlijk blijft ogen, zodat ik niet zo oranje als een wor tel rondloop", grapt Ciccio. Daar gaan ze, de jury laten zien dat zij de Engelse wals, Weense wals, tango, slow foxtrot en quick step tot in de perfectie beheersen. Gadegeslagen door hun ouders, die een prima gedanste serie met twee camera's vastleggen. Ook in de kwartfinale gaat het lekker, maar toch staat hun rugnummer niet bij de halve finalisten. De di recte concurrenten zijn wel door. Even overheerst de verbazing. Cic cio en Jasmijn herpakken zich snel. „Je vergelijkt stiekem toch al- ff tijd met dat wat je ooit hebt be reikt. Onterecht, want we missen nog ritme. Dit motiveert alleen maar weer meer om ons oude ni veau terug te krijgen." Na bijna driekwart jaar blessureleed deden Ciccio en Jasmijn in Antwer pen weer mee aan een grote dans wedstrijd. foto Albertina Pecoraro In de kaart van gisteren ontbraken de gekleurde lijnen - met maximumsnelheden op de nieuwe N61. Hierbij nogmaals de kaart. SCHOONDIJKE 1x2 rijstroken, max. 80 km/u 2x1 rijstroken, max. 100 km/u 2x2 rijstroken, max. 100 km/u parallelweg fietspad Dora Live! SS Dora en De stad met het verloren speelgoed Sneeuwwitje en de 7 dwergen Sprookjesballet met vertelling door Marc Krone De bende van De Korenwolf Naar de bekende boeken van Jacques Vriens VET Kindercabaret Supersnelle, leuke, speelse, stoere cabaretshow WO 17 0KT 14.00 uur oude Luxor ZA 20 0KT 14.00 uur oude Luxor ZO 21 0KT 14.00 uur oude Luxor Meer info: www.luxortheater.nl I 010 -4843333

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 114