Sloeweg brengt veel meer rust in 'de Zak' Bokkegat levert geld en banen op 221 zeeland Politie kan niet verder met tip over misbruik Kloetinge zet eerste stap naar dorpsplan Man uit Borsele betrapt met alcohol Files Kopstukken van CDA komen naar Middelburg zaterdag 6 oktober 2012 door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Natuurresort Bok kegat kan geld en banen opleve ren. Dat blijkt uit de economische effect rapportage die is gemaakt voor het plan van Ballast Nedam voor de kreek in de polder ooste lijk van Wissenkerke. Projectontwikkelaar Ballast Ne dam presenteert het plan voor het Natuurresort Bokkegat donderdag li oktober in de gemeenteraadsver gadering (19.30 uur). Het behelst een park met kreken, nat grasland, bosranden, 150 recreatiewoningen, een visvijver voor forel en een ne gen-holes golfbaan. De Zeeuwse Milieu Federatie en Staatsbosbeheer keerden zich te gen het plan; zij geloven niet dat de natuurwaarden en landschappe lijk inpassing te paren zijn aan 150 recreatiewoningen. De "Provincie Zeeland wilde dat de economische haalbaarheid van het plan werd aangetoond, vooral wat betreft de golfbaan. Het totale plan levert een behoor lijk rendement in geld en banen, waarbij de natuur de verblijfsre- creatie genereert en die op haar beurt weer de vissport en golf- sport stimuleert. De animo voor de golfsport groeit nog jaarlijks acht procent, stelt baanontwerper Alan Rijks. Verblijfsgasten van Bokkegat zul len tot ruim 6,5 miljoen euro per jaar besteden, staat in de economi sche verkenning. Dat is goed voor 105 tot 110 banen. De helft van de bouw en aanleg komt op het con to van Zeeuwse bedrijven, dat le vert de Zeeuwse werkgelegenheid 122 voltijdsbanen op op de bouwlo catie en in de regio. De bouw van de 150 recreatiewo ningen vergt een natuurinveste- ring in het kader van de vereven ingsregeling van 150.00 euro. Er wordt voor vijf keer zoveel aan na tuur aangelegd: voor 747.600 euro. Het land tussen het Bokkegat en de Oosterscheldeoever ten noor den van het gebied is belangrijk voor voedselzoekende vogels; daar om wil de ontwikkelaar de golf baan èn het natte grasland in dat deel openhouden op wat wilgen en elzen na. De grond die vrij komt bij het verder uitgraven van de kreekarmen en visvijver wordt gebruikt voor de licht glooiende golfbaan, een lage kade langs de Vlietenburgweg met boomrand en in een 'dobbe' als uitkijkpunt. De bebouwing komt vooral aan de westrand, specifiek in de noord- westhoek en zuidwesthoek. door Emile Calon MIDDELBURG - De Walcherse poli tie weet nog steeds niet of de ano nieme brief over jarenlang sek sueel misbruik van kinderen op waarheid berust of dat er sprake is van smaad. Zolang de schrijver of schrijvers van die brief zich niet melden, kan de politie geen verder onderzoek doen naar de misdrij ven die in de brief genoemd wor den, zegt woordvoerder Mirja Vis. Het korps maakte eind vorige week bekend dat de Vlissingse poli tie een anonieme brief had ontvan gen waarin gemeld wordt dat een man zich al jarenlang zou vergrij pen aan minderjarige kinderen. In de brief, die ook in bezit is van de redactie van de PZC, wordt be schreven dat de man al vele jaren meerdere kinderen misbruikt. Ook wordt zijn naam genoemd. Vis zegt dat agenten met de naam aan de slag zijn gegaan maar dat ze tot nu toe geen aanwijzingen heb ben gevonden waaruit blijkt dat hij zich daadwerkelijk schuldig heeft gemaakt aan seksuele misdrij ven bij minderjarigen. „We heb ben allerlei systemen doorzocht, maar konden niets vinden over hem. Noch bij zedenzaken noch - bij de zwaardere criminaliteit." MIDDELBURGE - en 34-jarige auto mobilist uit de gemeente Borsele is donderdagnacht op de Schroe- weg in Middelburg betrapt op dronken rijden. Hij reed slingerend over de weg. De dagelijkse files op de Sloeweg moeten door de ver dubbeling tot het verleden gaan behoren. De werk zaamheden beginnen waarschijnlijk eind 2013 of be gin 2014. Maar dan moeten wel alle benodigde gron den zijn verworven. De verdubbeling van de Sloe weg heeft ingrijpende'gevolgen voor de verkeersafwikkeling in de Zak van Zuid-Beveland. Voor deel is een forse afname van het sluipverkeer. Zo wordt Heinkens- zand via de Drieweg direct aan gesloten op de A58. door Frank van Cooten Op het bureau van in genieur Jan Bakx, Coördinator Civiel Technische Werken van de provincie Zeeland, ligt een forse stapel be stektekeningen die nodig zijn voor deze megaklus. „En dit is nog maar een klein deel. In de kast ligt nog veel meer. Het maken van het bestek nadert in ieder geval de vol tooiing." De hele papierwinkel is het resul taat van bijna tien jaar voorberei ding. Bakx is als projecdeider in 2003 begonnen met het project 'verdubbeling Sloeweg', het gedeel te vanaf de tunnelweg tot de aan sluiting met de A58. „We zijn in 2003 begonnen zonder geld. Later is geld gevoteerd voor de verdubbe ling van de Sloeweg en de Tractaat- weg uit de Scheldeverdragen." De Scheldeverdragen leveren tach tig miljoen euro op en nog eens twintig miljoen als de Hedwigepol- der wordt ontpolderd. Voor de ver dubbeling voor de Sloeweg is de helft beschikbaar. In ieder geval dus veertig miljoen en nog eens tien als de ontpoldering van de Hedwige doorgaat. „Maar zoals ie dereen wel weet is dat laatste nog een zeer onzekere factor." Vijftig miljoen lijkt veel, maar het is toch een vrij bescheiden bedrag voor een klus als de verdubbeling van de Sloeweg. Die bescheiden heid heeft voordelen, zegt Bakx. „Dat maakt je creatiever in het be denken van oplossingen die min der geld kosten. Zo ben ik bijzon der trots op de ronde bermen die er komen tussen de beide rijba nen. Er komt geen geleiderail. Maar vanuit verkeersveiligheids- aspect is dan wel een tussenberm Vis benadrukt dat de politie de brief zeer serieus neemt Het us echter nog steeds niet duidelijk of hier sprake is van smaad of dat het om concrete misdrijven gaat. Ze stelt dan ook dat de hoop erop ge richt is dat de briefschrijvers con tact opnemen met de politie zodat er nader onderzoek gedaan kan worden naar deze zaak. Uit de brief blijkt ook dat de schrij vers dat willen: „Wij hopen dat u actie neemt na onze melding. De slachtoffers van het misbruik dur ven geen aangifte te doen omdat ze zich schamen. En door druk van andere slachtoffers van Omdat zij niet willen dat dit be kend wordt" Onder de brief staat dat ze geschre ven is door 'inwoners van Walche ren'. Ze hebben die niet alleen naar de politie gestuurd. „Zodat meer mensen hiervan op de hoog te zijn en onze melding niet ver dwijnt. En er jarenlang niets wordt gedaan zoals gebeurde in de ontuchtzaak in Westkapelle." Vis laat tot slot weten dat de poli tie graag aan de slag wil gaan met deze zaak. „Maar dan hebben we meer informatie nodig." Ze bena drukt dat mensen in vertrouwen ■die informatie aan de politie kun nen verstrekken. Drukte op de Sloeweg is een dagelijks terugkerend tafereel door Luc Oggel Volgens de politie had hij vier keer zo veel alcohol op als is toege staan. Het rijbewijs van de 34-jari- ge man is ingenomen. Ook krijgt hij een boete omdat zijn rijbewijs niet geldig was. KLOETINGE - Inwoners van Kloetin ge praten maandagavond over de toekomst van hun dorp. Het is de eerste stap om te komen tot een volwaardig dorpsplan. Thema's die aan de orde kunnen komen zijn verkeer, wonen en so ciale veiligheid, vrije tijd en spe len, gezondheid en zorg en opvoe ding en onderwijs, maar aanwezi gen mogen ook zelf onderwerpen aandragen. Na drie ronden brain stormsessies van elk een kwartier wordt na de pauze bepaald welke onderwerpen verder zullen wor den uitgewerkt en hoe het vervolg traject eruit ziet. Er zijn op de avond zelf zes gespreksleiders, maar er is nog behoefte aan notu listen. Vrijwilligers kunnen zich melden via e-mailadres kerngroep@kloetinge.com. Kloetinge is het tweede Goese dorp dat een dorpsplan opstelt. 's-Heer Hendrikskinderen had vo rig jaar de primeur. Het is de be doeling dat uiteindelijk alle dor pen in de gemeente zo'n docu ment maken. De Kloetingse brainstormsessie is maandagavond in de grote zaal van Emergis en begint om 20.00 uur, inloop met koftie vanaf 19.45 nodig van twintig meter. De bolle bermen geven het geheel een ei gen identiteit. In de tussenberm maken we een soort killetje om te voorkomen dat automobilisten via de brede berm naar de andere rij baan rijden. Als ze dat wel doen, blijven ze steken in het natte ge deelte." Los van de vormgeving gaat het bij de verdubbeling van de Sloeweg natuurlijk om het oplossen van een verkeerspro bleem. Iedere dag zijn er file's door de verkeerslichten bij de Stoofweg. Door de verkeersdrukte kiezen veel automobilisten voor een sluiproute door dorpen in de Zak van Zuid-Beveland. Zo heeft Ovezande veel last van doorgaand vrachtverkeer. „De capaciteit van de Sloeweg wordt veel groter zodat er geen aanleiding meer is voor een alter natieve route. Voordeel is ook dat Heinkenszand via de Driedijk een veel snellere aansluiting krijgt op de A58. Door deze aansluiting op de A58, een knip op de Oude Rijksweg bij 's-Heer Hendrikskin- deren en de capaciteitsvergroting van de Sloeweg zal het sluipver keer aanzienlijk afnemen. Die knip leggen we aan naar aanlei ding van protesten van bewoners van 's-Heer Hendrikskinderen te gen met name het sluipverkeer van vrachtwagens." Ook de schoolgaande jeugd van Heinkenszand naar Goes zal min der last krijgen van het autover keer. Dan gaat het om de route Westhofsezandweg, Noord hoek- weg en Sinoutskerkse weg, een be kende sluiproute tussen Heinkens zand en Goes. „De schoolgaande jeugd zal door de verdubbeling van de Sloeweg een stuk veiliger naar school fietsen. Mede daarom is het belangrijk dat we zo snel mo gelijk kunnen beginnen." MIDDELBURG - Enkele kopstukken uit het CDA gaan maandag 8 okto ber in debat met leerlingen havo 5 en vwo 5 en 6 van de CSW Van de Perre in Middelburg. Dat zijn partijvoorzitter Ruth Peet oom, fractievoorzitter in de Twee de Kamer Sybrand van Haersma Buma, fractievoorzitter in Provin ciale Staten Patricia de Milliano, wethouder in Middelburg Johan Aalberts en Tweede-Kamerlid Mi chel Rog. Thema's zijn maatschappelijke sta ge, jongeren en politiek en onder wijs. Het debat is toegankelijk voor leerlingen, ouders en perso neel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 104