Concentratie sportlocaties van de baan lolmm Werkzaamheden UMMfJ Beursvloer moet leefbaarheid vergroten College N-Beveland in social media De snelste en modernste TeKtielwasstraat in ïeeland vrijdag 5 oktober 2012 Komende twintig jaar niet aan de orde door Rob Paardekam THOLEN - Het idee om buitensport locaties voor meerdere kernen te concentreren bij Tholen-stad kan in de ijskast nu de gemeenteraad er voor zal kiezen om voetbalver eniging Tholense Boys en tennis vereniging Eegedima in het gebied rond de Zoekweg te laten zitten. Om ruimte te maken voor de krap pe scholen zouden de twee vereni gingen uit Tholen-stad aanvanke lijk verhuizen naar een stek ten noorden van de Nieuwe Postweg. Later lieten de clubs weten toch lie ver aan de Zoekweg te blijven. Er is nu een variant uitgewerkt waar in zowel de scholen als de sport verenigingen daar kunnen worden gehandhaafd. Hoewel de fracties deze week tijdens de vergadering van de commissie bestuurszaken nog geen definitief standpunt inna men, lijkt het erop dat de gemeen teraad volgende week voor deze va riant zal kiezen. Daarmee is het samenvoegen van sportaccommodaties bij Tholen- stad van de baan, zo benadrukte wethouder Peter Hoek. In het ver leden hebben sommige fracties wel eens de vraag opgeworpen of het nog wel realistisch is dat elke kern een eigen buitensportaccom modatie heeft. Uit kostenoverwe gingen zou ook gekozen kunnen worden voor het samenvoegen van velden op één of een paar loca- WISSENKERKE - Het college van bur gemeester en wethouders van Noord-Beveland informeren zich dinsdag 11 oktober nader over so- cial media in een workshop met Sander de Schepper van communi catiebureau Lievense. De bestuur ders buigen zich overe kanalen als Facebook, Twitter en Linkedln. De gemeente is bestuurlijk weinig ac tief op sociale media. @Gemeente_NrdBeveland is het formele twitterkanaal. PvdA-ffac- tievoorzitter Ron Meuldijk is op Twitter @ronmeuldijk. NBB-frac- tievoorzitter Arie Kees Oudshoorn houdt het op Hyves: keesarie.hy- ves.nl. Burgemeester Henny van Kooten heeft een Facebookpagina: www.facebook/henny.vankooten mammmmm Rijkswaterstaat begint deze maand met de verbreding van de N61in deze rubriek volgen A we de ontwikkelingen en de achtergronden. Vandaag: Het nieuwe tracé. rondweg Schoondijke aanleg eind 2012/medio 2013 SCHOONDIJKE ties in de gemeente. Tholen-stad leek daarvoor de aangewezen kern. Dit is echter niet meer aan de orde als de sportvelden aan de Zoek weg blijven. Daar is simpelweg geen ruimte om nog extra velden voor andere verenigingen toe te voegen. Op de locatie ten noorden van de Nieuwe Postweg was die ruimte er wel, maar deze optie lijkt dus van de baan. Volgens wethouder Hoek is het sa menvoegen van sportvelden in Tholen-stad de komende twintig tot dertig jaar niet meer aan de or de. Hij benadrukte dat het in de periode daarna wél weer een optie is. Sterker nog, als Tholen in de toekomst groeit tot 10.000 inwo ners zal de voetbalvereniging zo veel nieuwe leden krijgen dat ze wel móet verhuizen naar een stek buiten de kern. Het is overigens niet zeker of het stadje dit inwo nertal haalt Nu de sportvelden in elk geval voor twintig jaar in het. gebied rond de Zoekweg blijven, moet een creatieve oplossing voor de scholen worden bedacht. Het is niet zeker of ze allemaal op de hui dige plek kunnen blijven. Mogelijk verhuizen een aantal scholen naar een locatie ten noorden van het zwembad, op de plek waar de toe komstige wijk Molenvliet moet ko men. Daar kunnen in dat geval minder woningen komen. 1x2 rijstroken, max. 80 km/u 2x1 rijstroken, max. 100 km/u 2x2 rijstroken, max. 100 km/u parallelweg fietspad wegvak IJzendijke-Biervliet aanleg medio 2013/eind 2014 verplaatsing tankstation Aers* een aanleg parkeerplaats door Martijn de Koning Nog drie weken, dan begint Rijkswater staat met de grondi ge renovatie van de N6i tussen Schoon dijke en Hoek. Na het verlossende oordeel van de Raad van State, vo rige maand, kreeg aannemer Ra- senberg groen licht om op 25 okto ber de eerste schop in de grond te steken. Er wordt begonnen met de aanleg van de rondweg Schoondij ke, onder meer om bouwverkeer zo spoedig mogelijk rond dat dorp te kunnen leiden. Veel materiaal wordt immers per schip aange voerd en in Breskens op vrachtwa gens overgeladen. Dat de weg deels tweebaans en deels vierbaans wordt, was al alge meen bekend. Dat geldt ook voor de aanleg van een aantal rotondes (zes), fietstunnels (vijf) en een via duct. Aan beide zijden, komt een parallelweg, en ten noorden van het tracé ook een vrijliggend fiets pad. Een paar andere kenmerken van het tracé in vogelvlucht: Schoondijke krijgt een halve rondweg, die ten noorden van het dorp (richting Breskens) begint. Het dorp is straks niet meer recht streeks vanuit de richting IJzendij- ke te bereiken. Verkeer wordt via de rotonde aan de westkant (rich ting Oostburg) gestuurd. De huidi ge weg blijft liggen als parallelweg voor langzaam verkeer. Bij IJzendijke wordt het tanksta tion van Aers een stukje west waarts verplaatst. Het is te berei ken vanaf de N61 zelf (voor ver keer richting Hoek) en via de ro tonde en de parallelweg (voor ver keer richting Schoondijke en uit IJzendijke). Bij het tankstation mss&g&mestusm&uizse AUTOWASSTRAAT vd Jagt Willemse fV'V\ PROGRAMMA'S: POLISH: 13,50/€ 9,95 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Bodemreiniging POLISH WAX TOTAAL: 11,50 9,00 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Waxen Bodemreiniging Gratis stóratfgen na elke uuasbeuh WAX: 9,50/€ 3,00 (waspas; Wassen drogen Velgen reinigen Waxen BASIS: 6,50/€ 5,95 Vaspas; Wassen drogen Velgen reinigen AUTOWASSTRAAT vd Jagt Willemse Mercuriusweg 27.4382 NLVIissIngen T 0118 419 051 OPENINGSTIJDEN maandag t/m zaterdag van 08.00 uur -18,00 uur zondag van 10.00 uur - 17.00 uur OUD-VOSSEMEER - Scholen, vereni gingen, kerken en andere organisa ties uit Oud-Vossemeer kunnen veel voor elkaar betekenen, denkt de Stichting Oud-Vosméér. Daar om houdt ze vrijdag 12 oktober een netwerkbijeenkomst. De Stichting Oud-Vosméér is voortgekomen uit de inmiddels op geheven stichting die het feestjaar organiseerde toen het dorp in 2010 600 jaar bestond. De nieuwe club zal zelf geen evenementen meer opzetten, maar is, wel bereid ande ren te ondersteunen als ze iets voor het dorp willen doen. Om de ze partijen met elkaar in contact te brengen houdt de nieuwe stich ting op 12 oktober een zogeheten Beursvloer. Dat is een netwerkbij eenkomst waar allerlei clubs, scho len en organisaties uit het dorp contact kunnen leggen. Het stre ven is om zoveel mogelijk zaken te doen met elkaar. Er zal ook wor den gebrainstormd over ideeën die de leefbaarheid bevorderen. Te vens worden bestaande plannen voor evenementen onder de loep genomen. Gekeken wordt of ze niet op dezelfde datum vallen en of organisaties elkaar kunnen ver sterken. De Beursvloer begint om 19.30 uur in het dorpshuis. Het is de bedoeling dat de Beurs vloer jaarlijks gaat plaatsvinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62