één idee Twee sponsors, twee teams, rt 25 McClaren: er was geen verdediging vrijdag 5 oktober 2012 Volgens Steve McClaren was er een duidelijke oorzaak voor het moeizame spel en het tegenvallende resultaat (2-2) van FC Twente donder dag in de Europa League bij Helsingborgs. „In de beginfase vergaten wè dat we ook moesten verdedigen. Daardoor ging alles mis en kreeg de tegenstander te veel kansen", zei de Engelse trainer. Halverwege, bij 2-0 achter, wist hij dat nog niet alles verloren was. „We moesten orde op zaken stellen. Dat is gelukt. Nadat we gingen spe len zoals we dat behoren te doen kregen we wel de kansen, en zij niet. Uiteindelijk hadden we nog met ruim verschil kunnen winnen oofc" Helsingborg-speler Alejandro Bedoya vindt zijn weg tussen de Twente-verdedigers Douglas en Robbert Schilder. Twente de verdiende 2-0, nadat Douglas zich weer eens als een pupil had laten aftroeven. Vervol gens kwam doelman Nikolay Mi- haylov onnodig uit het doel ge rend, waarna Djurdic de bal in het lege doel kon tikken. Het was een gênante treffer vanuit Twents oog punt. Het begin van de tweede helft was een kopie van de eerste, maar door Robbert Minkhorst DEN BOSCH - De schaatsploeg van Jac Orie gaat met twee hoofdspon sors werken: één voor de mannen en één voor de vrouwen. De geld schieter voor de mannen "(Brand Loyalty) presenteerde zichzelf don derdag, met daarbij de schaatsers Stefan Groothuis, Kjeld Nuis, Jan Smeekens, Ron Mulder en Pim Schipper. De vrouwen (Laurine van Riessen, Annette Gerritsen en Diane Valkenburg) moeten nog even geduld hebben, waarschijnlijk tot 25 oktober. „We blijven onder één paraplu", zei Orie. „Daaronder zit een vol waardig vrouwen- en een volwaar dig mannenteam." Voor Gerritsen, Van Riessen en Valkenburg bete lcent dat bovendien dat ze er een ploeggenote bij krijgen, kondigde de coach aan. Brand Loyalty is een grote onbeken de voor de leek, en tegelijk zeker gaandeweg de wedstrijd vloeiden de krachten bij de thuisploeg weg. En vanaf dat moment werd ook duidelijk hoe matig Helsingborgs eigenlijk is. Twente greep eindelijk het initiatief en in de 74e minuut kantelde het duel definitief toen in valler Rasmus Bengtsson de 2-1 uit een voorzet van Tadic binnenkop te. Na die goal was het wachten op de gelijkmaker en die viel uiteinde- geen kleintje. Het bedrijf dat zich specialiseert in spaarsystemen voor supermarkten - zoals nu de dieren- plaatjes bij Albert Heijn - heeft een jaaromzet van 300 miljoen euro en is actiefin veertien landen. De onderneming verbindt zich voor drie jaar aan het team van Orie, met een optie voor nog eens drie jaar. De bedrijfsleiding vindt de uitstraling van de ploeg - slim, snel en eerzuchtig - goed bij haar zelf passen. Orie krijgt wat hij wilde, en meer: „Om op de Olympische Winterspe len te scoren, hebben we een be paald pakket nodig. Ik wilde 1,8 mil joen euro, en dat hebben we ge haald. We gaan er zelfs overheen." Die bijna twee miljoen is voor de mannen en vrouwen samen. Met de verbintenis komt een einde aan een zoektocht die af en toe 'heel zwaar' was, maar die binnen de ploeg nooit tot paniek heeft ge leid, zo werd donderdag verteld. lijk twee minuten voor tijd uit een hoekschop van Jerson Cab ral. Hij legde de bal op het hoofd van Douglas, die daarmee nog iets weg poetste van zijn zwakke spel voor rust (2-2). Een minuut later kreeg Cabral nog een geweldige kans op de 3-2, maar met een zege zou Twente veel te royaal zijn beloond. Met het ene punt blijft de ploeg in elk geval in de race, maar dat is In maart liep het contract af met Control, dat in 2009 het failliete DSB opvolgde. Tot de zomer kon het team teren op financiële steun van de KNSB en later sportkoepel NOCNSF, maar uiteindelijk moes ten trainingskampen en acti viteiten uit eigen zak worden be taald. Dat werd soms schipperen, legden Orie en de schaatsers Groothuis en Nuis uit. „Ik schaats al wat langer", aldus wereldkampioen sprint Groothuis, „dus ik heb een buffer. Voor anderen is dat minder. Maar als er problemen waren geweest, hadden we wel voor elkaar inge staan." Orie noemde de welwillendheid van de kleding- en autosponsor. „Ook het begeleidingsteam bleef ge woon komen ën die mensen de den wat ze altijd deden. Onbetaald. Ik vind dat bijzonder." Raar was het wel, dat de wereldkampioen en de winnaar van het wereldbeker- foto Björn Lindgren/EPA voor latere zorg. De eerste priori teit ligt bij komende zondag, als AZ op bezoek komt en Twente voor de zware klus staat om aan te tonen dat Ajax-uit en IJelsing- borgs-uit slechts twee losstaande incidenten waren. Maar.wie het onvolwassen Twente 180 minuten lang achter elkaar heeft zien falen, begint daar langzamerhand toch aan te twijfelen. klassement (Nuis) hun tickets en hotels in de voorbereiding zelf moesten betalen. „Maar het kon niet anders", aldus Groothuis. „Die trainingskampen zijn gewoon no dig. De ploeg functioneerde en daar wilden we aan vast houden. Er is geen gemopper of gezeur over geweest." „Het zet je wel even met beide be nen op de grond", vond Nuis. „Je doet je best, en dan moet je zelf voor dingen opdraaien." Alleen: „Het was ook weer mooi. Van dat geld dat ik won met het wereldbe kerklassement kon ik nu die trai ningskampen betalen." Terwijl Orie zijn best deed nieuwe sponsors te vinden (Nuis: „Hij was wel veel aan de telefoon, ja") trok een andere ploeg aan zijn twee bes te schaatsers. Groothuis en Nuis zijn gevraagd om de overstap naar Beslist.nl te maken, oud-ploegge noot Mark Tuitert achterna. Maar beiden zeiden 'nee'. SJANGHAI Federer in China met de dood bedreigd De organisatie van de Sjanghai Mas ters heeft de beveiliging van Roger Federer enkele niveaus opge schaald, omdat een Chinese blogger de Zwitserse tennisser met de dood heeft bedreigd. „We hebben contact gezocht met de politie en we zullen de beveiliging van Federer aanscher pen", meldde de organisatie donder dag. „En dat doen we ook voor de andere tennissers." Een anonieme persoon schreef op de website baidu.com dat hij op 6 oktober Federer wil vermoorden. ST. ANDREWS Record ronde Grace op European Tour De Zuid-Afrikaanse golfer Branden Grace heeft donderdag een sensa tionele prestatie neergezet op de eerste dag van de Alfred Dunhill Links Championship. Hij bereikte op de golfbaan van Kingsbarns al na zestig slagen het clubhuis en no teerde daarmee de beste ronde ooit tijdens een toernooi van de Euro pean Tour. Hij verbeterde het oude record van de Engelsman Lee West- wood met twee slagen. Grace maakte in de eerste dertien holes tien birdies en één eagle. NIJMEGEN Wereldtoppers naar Zevenheuvelenloop De Zevenheuvelenloop in Nijme gen heeft voor 18 november twee wereldtoppers gestrikt. Het zijn de Ethiopische Tirunesh Dibaba en de Keniaan Leonard Komon, de hou ders van het wereldrecord op de vijftien kilometer. Dibaba liep in 2009 in de Nijmeeg se wegwedstrijd de mondiale re cordtijd bij de vrouwen van 46 mi nuten en 28 seconden. Zij verover de deze zomer bij de Olympische Spelen in Londen nog goud op de 10.000 meter en zilver op de 5000. Komon liep zijn record van 41.13 ook in de Zevenheuvelenloop. Dat was in 2010. CAGLIARI Roose vijfde na eerste dag WK kitesurfen De uit Vlissingen afkomstige Katja Roose staat na de eerste dag van het WK kitesurfen vijfde. Dat is teleur stellend. „Het podium is nog ver weg", zei ze. „Ik ben er nog niet" Bij de mannen is Dorian van Rijssel- berghe terug te vinden op de 105e plaats. Voor de olympisch kam pioen surfen is kitesurfen een nieu we uitdaging. RESISTENCIA Argentinië-Brazilië afgelast na lichtuitval Een interland tussen de nationale voetbalteams van Argentinië en Brazilië is woensdagavond (lokale tijd) niet doorgegaan nadat een deel van de lichtmasten het had be geven. Dat gebeurde terwijl de elf tallen opgesteld stonden voor de volksliederen. Een brand in een ge nerator was de oorzaak. Arbiter Enrique Ossés was, toen er na een uur nog geen oplossing ge vonden was, genoodzaakt het duel af te gelasten. De interland was de return van het eerste duel om de Superclasico de las Americas waar in beide teams met louter spelers uit de eigen competities uitkomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65