'Het moet nu gaan leven' zeelandj 25 Goes Winterstad Corporatie was melkkoe van vastgoedbedrijven Bax-shop opent nieuwe winkel 'Overvalshow is triest, maar noodzakelijk' Rommelmarkt GERARD Sportclubs gaan meer betalen Tot voordeel op 50 nieuwe BMW's uit onze voorraad. zaterdag 6 oktober 2012 Goes staat een kleine anderhalve maand in het teken van het thema Winter stad, met onder meer de schaatsbaan, kerstcircus, ScaldisFair, winkelacties, kerstmannenloop en lampionnenoptocht. www.goeswinterstad.nl Goes staat vanaf 24 november tot en met 6 januari in het te ken van Winterstad. Een in het oog springend onderdeel wordt een gratis toegankelijke, over dekte kunstijsbaan van 200 vier kante meter op de Grote Markt. door Luc OggeB Eelco Hofman van het het Goese bedrijf Hofman pro ductions liep al langer met het idee rond; een ijsbaan op de Grote Markt „In februari heb ik de stoute schoenen aange trokken en heb ik een plan ge maakt waarmee ik naar de ge meente ben gestapt", zegt hij. Op het stadskantoor werd enthousiast gerageerd, ook door de dit jaar op gerichte Stichting Goes Marketing die ook plannen had voor een win- terfestijn. De handen werden logi scherwijs ineen geslagen. Eerst was nog sprake van een ech te ijsbaan. „Maar dat zou een inves tering van 120.000 euro vergen, plus dat je moet werken met che micaliën en een aggregaat", weet Hofman. Daarom werd het een kunststofbaan. De vloer, met een oppervlak van 200 m2 in een tent van 450 m2, zal van 19 december tot en met 6 januari gratis toegan kelijk zijn. „Ik ben geen Robin Eelco Hofman van Hofman Produc tions en citymarketeer Jonneke Schuurbiers op de Grote Markt, waar deze winter een overdekte schaatsbaan komt.foto Willem Mieras GOES - Bax-shop.nl neemt op zater dag 27 oktober de nieuwe winkel in Goes officieel in gebruik. Met een oppervlakte van 1600 m2 is de nieuwe muziekwinkel van Bax-shop.nl de grootste in Zee land. In de winkel treffen bezoe kers een breed scala aan professio nele licht- en geluidapparatuur en DJ-gear, geluidsdichte oefenruim-' tes waar zij deze zonder anderen te storen of zelf gestoord te wor den kunnen testen en gespeciali seerd personeel. Met de officiële opening van de nieuwe winkel sluit Bax-shop.nl een grote verhui zing af. In een eerder stadium wer den het magazijn en de verschillen de kantoren al ondergebracht in een nieuwe, veel grotere onderko mens. De open dag begint 27 okto ber 09.00 uur en duurt tot onge veer 17.00 uur. De opening zal om lijst worden met onder meer optre dens van bekende artiesten, work shops, demo's en kortingen. Het volledige programma wordt de ko mende weken bekend gemaakt. THOLEN - Muziekvereniging Con cordia houdt zaterdag 13 oktober een rommelmarkt in het pand van Drukkerij Dieleman aan de Oude- landsestraat 9 in Tholen-stad. De ze begint om 13.00 uur. Vandaag kan iedereen op dezelfde locatie al spullen inleveren. Dat kan tussen 10.00 en 12.00 uur. verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl Hood", verklaart Hofman, maar als je zoits doet, moet het bereik baar zijn voor iedereen." Zonder sponsors is het echter niet te doen. Er komt namelijk heel wat bij kij ken, denk aan nachtbewaking en EHBO. De Rabobank bleek bereid een flinke duit in het zakje te doen, vandaar dat er met de naam 'Rabo Schaatsfestijn' zal worden gewerkt. Hofman is een ondernemer die, onder het mom 'anders gebeurt er niks', graag dingen bedenkt en pro beert „Ik heb nog zat ideeën. Dit jaar hebben we nodig om het neer te zetten, het moet gaan leven." Hofman wil geen andere steden kopiëren en daarom is bewust ge kozen voor een overdekte baan. „Nu heb je er ook wat aan als het regent. En de tent kan ook voor an dere activiteiten worden ge bruikt." De tent, die wordt opge bouwd vanaf de kant van café De Snor richting Stadhuis, krijgt aan de terraszijde een volledig door zichtige wand. Er zullen ook schaatsen beschikbaar worden ge steld. Hofman gaat uit van een succes. „Kijk, als het min twintig graden vriest en de vesten liggen dicht, dan verlies ik het. Maar dat ge beurt niet vaak in december." De schaatsbaan is onderdeel van het thema-evenement Goes Win terstad, dat op 24 november be gint met de intocht van Sinter klaas. Er zullen nog tal van (kerst)activiteiten zijn, zegt city marketeer Jonneke Schuurbiers van Goes Marketing. „In samen werking met de winkeliers gaan we nog ludieke acties bedenken voor die periode." door Aroimemieke vaim Dongen en Geert Nijland THOLEN - Bouwondernemers heb ben zich verrijkt met deals waarbij de Bredase corporatie Laurentius en ROC West-Brabant zijn bena deeld. Dat blijkt uit gelekte onder- zoeksdetails. Een half miljoen euro. Voor dat be drag zou Pierre Peeters zijn voor malige werkgever hebben bena deeld rond de nieuwbouw van het Westerpoort College in Tholen. In 2004 wilde het ROC West-Bra bant, waarvan Peeters directeur was, het toenmalige Markiezaat College uit Sint-Maartensdijk ver plaatsen naar Tholen-stad. Peeters dreigde dat het ROC zich terug zou trekken van het eiland Tholen als de politiek niet mee zou werken. De gemeente besloot de nieuwbouw daarom voor 3 mil joen euro te subsidiëren. Peeters wist ook nog wel iemand die de grond van de oude school wilde kopen om er woningen op te bou wen, zei hij. Zo bracht hij de ge meente in contact met zijn zaken partner Wim Snoeren, de Dongen- se architect met wie hij samen ei genaar is van vastgoedbedrijf Wild hage BV. Volgens NRC Handelsblad werd daarna afgesproken dat de gemeen te nog maar 2,5 miljoen euro subsi die zou geven. In ruil daarvoor kreeg Snoeren 4 ton korting op de grond. Volgens rechercheurs van de Belastingdienst is het ROC daar door voor 5 ton benadeeld. Eind 2008 kwam Laurentius in Tholen om de hoek kijken. Vanwe ge de vastgoedcrisis waren acht woningen op het oude schoolter rein nog niet verkocht Directeur Walter Vermeulen van Laurentius, nu samen met Peeters en Snoeren verdacht van fraude, nam de finan ciering over en kocht de wonin gen. In plaats van Wildhage draai de Laurentius voor het verlies op. Uit onderzoek van deze krant bleek al dat Laurentius waarschijn lijk in veel gevallen via ABC-trans- acties van tevoren afgesproken, te hoge bedragen heeft betaald voor vastgoedprojecten. In veel gevallen zat Wildhage ertussen. Eerder werd al bekend dat het ROC aangifte gaat doen tegen Peet ers. Hij en Snoeren werden eerder dit jaar gearresteerd op verdenking van vastgoedfraude, samen met toenmalig directeur van Lauren tius Walter Vermeulen. Het drietal is later door de rechtbank onder strenge voorwaarden op vrije voe ten gesteld. Zo mogen ze geen con tact met elkaar hebben. De drie mannen blijven verdachten. VLISSINGEN - Sportclubs in Vlissin- gen moeten meer gaan betalen voor de huur van hun accommoda ties. De gemeente Vlissingen ver hoogt de tarieven, omdat clubs in Middelburg en Veere meer bleken te betalen dan in Vlissingen gebrui kelijk is. Het gemeentebestuur vindt dat de clubs op Walcheren ongeveer hetzelfde moeten beta len en kiest ervoor de eigen prij zen te verhogen. Bovendien moet de gemeente bezuinigen en die nen ook de sportclubs daaraan een bijdrage te leveren, aldus B en W. De tarieven stijgen voor alle gymzalen, sportzalen, sporthallen en sportparken in de gemeente. In totaal brengt dat voor de gemeen te 86.834 euro extra op. DOMBURG - Triest, maar noodzake lijk, vindt burgemeester Rob van der Zwaag van Veere. Daarom hoopt hij dat veel Veerse onderne mers maandagavond naar de 'over- valshow' komen. Daar krijgen ze informatie over het omgaan met overvallen en vooral ook hoe ze die kunnen voorkomen. Ondernemers zijn dit jaar vaker dan vorig jaar slachtoffer van over vallen. Nu al zijn er net zo veel winkels en bedrijven overvallen als in heel 2011. Een nachtmerrie voor de slachtoffers, en een grote schadepost voor de bedrijven. „Daar maken we ons zorgen over", zegt Van der Zwaag. Hij gaat naar een overvallen ondernemer toe voor een gesprek om steun te ge ven en hulp te bieden. Maar nu het aantal overvallen toeneemt, moet er structurele aandacht ko men voor dit probleem, vindt hij. 15% Zwartepoorte Goes bv Amundsenweg 33,4462 GP Goes, T (0113) 24 52 45 Zwartepoorte Roosendaal bv Vlierwerf 2,4704 SB Roosendaal, T (0165) 57 63 76 t Zanddorp Middelburg KIJKDAG 10 oktober Prijzen vanaf 125.100,- k.k. Wij nódigen u van harte uit! om verschillende woningen woensdag 10 oktober ce komenbëki jken van 16.30 t/m 17.30 uur. U kunt zich melden bij 'c Zanddorp 55 re Middelbu rg en van daaruit de andere woningen bétójken.Voor deelne mende objecten; jeStek.nl ;of: M2Makelaars.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 107