Goes ontziet burger bij bezuinigingen BEVELANDEN/THOLEN Goese ambtenaren werken een dagje in de zorg inbraak Goes almanak Tip? redactie@pzc.nl VRIJDAG 5 oktober 2012 17 Goes komt onder meer met voorstel voor forse structurele personeelsbezuiniging om begroting sluitend te krijgen door Luc Oggel GOES - Hoewel Goes volgend jaar een tekort van 1,8 miljoen euro heeft te dichten, wil de gemeente de inwoners zoveel mogelijk ont zien en wordt het mes voor een be langrijk deel in eigen vlees gezet. Dat blijkt uit de begroting voor 2013. Die sluit door een pakket aan maatregelen met een bescheiden positief resultaat van 40.000 euro. Net als andere gemeenten gaat ook Goes gebukt onder het huidi ge economische klimaat. Er zijn fors minder inkomsten van het Rijk en ook krijgt de gemeente minder geld binnen uit bijvoor beeld bouwleges. Het aantal uitke ringen stijgt en daardoor moet Goes twee ton bijpassen. Volgens de gemeente lukt het vervullen van de Goese ambities nog steeds, maar vraagt dat meer inspannin gen dan voorgaande jaren. Volgens wethouder Loes Meeuwisse (WD, financiën) was het af en toe 'schrapen' om de begroting voor volgend jaar sluitend te krij gen. Zo worden bijvoorbeeld ook bedragen afgesnoept van posten uit de voorgaande collegeperiode, onder meer 62.000 euro dat was bestemd voor onderzoek-naar een parkeergarage op de Oostwal. Een substantieel bedrag is gevon den in een structurele personeels bezuiniging van 500.000 euro, ove rigens zonder gedwongen ontsla gen. „We willen toe naar een plat tere organisatie met minder afde lingen", zegt Meeuwisse. „De las ten voor de burger willen we zo lang mogelijk alleen met de infla tie verhogen." Wel steekt Goes de (verwachte) meeropbrengst van de ozb voortaan in eigen zak, waar dat voorheen altijd werd terugge ven aan de inwoners. Nu stelt het college de raad voor om de volledi ge inflatiecorrectie, zijnde 2 pro cent, te innen. Dat levert structu reel 250.000 euro op. Ondanks de noodzakelijke bezuini gingen wil Goes wel blijven inves teren. Op bijvoorbeeld de nieuw bouw van het Goese Lyceum en vervanging van het wegdek van de Ringbrug wordt dan ook niet be knibbeld. Overigens stelt Goes een geplande bezuiniging van 75.000 euro op Historisch Museum De Be- velanden nog een jaar uit, om de organisatie meer tijd te geven orde op zaken te stellen. De gemeenteraad heeft het laatste woord over de dekkingsvoorstel- len en neemt op 8 november een besluit over de begroting. hun dagenlijkse werk niet doen vanwege een grootscheepse interne verhuizing, maar in plaats van een dag vrij te nemen, besloten de medewerkers hun handen uit de mouwen te steken voor zorggroep Ter Weel. Bij verschil lende locaties in Goes, zoals het verpleeghuis (foto) assisteerden de ambtenaren onder meer bij het serveren van koffie of thee, de maaltijd, het verkopen van lootjes en begeleid den ze cliënten bij een uitstapje naar de Hol landse Hoeve. foto Willem Mieras Bekijk de video op www.pzc.nl/video GOES - Normaal zitten ze voornamelijk achter de computer, maar donderdag niet. Twintig ambtenaren van de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente "Goes konden omroep zeeland tv "flHËHUS GOES - In een woning in de Albar- dastraat in Goes is woensdag inge broken. De inbraak is gepleegd tus sen half één 's middags en midder nacht. De politie denkt bij de inbraak toe gang is verschaft door een raam open te breken. Ze hebben het huis doorzocht en twee laptops, twee fotocamera's, sieraden en geld meegenomen. De politie vraagt mensen die iets gezien of gehoord hebben zich te melden. Ga vorder op De kleine Carmen van vier mocht in de afgelopen schoolvakantie een weekje bij haar tante in Vlissingen lo geren. Toen zij op een ochtend tante in haar ondergoed in de badkamer zag staan, wees het meisje op de witte, blote buik van tante. „Wat is dat?", vroeg Carmen met een onverholen belangstellende blik in haar ogen. „O, dat is een moeder vlek,' antwoordde tante. „Dat is heel gewoon, hoor. Die heb jij ook een op je handje. Kijk maar." Carmen keek verschrikt naar haar hand. Het antwoord liet even op zich wachten, maar klonk toen heel beslist: „Nee, tante. Dat kan echt niet. Wat er bij mij op mijn handje zit is een meisjesvlek."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59