Rampenbestrijding op Westerschelde geoefend Voorwaardelijk voor ongeval :tsid oktol^r)0]2 Vrijspraak voor ETIlO-vrijwilliger na aanklacht wegens ontucht Provincies vragen Rijk hulp bij aanpak krimp 22 mm m vrijdag 5 oktober 2012 —'van Zeeuwsdi-Viminde rc 'Het Amsterdam Baroque Orchestra met Ton Koopman 2/ s B Met deze groep vermoorde borok specialisten werkt Ton Koopmon oon nieuwe,-prochtige programmo's. Dit jaar de laatste symfonieën van Joseph Haydn en Wolfgang Amadeus Mozart. De 'Londense' en de 'Jupit.er'. Vrijdag 12 oktober. Basiliek Hulst, 20:00 uur, 25,— Kaarten: www.theaterverkoopzeeland.nl of 0900 33 000 33 Op locatie vanaf 1 uur voor aanvang, maar wel op basis van vol vol Gruppetto Ensemble' 14/10 'De laatste wols op de Titanic' een muzieklheoterproducfie. Grippetto heeft het programma achterhaald dat het salonorkest tijdens hef zinken van de 'onzinkbare' Titanic bleef spelen. Zondogmiddag 14 oktober, Porgy, Tornoyzon, 15:00 uur, 17,50 Kaarten: www.lheolerverkoopzeeland.nl of 0900 33 000 33 Op locatie vanaf 1 uur voor aanvang, maar wel op basis van vol vol ffifs33xssis-assasss5»>: door Emile Calon MIDDELBURG - Een 76-jarige Ter- neuzenaar is volgens officier van justitie R. Rammeloo schuldig aan de dood van een motorrijder (57). De automobilist reed op 8 augus tus 2010 die man aan bij een krui sing met de Tractaatweg bij Axel nadat de motorrijder was gestopt voor het oranje verkeerslicht. De Temeuzenaar had verwacht, zo zei hij donderdag tegen de Middel burgse rechters, dat de motor door zou rijden. Door de aanrijding brak de motor rijder zijn been en werd opgeno men in het ziekenhuis. Een week later volgde ontslag en vier dagen later opname in een revalidatiecen trum. De middag na die opname raakte hij echter bewusteloos en 's avonds overleed hij. De lijkschou wer constateerde longembolie en zei dat het bloedstolsel mogelijk was ontstaan als gevolg van de aan rijding. Ook meldde de voorzitter van de rechtbank dat de man geen anti-stollingsmedicatie had gekre gen. Volgens een specialist zou de man 'waarschijnlijk' nog geleefd De Westerschelde ter hoogte van de Kaloothaven in Vlissin- gen-Oost was donderdag het toneel van een rampenoefening. De ervaringen worden gebruikt voor het opstellen van een Incidentenbestrijdingsplan Deltawateren volgend jaar. door Marcel Modde VLISSINGEN - De eerste grote ram- penbestrijdingsoefening op de Westerschelde stemt volgens ope rationeel leider Ruud Maljaars van de Veiligheidsregio Zeeland gerust. Wat op papier in concept is gere geld, komt er in de praktijk ook uit, stelt hij tevreden vast. De voor naamste verbeteringen moeten worden gezocht in een soepelere samenwerking van de verschillen de instanties en hulpverleners. „Maar dat is een kwestie van zo vaak mogelijk oefenen. We heb ben heel veel rampenbestrijders. Individueel weten ze allemaal wat ze moeten doen." De ervaringen vormen de basis van het Incidentenbestrijdings plan Deltawateren dat volgend jaar klaar moet zijn. Voor die tijd is een volgende integrale oefening voorzien, zegt Maljaars. De oefe ning donderdag ging uit van een aanvaring tussen een tanker en een containerschip. Daarbij liep ru we olie in het water. Omdat dit in de buurt van de kerncentrale ge beurde, moest de inlaat van het koelwater worden afgesloten. Ook dat deelaspect verliep gesmeerd, al dus Maljaars. Via de nieuwe com mandovaartuigen werden live-vi deobeelden gestuurd naar de crisis staf in de centrale meldkamer in Middelburg. In die staf zit ook de coördinerend burgemeester. zie ook video op www.pzc.nl/video Man overleden na ontslag uit ziekenhuis hebben als hij dat medicijn had in genomen. De verdachte gaf aan dat hij regelmatig contact had ge had met het slachtoffer. Hij had hem enkele malen in het zieken huis bezocht en gebeld. Zijn dood kwam voor hem heel onverwacht. Tegen de rechtbank vertelde de man dat hij na het ongeval wel an ders is gaan rijden. „Als er bij een oranje licht niemand voor mij rijdt en wel iemand achter mij, dan rij ik door." Rammeloo zei dat de automobilist onvoldoende afstand had gehou den tot zijn voorganger. „U hebt aanmerkelijk onoplettend gere den." Hij hield hem voor dat voor een dergelijke fout een celstraf en een ontzegging van het rijbewijs kan volgen. Vervolgens zei hij dat hij zijn eis zou matigen. Hij vroeg de rechtbank vervolgens om de man een geheel voorwaardelijke celstraf van twee maanden en een voorwaardelijke ontzegging van het rijbewijs voor de periode van één jaar op te leggen. Raadsman M. Dieleman liet weten dat hij zich in de eis kon vinden. Uitspraak 18 oktober. Coördinatieschepen van Rijkswaterstaat vormen de spil in rampenbestrijding op het water, ning van de Veiligheidsregio Zeeland op de Westerschelde ter hoogte van de kerncentrale. zoals hier bij foto Izaak de oefe- Verkeste MIDDELBURG - Een 66-jarige man uit de gemeente Goes is vrijgespro ken van ontucht tijdens EHBO- praktijklessen op de Kohlstamm- basisschool in Goes. .Volgens de Middelburgse rechtbank is er geen bewijs dat de man vier leerlingen onzedelijk zou hebben betast. De man was aanwezig bij het uitspre ken van het vonnis en dankte na afloop de voorzitter van de recht bank. Twee weken geleden eiste de offi cier van justitie nog een werkstraf van 140 uur en een maand voor waardelijk tegen de man. De ver dachte ontkende echter met klem dat hij iets had gedaan dat niet pas te binnen het EHBO-onderricht. Hij gaf aan dat hij heel misschien, per ongeluk, met zijn arm of elle boog een meisje had aangeraakt op een plaats waar dat niet hoort. Maar hij stelde met klem dat er gêèn sprake was geweest van op zet. „Zo ben ik niet." De rechtbank is overtuigd van zijn onschuld omdat de leraressen vai^ de klas niets bijzonders hebben ge merkt tijdens en na de EHBO-les- sen. Ook haalde de voorzitter ?an dat er nog nooit klachten over de man waren binnen gekomen. Bij de bewuste school gaf hij samen met een college-vrijwilliger les. Eerst theorie, daarna praktijk. Er werd onder meer geoefend hoe een 'gewonde' in een stabiele zijlig ging gelegd moest worden en hoe een bewusteloos iemand vervoerd moest worden. De man zei twee weken geleden dat er in die klas wel ordeproblemen waren ge weest waarna alle leerlingen zich bij hem hadden moeten veront schuldigen. Twee weken geleden zei de officier dat de ontucht aan het licht kwam tijdens een logeer partijtje van enkele leerlingen van die school. Hij wees er toen op dat alle leerlingen langdurig waren on dervraagd en dat ze zowel tegen over de ouders als de politie bij hun verhaal waren gebleven. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Zeeland, Groningen en Limburg vragen een nieuw kabi net om krimpregio's extra te steu nen. Er moet onder meer een fonds komen waaruit de sloop en verbetering van woningen kan worden betaald. Ze schrijven dat in een brief aan de informateurs. In (delen) van de drie provincies is sprake van een sterke daling van het aantal inwo ners. Dat zet bijvoorbeeld de wo ningmarkt, werkgelegenheid en lo kale voorzieningen onder druk. De provincies benadrukken er zelf alles aan te doen om de leefbaar heid en de economie overeind te houden. Maar steun van het Rijk is onontbeerlijk, schrijven de pro vincies. Door geld onder gemeen ten en provincies anders te verde len en een fonds te maken, kan de leefbaarheid en veiligheid van buurten worden verbeterd. Regio's moeten ook de ruimte krijgen voor experimenten. Als voorzie ningen uit dorpen op één plek worden geconcentreerd moeten mensen er naar toe gebracht kun nen worden. Regels staan dat soort zaken nu niet altijd toe. Zo staan regels ook oplossingen in de weg voor het (explosief) dalend aantal leerlingen op scholen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64