Leven ligt besloten in Popwaveshow Rond Peutergroepen blijven bestaan Levenslijn 18 Verzet tegen Inspiratiecentrum op de Brouwersdam groeit verder Medaille voor vrijwillige redders KNRM Jeroen Ginjaar naar Europees jeugdparlement Surinaams feest in manege Balans vrijdag 5 oktober 2012 De show Rond begint met het nummer Anne van Herman van Veen en eindigt met Zing-Vecht-Huil-Bid-Lach-Werk en Bewonder van Ramses Shafty. „Het ultieme levenslied. Je zou de liedjes die we zingen zo op een levenslijn kunnen zetten." door Esme Soesman DREISCHOR - Kinderopvangorgani satie Kibeo zet het peuterwerk in Dreischor, Kerkwerve en Brou wershaven voort. Nadat KOOS eer der bekend maakte na de herfstva kantie de peuterspeelzalen te slui ten, hebben verschillende partijen de handen ineen geslagen om het tij te keren. Kibeo houdt de voorzieningen voor in ieder geval een jaar in stand. „We gaan kijken of we het redden. Maar we zien zeker moge lijkheden, anders zouden we dit niet doen", aldus directeur Atie Roovers van Kibeo. In Oosterland speelt de kwestie ook, maar daar heeft Kibeo al een voorziening draaien. In Dreischor en Brouwershaven gaan de deuren waarschijnlijk me dio november weer open, danlczij de welwillende inzet van onder meer gemeente. De te volgen pro cedures vergen tijd. Met de wette lijk verplichte registratie in het Landelijk Register Kinderopvang is maximaal twaalf weken gemoeid. De vrees bestond dat er een flink gat zou vallen tussen sluiting en heropening. Gisteravond werd ech ter bekend dat er volgende week al VROUWENPOLDER - Twee vrijwilli gers van het KNRM reddingsta tion Neeltje Jans zijn gehuldigd vanwege hun zilveren jubileum. De medailles waren voor Luuk Scheers uit Vrouwenpolder en Kees Groeneveld uit Serooskerke. Scheers begon als bemanningslid en werd later plaatsvervangend schipper. Hij had 24 uur per dag, zeven dagen per week de piepier op zag en voer 900 keer uit voor een reddingsactie. Groeneveld, die eveneens begon als bemannings lid, heeft de PR-activiteiten van het reddingstation op zich geno men. Zo brengt hij de noodzaak van de KNRM onder de aandacht. voorinspecties door de GGD wor den uitgevoerd en dat ook met de rest van de procedure haast wordt gemaakt. De afgelopen weken is door ver schillende partijen nauw samenge werkt om de opgeheven peuter- groepen te behouden. In Dreischor bijvoorbeeld hebben - op initiatief van de ouders - basis school, Stichting Dorps- en Ge meenschapshuizen Schou- wen-Duiveland (SDGSD) en dorpsraad met Kibeo aan tafel ge zeten. Onderdeel van de nieuwe opzet is dat in Dreischor en Brou wershaven de nu nog in de scho len gevestigde buitenschoolse op vang gebruik gaat maken van de zelfde ruimte als de peuters. De vreugde om het besluit van Ki beo is groot, maar de strijd daar mee nog niet definitief gestreden. Iniatiefhemer (en moeder) Marian ne van den Hoek dringt er bij men sen op aan zich zo snel mogelijk bij Kibeo in te schrijven, zodat de ze organisatie kan gaan plannen. Het peuterwerk in Dreischor is niet alleen voor het eigen dorp maar ook voor omringende ker nen van belang. „We willen als dorp Kibeo helpen om dit tot een succes te maken". Meer informatie: www.kibeo.nl MIDDELBURG - Jeroen Ginjaar uit Burgh-Haamstede mag in novem ber meedoen aan de internationa le eindronde van het Europees jon- gerenparlement. Hij deed namens scholengemeenschap Nehalennia in Middelburg eind september mee aan de Nederlandse editie van het Model European Parlia ment (MEP). Dat deed hij zo goed, dat hij nu naar de Europese finale mag. In Den Haag hield hij een speech over de betekenis van inter- natfonalisering voor het onder wijs. Hij overtuigde 131 van de 135 jonge parlementsleden; dat was nog nooit voorgekomen bij het Eu ropees jongerenparlement. Je ziet ze her en der liggen op Schouwen-Duiveland en de Beve- landen. Stenen waarin een spi raalvorm is gegraveerd. Popkoor Popwave laat na drie jaar weer in volle glorie van zich horen. De stenen verwijzen naar de nieuwe show Rond. door Esme Soesman Niet dat het sinds de laatste show Noctilu- ca volledig stil is ge weest rond het Schouwen-Duive- landse koor. Tussen de met enige regelmaat gegeven optredens door is echter hard gewerkt aan een vol ledig nieuw programma; getiteld Rond. Die vorm vind je terug in de spi raal op de kiezels. De circa vijftig koorleden hebben die stenen ei genhandig verzameld, vertelt pr-vrouw Leone van der Sar van Popwave. Een Zierikzees bedrijf graveerde de spiraal erin. Met het verspreiden van de folders van de nieuwe show bij bedrijven, biblio Een repetitie in het MFC in Zierikzee theken en WV's zijn de kiezels, bij wijze van presse-papier, op de stapels promotiemateriaal gelegd. „Ik hoopte al dat het een beetje een collectors item zou worden, maar nu hoorde ik dat er zelfs een paar gestolen zijn. Dat is dan best leuk om te horen." Titel en spiraalvorm verwijzen naar het leven; van geboorte tot dood en alles wat daar tussenin zit. „Het leven in popsongs", wijst Van der Sar op de subtitel van het programma. Want dat hele leven ligt besloten in de teksten van de liedjes die het koor zingt. Voor het eerst heeft het twaalf jaar oude Popwave gekozen voor een show met uitsluitend Nederlands talig repertoire. Daar zijn wel wat gesprekken aan vooraf gegaan, blikt Van der Sar op de ontstaans geschiedenis van de jongste show terug. „Ik was er zelf ook wat hui verig voor. Wordt dat niet saai?, 'Ik was er zelf wat huive rig voor. Wordt dat niet saai? Maar als ik nu de variatie zie...' dacht ik. Maar als ik nu zie hoe veel variatie er in het programma zit. En het voordeel is dat je de tek sten allemaal kent. Waardoor je weer meer kunt met bijvoorbeeld mimiek en choreografie". Sinds dirigent Rudy Pijfers enkele jaren geleden tot Popwave toetrad zijn de leden het stadium van lou ter de lol voorbij. Muzikaal is de lat hoger gelegd. „In het begin zon gen we met een bandje mee. Nu hebben we een eigen band. Dat was een enorme kwaliteitsverbete ring. Aan zo'n bandje moet je nu toch niet meer denken." Die kwali teitsverbetering beperkt zich vol gens de koorleden niet tot de lied jes alleen. Het streven is ook bewe ging, mimiek en aankleding naar een hoger niveau te tillen. „Ik zou niet meer terug willen naar dat freewheelen, omdat ik heb ge merkt dat het leuk is om iets op te bouwen. En je hoopt ook dat het publiek het mooi vindt." Grenzen aan de groei zijn er, ook op muzikaal gebied, volgens Van der Sar voor Popwave niet. „Ik denk dat je altijd dingen kunt blij ven verbeteren. Zingen blijft altijd een werkend iets." De posters zijn geplakt DREISCHOR - Combé, is een van de bekendste bands uit Suriname. Zij treden zaterdagavond op tijdens een feest in manege Balans in Dreischor. Feestgangers kunnen aansluiten voor een buffet van Su rinaamse specialiteiten. De swin gende band en het kruidige eten zorgen samen voor een tropisch sfeertje. Voor het feest werkt ma nege Balans samen met de stich ting Paardrijden voor Gehandicap ten. Leden van deze clubs krijgen vijf euro korting op de toegangs prijs van 30 euro. Het feest duurt van 19.00 tot ongeveer 24.00 uur. door MeSita lantimg OUDDORP - Naast verschillende na- tuurclubs verzetten nu ook de be woners van Port Zélande Residen ce zich tegen de bouw van het In spiratiecentrum Grevelingen. Het gebouw is volgens de bewoners 'een enorme dissonant die van gro te afstand zichtbaar zal zijn'. „Het is net het pakhuis van Dago- bert Duck", zegt Marianne Jonge- neel namens de vereniging van Ei genaren van het appartementen complex en enkele ondernemers. „De Brouwersdam is een van de mooiste plekjes van Nederland en dan gaan ze het nu verpesten." Volgens Jongeneel is de kracht van het gebied juist de leegte en past daar geen hoog gebouw in. Boven dien zal het nieuwe centrum het uitzicht bederven vanuit de appar tementen. De bewoners voelen zich overval len door de snelheid waarmee Goedereede toestemming heeft ge geven. „De vergunning is er door- gejast omdat de gemeenten vanaf 1 januari worden samengevoegd." Er zijn bij de bewoners en de on dernemers ook zorgen over de haalbaarheid van het project. Zo zou de financiële onderbouwing ontbreken en is er geen deugdelij ke business case. In het Inspiratiecentrum op de Kabbelaarsbank kunnen de bezoe kers op een interactieve manier in formatie krijgen over De Grevelin gen. Daarnaast komt er een onder watercafé, speelvoorzieningen en een expositieruimte. Het futuris tisch ogende gebouw krijgt ook een uitkijktoren. Voor het plan heeft de gemeente Goedereede inmiddels toestem ming verleend. Binnen enkele we ken komt het plan ter inzage en kan nog bezwaar worden gemaakt. Ook moet de Rijksoverheid nog toestemming geven omdat ge bouwd moet worden op een pri maire waterkering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50