20 Marijs is niet verbaasd over goede reeks TOP Steenpoorte is weer op de weg terug Raas: zege op koploper €32,50 Volg ons op @twitter en /facebook vrijdag 5 oktober 2012 skssbbssbmm WAVVV)ffw^iiii||||ii|i|||ii)||||||ii IIIII III III II mi lilIII lil llllilllllillj Uil Illlil i' ill "T~TiTr-TTiir door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Er is niets mooier dan een wedstrijd in de over gangsklasse tegen Tjoba. Dat vindt leanine Marijs, de aanvoer ster van TOP Arnemuiden. „Ik heb heel veel zin in zaterdag", zegt ze. „Het is toch een wedstrijd tussen de twee beste ploegen van Zeeland. Zo'n duel leeft net iets meer bij ons, en ook bij het pu bliek." TOP is bezig aan een uitstekende serie. De Walcherse ploeg verloor de eerste wedstrijd van het veld- seizoen nog wel van Oranje Wit, maar daarna morste men geen punten meer. De equipe van de trainers Erik Maljers en Peter Crucq staat daardoor gedeeld eer ste. Marijs: „Na die nederlaag dachten we even: 0 jee, wat voor seizoen gaat het worden? Maar in de weken daarna hebben we het weer heel goed opgepakt. We heb ben prima wedstrijden op de mat gelegd. De tegenstanders hebben wel elke keer geprobeerd ons te ontregelen, maar dat is ze niet ge lukt." Echt verbaasd is de aanvoerster niet over de koppositie. „In de tweede helft van het vorige veld- seizoen hebben we immers ook veel gewonnen." Marijs vindt het desondanks wel knap wat TOP presteert. „We zitten in een klasse waarin de bovenste zes ploegen erg aan elkaar gewaagd zijn. Die teams kunnen allemaal van elkaar winnen. En als je je dan week na week staande houdt, is dat wel Tjoba is één van die lastige tegen standers. Het team uit 's-Heer Hendrikskinderen staat na drie ze ges en twee nederlagen gedeeld derde. Dat is volgens Dirk-Jan Westmaas, één van de topschut ters bij de groen-witten, ook de plek waarop men na veertien duels wil uitkomen. „We hoeven niet zonodig om de eerste plek mee te doen. We zijn net gepro moveerd en vinden het al heel mooi als we uit de onderste regio nen weg kunnen blijven. En dan kunnen we, ontspannen korfbal lend, het nog heel wat tegenstan ders lastig maken." Westmaas ziet ook in dat het duel met TOP bijzonder is. De twee clubs troffen elkaar nooit eerder in de overgangsklasse. Maar hij be nadert de wedstrijd als elke ande re competitiewedstrijd. „Het is niet zo dat we nu even gaan uit vechten welk team de beste is van Zeeland. Het gaat om de twee punten." Tjoba speelt zaterdag thuis. Dat is, vindt zowel Marijs als Westmaas, een klein nadeel voor de Bevelan ders. Die moeten namelijk als eer ste opstellen. De Walchenaren kunnen zich daar op aanpassen. „Wij weten al precies wie tegen wie komt te staan", verklapt de Amemuidse. Tjoba heeft met Niels en Dirk-Jan Westmaas, Demi Mondeel en An ouk Braam een zeer beweeglijk vak. Beide broers kunnen als punt- speler of rebounder prima uit de voeten. In het andere vak, met Dennis Broerse, Geerten van Moolenbroek, Manon Braam en Esmee Walraven, is de rolverde ling veel duidelijk: Broerse is 'dé spits en Walraven-mag haar kans jes ook pakken. TOP heeft ook één wat statischer kwartet: Corné en Remco Beze- mer, Jeanine Marijs en Anne Meulmeester. Het andere viertal (Petra en Anita de Ridder en Leon en Peter van Belzen) speelt wat gevarieerder. „Het zou kunnen dat mijn vak het vak van Leon en Peter van Bel zen tegenover zich krijgt, zoals ook bij de laatste ontmoetingen", zegt Westmaas. Het zou dan lo gisch zijn dat de rebounder Peter van Belzen Niels Westmaas op zoekt. „O, maar da's prima. Dan ga ik gewoon onder de paal staan en dan komt Niels in de punt van de aanval terecht. Hij heeft bewe zen dat hij de ballen ook makke lijk raak schiet." Hoe de opstelling ook wordt, de vlammen zullen van het duel afspatten. Marijs: „Dat is altijd bij wedstrijden tussen TOP en Tjoba. Tjoba is fysiek sterk en heeft drie grote mannen, die allen het duel niet uit de weg gaan. Wij hebben een wat ander spel. Wij zullen het korfballend moeten oplos sen." Westmaas hoopt niet dat de wedstrijd echt uit de hand loopt, zoals bij de laatste ontmoeting in het voorjaar van 2010. „Ik zal nooit een duel mijden. Dat doe ik in geen enkele wedstrijd. Maar het hoeft niet zo te lopen als die ene keer, toen mensen na afloop mij geen hand meer wilden ge ven." 1 Speciaal samengesteld: 3-gangen Sweetdeal-menu voor 2 personen bij Zenc Café Restaurant in Middelburg Deal van de dag Mmmm.. geniet van 3 heerlijke gangen. Start met een antipasti bestaand uit een conf ite van makreel rillette van eend, parmaham, salami, olijfjes, gerookte zalm en kappertjes. Als hoofdgerecht kun je kiezen uit een stoofschotel van vlees of vis., en kies voor een chocoladetaartje of een klassieke crème brulee als dessert. NU TON: €75,00 KORTING 56% Koop vandaag op sweetdeal.ni @SWEETDEALZEELND /SWEETDEAL.ZEELAND In de tweede bekerwedstrijd van het seizoen 2012-2013 raakte Barry Steenpoorte zwaar geblesseerd. door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Op 21 augustus van dit jaar kreeg Barry Steenpoorte de schrik van zijn leven. De Oos- terlander kwam tijdens een beker duel met MZC'11 in botsing met "een tegenstander en had enige tijd geen gevoel meer in armen en be nen. Het gevoel is terug, maar de beperkingen zijn nog niet uit de lucht. Eén voorval kan een mensenleven veranderen en een ongeluk zit in een klein hoekje. Steenpoorte, die na zijn huwelijk op 10 augustus 2012 met Angela nog in zijn witte broodsweken zat, weet nog precies wat er die dinsdagavond in de slot fase van de met 3-1-gewonnen wedstrijd gebeurde. „Ik was in een duel met de linksback van 'Zierik- zee' en toen kwam Van der Helm in mijn rug. Die zag ik niet aanko men." Steenpoorte ging onderuit, met al le gevolgen van dien. „Ik weet dat ik op de grond lag en niks meer voelde. Gelukkig kwam het gevoel wel redelijk snel terug. Ik kreeg morfine, maar dat helpt niet tegen zenuwpijn. Dat ritje n'aar Goes heb ik wel gevoeld, hoor." In het ADRZ werd de diagnose ge steld. „Ze dachten aan beschadig de zenuwen, maar het bleek dat er een tussenwervel was verschoven, die op de zenuwen drukte. Je kunt het vergelijken met een nekher- nia." Steenpoorte verbleef tot vrijdaga vond in het ziekenhuis in Goes. Thuis werd de lange weg naar her stel ingezet. „De eerste vijf of zes weken heb ik alleen maar op de bank gezeten. Nu doe ik drie keer in de week fysio: op de fiets, de crosstrainer en de loopband." Volgens de behandelende neuro loog moet Steenpoorte zich op fe bruari 2013 richten voor hij weer aan voetballen toe is. „Maar zolang ik geen reactie krijg, kan ik kijken hoever ik kan gaan. Het zou wel mooi zijn als ik op 1 december, te gen Bru, voor mijn part tien mi nuutjes mee zou kunnen spelen. Maar het belangrijkste is dat ik eerst helemaal herstel." Steenpoorte heeft leren relative ren. Het incident heeft hem wel degelijk veranderd. „Ik ben anders gaan nadenken. Ik had ook veel tijd om na te denken. Voetbal was altijd alles en daar had ik alles voor over. Maar nu denk ik: waar om eigenlijk? Er is, alles bij elkaar, meer: ik heb een vrouw en straks in december krijgen we een klei ne. Die wil ik ook kunnen vasthou den." Steenpoorte ondervindt zes we ken na het voorval nog altijd de nodige belemmeringen. „In princi pe voel ik me nu goed, maar ik kan nog niet alles. Werken kan ik nog niet. Ik zit in de scheepsbetim- mering en dat kan ik nog niet aan." Sinds vorige week verricht Steen poorte op de ochtenden op het kantoor van zijn werkgever Ytama door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Luctor'88 moet het zondag doen zonder Mare Raas. Hij is naar aanleiding van een rode kaart tegen Biervliet voor één duel geschorst. Hij is wel de zesde deel nemer aan de PZC-toto. Raas (28) is een volger van het Zeeuwse voetbal. „Op zaterdag be zoek ik meestal wel een wedstrijd en op zondag voetbal ik natuurlijk zelf En op maandag pluis ik de krant uit." Hoek wint volgens hem van RVVH. „Kyle Doesburg is goed be zig. Ik denk dat Hoek mee gaat doen om de bovenste plaatsen." De derby tussen Krabbendijke en Yerseke wordt een prooi voor Yer- seke. „k denk dat Yerseke relatief eenvoudig wint." Zeelandia Middel burg wint zondag uit bij Rood Wit W. „Wij hebben vorig jaar tegen Rood Wit gespeeld. Dat is een pro movendus en veel is gebaseerd op vechtlust. Ik denk dat Zeelandia ge woon gemakkelijk kampioen gaat worden." Zijn Luctor'88 speelt in 4A bij kop loper Steen. Toch mikt hij op een zege voor zijn ploeg. „Maar het zal moeilijk worden, want we missen nogal wat spelers. Over het alge meen spelen we tegen sterke ploe gen wel goed. We moeten compact spelen en op de counter loeren." HSV Hoek - RWH X Zwaluwen V - Kloetinge X Almkerk - Terneuzense Boys X GPC Vliss.n - Heerjansdam X MZVC-Nieuwland X Krabbendijke - Yerseke X Goes-UNA X DESK-Vlissingen X Aardenburg-Terneuzen X Rood Wit W- Zeel. Middelb. X Steen - Luctor'88 X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56