zeeland 123 Jan Bakx VERHUIZEN MET ZORG! Gemeente heeft vier ton nodig voor plannen verbetering Colijnsplaat Verdubbeling Sloeweg is dossier van lange adem Sluipverkeer wimvmimTrst 0H3 22 22 20 Gospel, rock, rap en opera in kerk zaterdag 6 oktober 2012 „We hebben nog zo weinig grond in ons bezit voor de verdubbeling van de Sloeweg dat het niet lonend is het project in fasen te doen. We hebben in to taal circa zeventig hectare grond nodig." Het sluipverkeer van bijvoorbeeld vrachtwagens door de dorpen van de Zak van Zuid-Beveland wordt door de verdubbeling van de Sloeweg een stuk minder. Althans, dat is de verwachting van de provincie. monDidL mouERs 'S-HEERENHOEK Komedie, fanfare en dansen in Jeugdhoeve Dorpshuis De Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek beleeft vanavond de 's-Heerenhoekse avond met de ko medie 'Je weet nooit hoe een koe een haas vangt', fanfare Sint Caeci- lia en een dansavond tot slot. En tree bedraagt vijf euro, aanvang is 19.30 uur. door Claudia Sondervan COLIJNSPLAAT - De college van Noord-Beveland wil 400.000 euro gebruiken om de plannen voor Co lijnsplaat van de grond te krijgen. De raad Noord-Beveland be spreekt de startnotitie donderdag 11 oktober (19.30 uur). Een nieuw strand tussen de nol len bij de jachthaven kost de ge meente naar schatting een ton. Ga- nuenta, Orisant en gemeente beta len het project, volgens een nader te bepalen verdeelsleutel. Uitgangs punt is dat de ondernemers een forse investering plegen omdat vooral zij profiteren van het nieu we strand. In ruil kunnen zij voor zieningen als een uitkijkpunt en vissteiger exploiteren. Het opknappen en verplaatsen van de visserssteiger wordt geschat op twee ton. Het onderzoek naar de uitbreiding van de jachthaven kost de gemeente ook een ton. Veertigduizend euro gaat naar een onderzoek naar de toekomstmoge lijkheden van de visserij, de vis mijn en een bezoekerscentrum 'visexperience'. De gemeente ver wacht dat vismijn UFA en de on dernemers op de havenkade de vi sie bepalen. De gemeente betaalt een procesbegeleider om de ver kenningen in een half jaar tijd in een visie te verwerken. Het onder zoek naar parkeerruimte en de af werking van verkeersstromen vergt 25.000 euro. Er is 20.000 eu ro uitgetrokken voor het maken van een beeldkwaliteitsplan met de ideeën van de dorpelingen om het oude havenplateau nieuw in te richten. De kosten voor de visser steiger, het havenplateau en de helft van het onderzoeksgeld voor de jachthaven had de gemeente al gereserveerd in de meerjarenbegro ting. Voor de visserij, het verkeer en de jachthaven wil de college nog dit jaar 15.000 euro uit de alge mene reserves halen om die onder zoeken meteen te laten beginnen. KRUININGEN - De Christelijke jonge renbeweging Atlantic Bridge te Kruiningen laat vandaag de Britse rockband Taste optreden in de Ge reformeerde kerk in Krabbendijke, 19.30 uur. Zondag is er een mani festatie met Taste, rapper Moe Bless, gospelband Radiant en gos pel-opera in de Ontmoetingskerk in Kapelle, 19.00 uur. KAPELLE Pomologen brengen fruit op rasnaam Pomologen, fruitdeskundigen, de termineren vandaag in het Fruit teeltmuseum in Kapelle appels en peren die bezoekers meebrengen. Het museum houdt weer Oude Rassendag. Er is een boekenmarkt en Kapelle's kinderburgemeester Lars Meiresonne opent het nieuwe computerspel om 14.00 uur. GOES Lezing over edelen, macht en rijkdom Geschiedkundig onderzoeker Arie van Steensel geeft woensdag 10 ok tober een lezing over edelen in Zee land, macht rijkdom en status in de laatmiddeleeuwse samenleving in de Bibliotheek Oosterschelde in De verdubbeling van de Sloeweg voorkomt sluipverkeer door de dorpen zoals in Ovezande. foto's Willem Mieras Goes. Van Steensel promoveerde in 2010 in Leiden met een studie op dit onderwerp. Aanvang 20.00 uur. ELLEWOUTSDIJK Hulster muziek met door Frank van Cooten De verdubbeling van de Sloeweg is een dossier van lange adem. Het project is begonnen in 2003, toen de Wester- scheldetunnel werd geopend. Door de tunnel is het verkeer op de Sloeweg vanaf de tunnelweg richting Goes behoorlijk toegeno men. Mede daarom is het nodig de Sloeweg te verdubbelen. Dat het een project is van lange adem, is volgens projectleider Jan Bakx lo gisch. „Er zijn veel partijen bij be trokken. We hebben eerst vijf tot zes alternatieven gepresenteerd en vervolgens, mede naar aanleiding van de gemaakte opmerkingen, voor de huidige variant gekozen." De procedure van de Milieu Effect Rapportage (MER) is inmiddels doorlopen en het project is bijna besteksklaar. Bakx hoopt eind 2013 of begin 2014 met de daadwerke lijke aanleg te beginnen. In vergelijking met soortgelijke projecten is een planperiode van tien jaar nog niet eens zo lang. Over de rondweg Aardenburg bij voorbeeld is meer dan vijftig jaar gesproken voordat de daadwerke lijke aanleg begon. De aanleg van deze weg om het Kikkerstadje is nu in volle gang. Als de verdubbeling van de Sloe weg inderdaad begin 2014 begint, verwacht Bakx dat de aanleg zo'n twee tot 2,5 jaar in beslag neemt. Omdat naast de bestaande weg een nieuwe rijbaan wordt aange legd, verwacht de projectleider weinig overlast voor het doorgaan de verkeer. Ambras in 't Kerkje De volksmuziekgroep Ambras uit Hulst treedt zondag op in het Kerk je van Ellesdiek in Ellewoutsdijk. Troubadour Engel Reijnhoudt zou ook optreden, maar dat gaat niet door. Ambras brengt een menge ling van oude en nieuwe nummers met de expositie van Wouter Kole als achtergrond. Aanvang 14.30 uur. MIDDELBURG Zuidsingel 71 Op perfecte locatie gelegen appartement met 2 slaapkamers en balkon (zuiden). Vraagprijs 248.000.- k.k. www.schulting-partners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 105