woning veel leuker dan nieuwbouw' wonen5 'Bovenkant kopse gevel stond helemaal los' vrijdag 5 oktober 2012 De restauratie behelst vooral de buitenkant van de hele bovenverdieping. Zo worden nieuwe schoorstenen gemetseld. Het voegwerk is een secuur werkje. De knip- voegjes worden weer helemaal in oude stijl hersteld. foto's Willem Mieras tie van oude panden is veel leuker dan het bou wen van een nieuw huis." De restauratie van de Lindestraat 28-30 betreft de buitenkant. Er is nieuw dakbeschot, nieuwe schoorstenen en nieuw voegwerk. Ook komen nieuwe pannetjes op het dak. Vooral het voeg werk is een precies werkje. „Het gaat nog om oude knipvoegjes die weer helemaal in de orgi- nele staat worden gebracht. Daar is mijn colle ga nog wel enige tijd mee bezig." Toen het oude dakbeschot werd gesloopt, kwa men de mannen van het Klusteam Zeeland nog oude PZC's van 1939 tegen. Die zaten te gen het oude dakbeschot geplakt. „Veel was on leesbaar geworden op enkele advertenties na. De kranten waren niet meer te redden. Die vie len in duizenden stukjes." Kees Steketee is meer dan tevreden over de sa menwerking met het Klusteam Zeeland. „Het contact is heel direct en de lijntjes zijn kort. En wat de mannen doen, ziet er werkelijk prach tig uit. Dat is ook goed voor Oudelande, want de woning staat midden in het dorp." En dat is nog een bijkomend voordeel voor het Klusteam. De renovatie trekt veel bekijks. „Veel mensen komen een kijkje nemen en wil len van alles weten over het werk dat we doen. We leggen dat graag uit want dat is voor ons ook goede reclame", zegt ]os Boone. „Je weet nooit wat daar uit voort kan komen. Misschien wel een volgende klus." De woning Lindestraat 28-30 in Oudelande staat midden in het dorp. De klus trekt daarom ook behoorlijk wat bekijks van dorpsgenoten. Heeft u tips? Mail dan naar: wonen@pzc.nl Wat kost de verbouwing? Kees: „De renovatie zal op een bedrag uitkomen van tussen de vijftig- en zes tigduizend euro. Maar dan gaat het al leen om de buitenkant. Ik ga ook de binnenkant nog aanpakken, maar hoe veel geld ik daarmee kwijt ben, weet ik nog niet. Ik wil in ieder geval ook de binnenkant van de woning weer he lemaal in oude stijl terug brengen. Ik denk dat ik kies voor de jaren twintig van de vorige eeuw. Ook het meubi lair is gebaseerd op die tijd." Wat viel mee? Kees: „Eigenlijk is helemaal niets mee gevallen. Ik had ook geen rekening ge houden met meevallers. Dat kan ook niet als je een woning gaat aanpakken van een dikke tweehonderd jaar oud. Om toch iets positiefs te noemen: de meer dan prettige samenwerking met het Klusteam Zeeland. Die mannen hebben perfect werk afgeleverd. Ik ben daarom meer dan tevreden over het bereikte resultaat." Wat viel tegen? Kees: „De bovenkant van de kopse ge vel. Die stond helemaal los en daar hadden we geen rekening mee gehou den. Die bovenkant moest weer hele maal opnieuw moeten gemetseld. Maar ook dat kun je verwachten van een woning die zo oud is als de Linde straat 28-30." Hoe lang duurt de klus? Kees: „Het klusteam hoopt vrijdag klaar te zijn maar dat is mede afhanke lijk van het weer." Renoveren betekent ook veel sjouwwerk. Veel nieuw materiaal is nodig voor een woning van een dikke tweehonderd jaar oud.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41