Braakman en Scheldorado in etalage t ZEEUWS-VLAANDEREN Nog 4 dagen! Swingende opening Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen ZATERDAG 6 oktober 2012 21 'Jump' is een stuk beter dan voorheen 22 en 23 Medewerkers beginnen zich te roeren, omdat over september nog geen loon is betaald door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Vakantiepark Braak man bij Hoek en subtropisch zwembad Schelderado staan in de etalage. Eigenaar Westermeijer is in gesprek met overnamekandida ten, tot nu toe zonder resultaat. Het personeel begint zich onder tussen te roeren, want over sep tember is nog geen loon betaald, melden medewerkers. De voorgenomen verkoop van zo wel het vakantiepark als het sub tropisch zwembad is een afgeleide van het faillissement begin dit jaar van moedermaatschappij Lemonie Investment BV in Arnhem. Lemo nie heeft weer 100 procent van de aandelen van Hooge Paaschberg BV, waarvan Vakantie-eiland Braakman en Scheldorado de be langrijkste werkmaatschappijen zijn. Hooge Paaschberg is overi gens niet failliet verklaard, maar het faillissement van Lemonie werkt wel door. Curator Coen Houtman van Lemonie verwijst in een verslag over het faillissement van Lemonie naar de activiteiten van dochteronderneming Hooge Paaschberg, met de Braakman en Scheldorado als voornaamste on derdelen. „Of de aandelen van Hooge Paaschberg enige waarde vertegenwoordigen, is onderwerp van onderzoek", voegt hij toe. Houtman wil desgevraagd geen toelichting geven, omdat hij 'al leen' curator van Lemonie is. Wes termeijer vecht het faillissement nog steeds aan, geeft Houtman nog wel mee. De banken die geld hebben geleend aan Lemonie, drin gen naar verluidt aan op verkoop van bedrijfsonderdelen. René Lo- man, woordvoerder van de Rabo bank in Utrecht, bevestigt noch ontkent dat. „Het is niet aan ons als bank om mededelingen te doen over een klantrelatie. Het is wel een dossier waaraan wordt ge werkt." Lemonie in Arnhem is telefonisch onbereikbaar. Parkmanager André Stadt van Vakantie-eiland Braak man reageert afhoudend op de vraag hoe het staat met een even tuele overname. „Ik hoor het wel. Het is even afwachten." Personeel van zowel Vakantie-ei land Braakman als Scheldorado trekt nu aan de bel, omdat over september nog geen loon is uitbe taald. Tegoeden van Westermeijer zouden bevroren zijn om snel tot een oplossing over een overname te komen. Braakman-manager Stadt bewaart het stilzwijgen. „Ik ga daar niet op in." TERNEUZEN - Met een concert van het WDR Rundfunkorchester Köln is vrijdagavond de 24e editie van het Festival van Zeeuwsch- Vlaanderen ingeluid. Het concert vond plaats in het Scheldetheater in Terneuzen, dat dit jaar gastgemeente is. Het Duitse toporkest bracht, onder leiding van de uit Zuid-Afrika afkomstige dirigent Conrad van Alphen, een toegankelijk en swin gend programma in de sfeer van Broadway, met muziek van de Amerikaanse componisten Leonard Bernstein en George Gerhswin. Het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen, rond het thema 'kerend WATER', duurt tot en met zaterdag 20 oktober. foto Mark Neelemans pagina 27: Festival kan rekenen op provincie HULST Markt doet mee voor titel 'beste van land' De maandagmarkt in Hulst is geno mineerd voor de titel 'beste markt van Nederland' in de categorie klei ne markten. De wedstrijd is uitge schreven door het Hoofdbedrijf schap Detailhandel. De concurren ten zijn de markten van Gulpen en Spanbroek. De winnaar wordt in maart bekend. Die krijgt 1000 eu ro, bestemd voor de aanschaf van promotiemiddelen. TERNEUZEN Hockeyclub Olympia viert 75-e verjaardag Hockeyclub Olympia viert vrijdag 19 en zaterdag 20 oktober zijn 75-e verjaardag. Vrijdag vooral voor de oudere jeugd en zaterdag voor alle (oud-)leden uit de lange historie van de vereniging. Behalve knal feesten en een receptie in de kanti ne staan er clinics en demonstra ties voor jeugd- en trimleden op het programma. Ook kan iedereen zaterdag een potje hockeyen. Ga verder op Trekking 10 oktober Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 111