Straatrover vrij na fout justitie Zombiefilm zet heel Nehalennia op z'n kop 2 o zeeland i Muziek in museumnacht Concentratie locaties sport Tholen afgeblazen Aanleg recreatieverdeelweg begint De acteurs vrijdag 5 oktober 2012 t OM eiste 36 maanden tegen verdachte Hit «Él door Emile Calon MIDDELBURG - Door een justitiële fout loopt een Vlissinger (25) sinds donderdagmiddag vrij rond. Hij mocht van de Middelburgse recht bank de penitentiaire inrichting Torentijd verlaten terwijl hij vori ge week tegenover de rechters nog erkende dat hij op 6 februari van dit jaar in Middelburg een man op straat had beroofd. Daarop eiste de officier van justitie dat hij een cel strafvan 36 maanden zou krijgen. De rechtbank sprak de man vrij omdat in de aanklacht stond dat hij de beroving met een vuurwa pen had uitgevoerd. Volgens de rechters staat helemaal niet vast dat het om een echt vuurwapen ging maar kan er ook gedreigd zijn met een speelgoedpistool. Omdat dat niet ten laste is gelegd, volgde de vrijspraak. De 'brute straatroof, zoals officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk een week geleden zei, vond 6 fe bruari van dit jaar plaats achter het NS-station. Daarbij werd een Middelburger beroofd van 1200 eu ro. Korte tijd later probeerde die Vlissinger dat slachtoffer nog een tweede keer te beroven. Dat was nadat die Middelburger op een in ternetsite zijn ervaringen met de Vlissinger had gepubliceerd. Daar was de verdachte zo kwaad over geworden dat hij de Middelburger weer benaderde, een 'pistool' te gen zijn hoofd zette en geld eiste. Die beroving mislukte. Persofficier Rob Rammeloo erken de gisteren dat er sprake is van een fout. Hij zei dat het Openbaar Mi nisterie (OM) zo goed als zeker in hoger beroep gaat tegen het von nis en dat de fout dan ook gerepa reerd wordt. Het kan echter nog vele maanden tot een jaar duren voor dat dat hoger beroep dient. Al die tijd mag die Vlissinger in vrijheid afwachten tot het ge rechtshof van Den Bosch een von nis velt in deze zaak. - De man werd gisteren wel veroor deeld- tot een celstraf van vier maanden voor heling en het wit wassen van crimineel geld. Ook be paalden de rechters dat hij zeven weken extra kreeg omdat hij in zijn proeftijd in de fout ging. Zo wel die vier maanden als die ze ven weken heeft hij al in voorar rest uitgezeten. VLISSINGEN - Het Maritiem Mu seum in Vlissingen heeft wel vaker meegedaan aan de landelijke mu seumnacht, maar het grote pu bliek kwam er meestal niet op af. Het Muzeeum wil daar dit jaar, sa men met de Cultuurwerf, verande ring in brengen. Want museumnacht, dit jaar op vrijdag 2 november, is primair be doeld om eens niet enkel de tradi tionele - grijze, hoogopgeleide, wel gestelde - museumbezoeker bin nen te halen. Maar juist de wat jon- THOLEN - Het idee om buitensport locaties voor meerdere kernen te concentreren bij Tholen-stad kan in de ijskast nu de gemeenteraad er voor zal kiezen om voetbalver eniging Tholense Boys en tennis vereniging Eegedima in het gebied rond de Zoekweg te laten zitten. Om ruimte te maken voor de krap- behuisde scholen zouden de twee verenigingen uit Tholen-stad ver huizen naar een stek ten noorden van de Nieuwe Postweg. Later lie ten de clubs weten liever aan de Zoekweg te blijven. Er is nu een variant uitgewerkt waarin zowel de scholen als de. sportclubs daar kunnen worden gehandhaafd. Hoewel de fracties deze week tij dens de vergadering van de com missie bestuurszaken nog geen de finitief standpunt innamen, lijkt het erop dat de raad volgende week voor deze variant zal kiezen. Daarmee is het samenvoegen van sportaccommodaties bij Tholen- stad van de baan, zei wethouder Peter Hoek. In het verleden wier pen fracties de. vraag op of het nog wel realistisch is dat elke kern een buitensportaccommodatie heeft. Uit kostenoverwegingen kan ook gekozen worden voor het samen voegen op één of een paar locaties in de gemeente. Tholen-stad leek daarvoor de aangewezen kern. Dit is niet meer aan de orde als de sportvelden aan de Zoekweg blij ven. Daar is simpelweg geen ruim te om nog extra velden voor ande re verenigingen toe te voegen. Op de locatie ten noorden van de Nieuwe Postweg was die ruimte er wel, maar dat lijkt dus van de baan. Volgens Hoek is het samen voegen van sportvelden in Tho len-stad de komende twintig tot dertig jaar niet meer aan de orde. Op Nehalennia aan de Kruisweg in Middelburg lopen deze dagen wel een paar honderd zombies rond. Ze spelen mee in de korte film 'Zombielennia' die in twee dagen wordt opgenomen. Hecti sche toestanden op de anders vrij rustige vmbo-school. door Carla van die Merbel Iedereen klaar? En... actie! „Aanvallen, aanvallen, aan vallen... Ja, ja, heel goed!" Dramadocent Joël Mom- mers heeft het donderdag druk als regisseur van de zombie film 'Zombielennia'. Het wordt een film van enkele minuten, maar wel een snel gemonteerde, waarvoor veel beeldmateriaal no dig is. Ook vandaag wordt nog de hele dag gefilmd. De scène in de grote leskeuken van de school zit erop. De zom bies hebben het groepje overleven den verjaagd en zetten de achter volging door in een ander deel van de school. In het begin van 'Zom bielennia' wordt de biologiedo- cent tijdens een les op Nehalennia gebeten door een konijn en veran dert in een zombie. Vervolgens worden steeds meer leerlingen ook zombie. Slechts zeven scholie ren weten te overleven. Zij wor den achtervolgd door de zombies en vluchten uiteindelijk naar de patio. De hele school staat deze dagen in het teken van de filmopnamen. Overal lopen leerlingen rond die prachtig luguber zijn geschminkt. Ze wachten tot ze aan de beurt zijn voor de opnamen. De aula en gangen liggen bezaaid met papier, als decor bij de beelden. Op mu ren en pilaren staan bloederige handafdrukken. Steeds wordt weer op een andere plek gefilmd. Regisseur en cameraploegen heb ben geen tijd voor een pauze. De opnamedagen zijn volgepland; het draaiboek wordt strak gevolgd. Het grote filmproject is eèn initia tief van Joel Mommers en past.in de Kunst- en Cultuurrichting waar voor op de Nehalennia-locatie Kruisweg veel aandacht is. Ruim de helft van de in totaal 621 leerlin- gere cultuurliefhebber, die worden gelokt met muziek en theater. De Cultuurwerf heeft een cabareteske act in gedachten, die bezoekers op verrassende wijze rondleiden door het maritieme erfgoed. Alles bin nen het thema 'lust', dat weer mooi aansluit op de tentoonstel ling Zeerotica, die momenteel in het Muzeeum te zien is. Het Muzeeum en de Cultuurwerf werken de laatste tijd wel meer sa men, niet in de laatste plaats om kosten te besparen. Revelinhyo, Robin, Channa, Claudia, Roza (achter, vlnr) en Bekir en Django (voor, vlnr) in de voor de film rommelig gemaakte aula. gen van de school en een aantal docenten zijn betrokken bij de film. Vakken als MTV (Multime dia, Theater en Vormgeving), gri me, techniek, decorbouw, catering en evenementenorganisatie ko men in het project bij elkaar. De school heeft wel twee professione le filmploegen ingehuurd omdat die de beste apparatuur hebben. Voor de leerlingen die niet met de film meedoen, gaat school gewoon door. Maar ook de figurerende zombies zitten tussen de opna men door gewoon in hun les. Nou ja, gewoon: wel met hun ge schminkte enge hoofden. „Het pro ject zet de school wel twee dagen op z'n kop", erkent ook locatiedi recteur Peter de Kreij. „Het is goed dat hét niet langer dan twee dagen duurt. Maar het is ook heel goed voor de sfeer op school en voor de uitstraling." Het resultaat van het project - de trailer 'Zombielennia' - gaat 2 no vember in première in bioscoop Cinecity in Vlissingen en is daarna te zien op www.youtube.com. zie ook www.pzc.nl/video Revelinhyo(14), Robin (15), Channa (12), Claudia (14), Roza (13), Bekir (15) en Django (14) spelen de hoofdrollen in 'Zombielennia' en zijn de eni gen die tekst hebben in de film. Zij spelen de zeven overlevenden die de school door vluchten voor de zombies. Ze zijn gekozen na au dities, waarop ze hun acteertalent moesten laten zien. Ze spelen in de korte film ook echte karakters. De zeven acteurs zijn enthousiast over het project van Joël Mom mers. „De beste leraar die je kunt hebben. Hij regelt en verzint altijd alles." ELLEMEET - Na jaren van plannen maken en onderhandelen is begon nen met de aanleg van de tweede fase van de Recreatieverdeelweg op Schouwen-Duiveland. De con touren zijn inmiddels zichtbaar in het land. De weg loopt vanaf de Helleweg bij Renesse richting de N57 bij Scharendijke. Daarmee komt er niet alleen een veiliger verbinding tussen Renesse en Scharendijke, ook de kern Elle- meet zal naar verwachting verlost worden van een deel van het door gaande verkeer. Met name in het toeristenseizoen doorkruist veel re- creatieverkeer beide, kernen. De weg moet 14 juni 2013 klaar zijn. Een jaar later start de aanleg van de derde fase van de weg:'de rond weg bij Scharendijke. Met behulp van graafmachines wordt aan de nieuwe route in de Westhoek gewerkt. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 52