221 De 'jump' is een stuk beter dan voorheen Skidome Wellicht terug als ik 50 ben almanak Hoofd Dikke banden Reynaertland uit de bol yjyÉgs zaterdag 6 oktober 2012 klassenwerk door Anoek de Gardeijn Zeeuws-Vlaanderen krimpt en vergrijst. Veel jongeren trekken weg. Maar waarom? Bas Dingenouts (De Rede), Anoek de Gardeijn (Zwin College), Christel Tuin (Reynaertcollege) en Raymond de Frel (Zelden- rust-Steelantcollege) proberen daarop aan de hand van hun klassen- foto's antwoord te krijgen van hun oud-klasgenoten. Vandaag Fiona Martin uit de klas van Anoek. De skihat is nog dezelfde als toen hij vier maanden geleden Snowbase heette. Skiërs en snowboarders die op beide banen actief waren, vinden de schansen nu echter beter. Je kan hogere sprongen maken", meldden jeugdige Vlaamse specialisten gisteren. Fiona Martin woont en werkt in Rotterdam. „Ik denk dat Zeeuws-Vlaande- ren iets wil zijn wat het nooit zal worden." Ook Fiona Martin (23) uit Oostburg heeft Zeeuws-Vlaanderen verlaten na de middel bare school. Ze verhuisde naar Rotterdam voor een studie grafisch ontwer pen aan de Willem de Kooning Academie. Afgelopen maart stu deerde ze af en sindsdien is ze op zoek naar werk. „Het liefst zou ik freelance werk doen, dus niet voor een bureau werken, maar los se opdrachten doen", vertelt Fio na. Zo nu en dan lukt het haar om een opdracht te bemachtigen. „Momenteel werk ik aan het vormgeven van een skatemagazi- ne en zo hoop ik via via weer an dere opdrachten te vinden." Ze heeft Zeeuws-Vlaanderen niet definitief de rug toegekeerd, maar ze verwacht ook niet er snel weer te zullen wonen. „Ik kom er nog steeds graag, om even weg te zijn uit de drukte van de stad. Ik denk dat het moeilijk is voor mij als kunstenaar om iets te beginnen in Zeeuws-Vlaanderen, nu en in de toekomst Er is vrijwel geen pu bliek voor of vraag naar. Aan de andere kant, misschien is dat juist wel weer wat de regio nodig heeft" Voorlopig is Fiona vooral actiefin de creatieve sector in Rot terdam. Samen met een aantal oud-studiegenoten richtte ze een collectief op om feesten te organi seren. „We willen Rotterdam zo wat nieuw leven inblazen, omdat er de laatste tijd veel dingen zijn dichtgegaan door wegvallende subsidies." Fiona houdt zich ook bezig met muziek maken, als De verbazing op het notariskantoor in Zeeuws-Vlaanderen was groot. Dagelijks wordt er een stapel post af geleverd, voornamelijk betreffende er fenissen, hypotheken en samenle vingscontracten. Maar nu trof de se cretaresse van dienst een wel zéér af wijkendpoststuk aan: een wervende folder boordevol kerstcadeaus. Op een briefje stond bij het adres de toe- Het zal nog een poos duren voor Skidome de erfenis van het failliete Snowbase echt kwijt is. Maar directeur Nicky Broos weet zeker dat de skihal een mooie toekomst wacht. „Tot ver in de omtrek is niet zo'n prachti ge voorziening te vinden." door René Hoonhorst Vrij van school omdat de leraren pedagogisch wor den bijgespijkerd, is na tuurlijk al prachtig. Maar als de mama's dan ook een dagje willen 'spijbelen' en er geen been in zien om een uur van Brugge naar Terneuzen te rijden om met hun kroost in Skidome van de hel ling te suizen, is het gewoon feest. Andreas (12) en Arthur (14) Vuer- staek en vriend Ralph (14) Beuse- linck hebben het rijk bijna alleen vrijdagmorgen. Slechts een dozijn mensen skiet de twee hellingen van de Temeuzense skihal af. De Nederlandse jeugd zit nog op school en veel mensen zijn over dag aan het werk. De kinderen en moeders Stephanie en Vanessa kunnen uren achter elkaar zonder wachtrijen voor de lift van de sneeuwhellingen afdalen. De moeders en kleine zus pakken nogal, eens de 'langzamere' rech tere helling, maar het stoere trio zoeft louter van de snelste piste af. Voor Ralph is het de eerste keer, Andreas en Arthur waren ook in de Snowbase-tijd al eens in de Ter- neuzense skihal geweest. Skidome is weliswaar uiterlijk gelijk geble ven, maar er toch op vooruit ge gaan. juicht Andreas. „De jumps zijn veel beter dan vroeger." Directeur Nicky Broos van Skidome is blij dat de jongens te vreden zijn. „De schansen zijn in derdaad anders dan voorheen. Ze zijn gemodelleerd naar die in Roosendaal." Broos krijgt de com plimenten van enkele (Zeeuws-) Vlaamse 65-plussers. De zwagers Carlo de Witte (67) en Paul de 'Het zijn geen echte ber gen, maar de jumps op de piste zijn nu in elk geval behoorlijk vet' Loos (69) uit Vogelwaarde en Gui- do de Baets (69) uit Adegem ko men al sinds de opening van Snowbase, dik vier jaar terug, twee keer per week naar de skihal. Het vitale trio heeft zijn sportieve uitjes de afgelopen vier maanden gemist. „We hadden een abonne ment tot 4 oktober. Het is zeer 'gentile', aardig en genereus van de nieuwe exploitant dat onze kaart tot eind dit jaar geldig blijft en we pas op 1 januari een nieuw abon nement hoeven aan te schaffen." De Baets heeft deze keer zijn buur man Pol Goethals (73) meegeno men. Pol: „We gaan begin volgend jaar samen op wintersport. En dan kan het geen kwaad weer eens op de lange latten te oefenen." Dat oefenen voor wintersportva kanties doen veel mensen bij voor keur in herst-, kerst- en/of krokus vakantie. De herfstvakantie komt nog te vroeg, maar tijdens de kerst vakantie kunnen waarschijnlijk al weer lessen worden gevolgd. Broos: „Ik had tot januari willen wachten, maar personeel en klan ten willen sneller door. De wer ving voor managers en instruc teurs begint binnenkort al." Fiona Martin (23), brugklas havo-vwo Zwin College (2001). drummer in een band. „We ho pen binnenkort onze eerste optre dens te hebben, maar ook daar valt nog niet echt een boterham mee te verdienen." Dat haar geboorteregio te maken heeft met krimp, vindt ze erg jam mer. „Maar het is ook begrijpelijk, omdat er zo weinig te doen is. Aan de andere kant denk ik ook dat Zeeuws-Vlaanderen iets wil zijn wat het nooit zal worden, of überhaupt geweest is. De regio moet het niet hebben van grote bedrijven die al in grote steden ge vestigd zijn, maar juist van kleine plaatselijke initiatieven die de streek zo bijzonder maken. Mis schien keer ik terug naar Zeeuws- Vlaanderen als ik een jaar of vijf tig ben. En dan het liefst op een leuk boerderijtje met wat dieren en een atelier." Tip? redactie@pzc.nl Carlo de Witte, Vogelwaarde: „Het is echt een fantastische geste dat on ze oude abonnementskaart tot eind dit jaar geldig blijft. De nieuwe uitba ter van de skihal wint veel goodwill bij de vaste gebruikers." Andreas Vuerstaek, Brugge: „De nieuwe jump (schans, red) is echt een stuk beter, je kunt mooie, hoge sprongen maken. En nu ik een dag vrij heb terwijl anderen naar school moeten, kan ik lekker vaak." Paul de Loos, Vogelwaarde: „Als je er vier maanden uit bent geweest, kost het wel weer enige moeite om het ritme terug te vinden. De eerste weken hebben we flink spierpijn in de bovenbenen." voeging 'ter attentie van het Hoofd Kerstpakketten'. De opwinding was groot. Secretaresses kakelden door el kaar heen en één van de klerken riep jolig via de intercom: „Wil het hoofd kerstpakketten zich melden!" Waar op een meestentijds gesloten deurtje openging en de oudste, wit bebaarde klerk zich meldde met de verzuch ting: „O, zijn de folders er eindelijk?" IJZENDIJKE - Kinderen tot en met 14 jaar kunnen vandaag, zaterdag, op hun gewone fietsen meedoen aan 'Rabo dikke banden races' in IJzendijke. Na wedstrijdjes voor mensen met een verstandelijke handicap en jeugdleden van wie lerclubs komen in vier categorieën kinderen tot 6 jaar, 6 tot en met 8 jaar, 9 tot en met 11 jaar en 12 tot en met 14 jaar in actie. Inschrijven vanaf 13 uur in eetcafé Hofzicht. Deelname is gratis. AANNEMINGSBEDRIJF II IrayppöMi NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE heroaj gmado^ veka www.haers.net Tel. 0115-491282 HULST - Twee Hulster vaders kwamen vier jaar geleden met het idee voor de HeadCandy feesten. Zij vonden dat er voor de jongeren te weinig te doen was. Vrijdagavond vond de vierde editie plaats. Dj Vato Gonzalez had heel wat succes op de HeadCandy Wet Sc Wild party. Het Reynaertland in Hulst, de locatie van het feest, was uitverkocht. Naast dj Vato Gonzalez draaiden de regionale dj's Via- lo Rivalilo en Jam Flowww. Zij wonnen de dj-battle op 21 september in café de Jonkheer in Hulst. foto Camile Schelstraete Zvwrtcoliege Oostburg 20Q1-20Ó2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 112