Provincie bereidt onteigening voor BEVELANDEN/THOLEN Creatief met gordijn Hoofd almanak ZATERDAG 6 oktober 2012 21 Sloeweg brengt veel rust in 'de Zak' 22 en 23 Slechts een fractie van benodigde 70 hectare voor verdubbeling Sloeweg in bezit door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De provincie Zee land bereidt de onteigeningsproce dure ten behoeve van de verdubbe ling van de Sloeweg voor. Voor de verdubbeling is circa 70 hectare no dig, maar de provincie heeft mo menteel slechts een fractie daar van in haar bezit. „Het is zelfs zo weinig dat het niet lonend is alvast te beginnen", zegt projectleider Jan Bakx. Daarom is binnen het provincie huis in Middelburg onlangs beslo ten 'de stukken van onteigening gereed te maken'. Bakx hoopt dat het niet tot onteigening komt. „We hopen nog steeds eind 2013 of begin 2014 met de verdubbeling te beginnen. Als we tot onteige ning over moeten gaan, zijn we ze ker twee jaar verder." De provincie onderhandelt nog steeds met de grondeigenaren. „Maar het is bekend dat de mees ten terughoudend zijn. Veel boe ren willen gelijkwaardige of betere grond terug, en dat is vrij lastig." Om die onderhandelingen vlot te trekken, is aan Dienst Landelijk Gebied (DLG) gevraagd een ruil- plan te maken. En in augustus is een Zeeuws Kavelruilbureau in het leven geroepen. Deze gezamenlij ke grondpot is bedoeld om de structuur van de landbouw te ver beteren en om projecten waarbij grond van boeren is betrokken, vlotter te laten verlopen. Behalve met de grondeigenaren moet de provincie ook nog tot overeenstemming komen met de welstandscommissie van de ge meente Borsele. Over de verdub belde Sloeweg komen elf viaduc ten. Een ingenieursbureau heeft; deze kunstwerken in opdracht van de provincie ontworpen. De Bor- selse welstandscommissie heeft de ze ontwerpen echter afgekeurd. Het gaat bijvoorbeeld om de kleur van de leuningen. Er moet eerste een beeldkwaliteits plan komen. „We hebben besloten dat dit plan wordt gemaakt door het ingenieursbureau en de archi tect van de welstandscommissie. Het gaat om het maken van betaal bare kunstwerken die toch harmo nieus passen in het landschap. Ge lukkig ziet de architect de uitda ging in van deze opdracht Dan ho pen we uiteindelijk de zegen te krijgen van de Borselse welstands commissie", zegt Bakx. pagina 22: Sloeweg brengt rust in 'de Zak' Tuinen KAPELLE - Bij meubelhuis Bas+Mar de Jager in gemaakt van gordijnstoffen, vitrages, tapijten, driehonderd zitplaatsen al vergeven. Wie het show. Ook de film die gisteravond werd ge- Kapelle vond gisteravond een wel heel bijzon- karpetten, stalen en meubelstoffen. Kennelijk gemist heeft, hoeft niet te treuren, want van- maakt van de Stof Walk zal dan worden ver dere modeshow plaats: de Stof Walk. Alle 25 wilde iedereen dat wel eens zien, want nog af zaterdag 20 oktober zijn alle bijzondere kle- toond. Er verschijnt tevens een boek met daar- creaties die het publiek te zien kreeg, waren voor de show was aangekondigd, waren de dingstukken te bewonderen tijdens de najaars- in alle creaties. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl De verbazing op het notariskantoor in Zeeuws-Baanderen was groot. Dagelijks wordt er een stapel post af geleverd, voornamelijk betreffende er fenissen, hypotheken en samenle vingscontracten. Maar nu trof de se cretaresse van dienst een wel zéér af wijkend poststuk aan: een wervende folder boordevol kerstcadeaus. Op een briefje stond bij het adres de toe voeging 'ter attentie van het Hoofd Kerstpakketten. De opwinding was groot. Secretaresses kakelden door el kaar en één van de klerken riep jolig via de intercom: „Wil het hoofd kerst pakketten zich melden!" Waarop een meestentijds gesloten deurtje open ging en de oudste, wit bebaarde klerk zich meldde met de verzuch ting: „O, zijn de folders er eindelijk?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 103