zeeland i 23 Abonnement 'Een kopje koffie moet kunnen' Doek is gevallen voor Kinderdierendag Hulst Breskens Award voor Luteijn Hydraulics zaterdag 6 oktober 2012 AARDENBURG Proeven van de herfst in open tuinen 'Proefde herfst' in zeven bijzonde re Aardenburgse tuinen. Het kan vandaag en morgen. Aan de herfst- tuinendagen nemen deel: de fami lie Jongsma en bed breakfast De Prinses en de Kikker (Tuimelsteen- straat), het archeologisch museum en de familie Coster (Marktstraat), Tom de Witte (Landstraat), Galeri- chel en het fruithuisje van de fami lie Flikweert (Weststraat, allebei al leen zaterdag). Tuinliefhebbers zijn welkom van elf uur 's ochtends tot vier uur 's middags. TERNEUZEN Metalfestival met Zeeuws tintje in Pit Vier bands spelen vanavond op het metalfestival 'Mike wordt Abra ham Fest' in De Pit aan de Korte Kerkstraat in Terneuzen. Hoofdact is de Duitse tributeband Roxxcali- bur. Daarnaast staan de Zeeuwse bands Incarnate (metalcore, death, trash), La Ventura (goth- rock) en Endless Cycle (trash, death, pro gressive) op het podium. De eerste band begint om 20.00 uur. Toegang vijf euro. TERNEUZEN Workshops 'spelen met glas' bij Clijsen Kunstenaars Peter Clijsen en Anita Frenks geven drie najaarswork shops 'spelen met glas in koperfo lie' in atelier Clijsen aan de Donze- visserstraat in de Terneuzense bin nenstad. De eerste workshop is vandaag: er worden hangertjes, raamjuwelen en sieraden gemaakt. Op 24 november staan Sinterklaas cadeautjes centraal en op 15 decem ber engelen voor in kerstbomen. De workshops duren steeds van 14.00 uur tot 16.30 uur. Aanmelden via 06-48646014. OOSTBURG Deuren staan open bij dierenartsenpraktijk Dierenartsencentrum West aan de Noordwal in Oostburg doet van daag van 10.00 tot 16.00 uur mee aan de landelijke open dag van die renartsen. Bezoekers kunnen een kijkje nemen in de praktijk en 's middags in een koets meerijden. Een dierenpreparatuur is aanwezig. Voor kinderen is er een kleurwed- strijd. Abonnementhouders kunnen tot eind van het jaar de gemiste maanden sinds de sluiting van Snowbase nog 'inhalen', bevestigt directeur Nicky Broos van Skidöme. Degenen die een 'tien-dagenkaart' hadden, zijn de niet-gebruikte dagen kwijt Vrijdag net na het middaguur is het nog lekker rustig op de pistes van Skidöme. foto Mark Neelemans De horecavergunning is nog niet helemaal rond, geeft uitbater Bas van Boven van De Zeeuwse Alp onomwon den toe. De keuken van het restau rant is dan ook nog niet in bedrijf Maar een kopje koffie of een flesje frisdrank kan Van Boven bezoe kers van Skidöme niet onthouden. Dat zou wel erg onvriendelijk en ongastvrij zijn en ook geen recla me voor de net heropende skihal. Bovendien ligt de aanvraag voor de horecavergunning bij de ge meente en heeft Terneuzen bij monde van burgemeester Jan Lo- nink laten weten er vaart achter te willen zetten. Een woordvoerder van de gemeen te ontkent dat niet, maar meldt for meel dat het verkopen van koffie en fris zonder het bezit van een deugdelijke vergunning 'voor ei gen risico van de ondernemer' komt. Van Boven loopt dat risico, maar kan niet wachten op zijn ver gunning. Hij wil een speciale kaart gaan voeren en arrangementen af stemmen op de activiteiten die in Skidöme plaatsvinden. Directeur Nicky Broos van Skidöme vindt dat prima. Hij wil de zelf het restaurant niet uitba ten, omdat schoenmakers zich bij hun eigen leest moeten houden. Met bijna drie decennia ervaring in de wintersportattracties weet hij zeker dat Skidöme Terneuzen een grandioze toekomst heeft. „Gent, Antwerpen, Brugge en zelfs Rotterdam liggen op bereikba re afstand. Dat Snowbase geen suc ces werd, is puur en alleen te wij ten aan mismanagement." VIDEO Zie het Terneuzense danskoppel Cic- cio Pecoraro en Jasmijn van Jole in ac tie in Antwerpen: www.pzc.nl/video KLASSENWERK Alle afleveringen van de rubriek Klas- senwerk zijn terug te vinden op www.pzc.nl/klassenwerk STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl BRESKENS - Voor de achtste keer werd vrijdagavond de Breskens Award van de BBVB, de Bedrijfs Belangen Vereniging Breskens, uit gereikt. Dit jaar was de onderschei ding voor Izaak Luteijn van Lute ijn Hydraulics. „De Breskens Award is voor men sen die zich in de algemeenheid en als ondernemer onderscheiden en tevens Breskens promoten", al dus Arno Boomert, voorzitter van de BBVB. Luteijn ontving de houtsculptuur tijdens de opening van zijn nieu we bedrijfshallen uit handen van wethouder Conny Almekinders van de gemeente Sluis. door Edy de Witte HULST - Na achttien jaar is het doek gevallen voor de jaarlijkse Kinderdierendag in Hulst. Die zou eigenlijk zondag gehouden wor den. Reden is het korten van de subsidie voor het kinderevene ment. „Nu er weer een nieuw bestuur is gevormd voor Winkeliersvereni ging Hulst Vestingstad slaat met een de bezuiniging toe", vertelt voorzitter Ben Durinck van Kinde- rendierendag Hulst. „We werden met 500 euro gekort en zouden het met 1000 euro moe ten doen. Dat bedrag zijn we al leen al aan de tent kwijt. Dus ver dere activiteiten zouden we dan maar uit eigen zak moeten bekosti gen. En dan houdt het op." Het feest trok de afgelopen jaren veel kinderen. In en rondom de tent in het park achter het Haven fort waren demonstraties en diver se activiteiten. Durinck noemt het verdwijnen van het feest jammer voor de kin deren, maar ook voor de grote groep vrijwilligers die jaarlijks meehielp. „Blijkbaar weet men in Hulst niet dat wie de kinderen heeft, ook de toekomst heeft. Een gemiste kans", kritiseert de voorzit ter. Uit het exploot d.d. 02-10-2012 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Steven Walschap, wonend te Hamme, België, aan Leo- nardus Petrus van Bokstel, thans zonder bekende woon- of verblijf plaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het proces-verbaal d.d. 27-09-2012 waarbij ten verzoeke van requirant ten laste van gerequi- reerde beslag werd gelegd onder de daarin gemelde derde. Van dit exploot kan belangheb bende afschrift verkrijgen op onder staand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 113