effeweg, nl buitenland 19 I brieven van paus ïïjjjjï01 Sint Pieter uit protest Slangengif alternatief voor morfine Rasmussen blijft langer Navo-chef Is dit misschien iets voor u? effewegjil 0529 - 46 96 67 GRATIS BROCHURE 2012 JA, ik ontvang graag de nieuwe brochure: o Excursie- en kerstreïzen Naam dhr/mevr Najaarsaanbieding Rimini donderdag 4 oktober 2012 LONDEN - Het gif van de giftigste slang van Afrika, de zwarte mamba, zou een belangrijke pijnstiller kun nen opleveren. Dit stellen weten schappers uit Zuid-Frankrijk van daag, donderdag in het vaktijdschrift Nature. De onderzoekers van het Moleculair en Cellulair Farmacolo gisch Instituut (IPMC) in Valbonne, bij Cannes, brengen naar voren dat een stof die de slang produceert net zo krachtig is als morfine, maar veel van de nare bijwerkingen van morfi ne niet heeft De wetenschappers ho pen in de loop van hun onderzoek vast te kunnen stellen dat de stof die ze 'mambalgine' hebben genoemd, ook niet verslavend werkt zoals mor fine. Het duurt overigens nog jaren eer het gif kan worden toegepast door de medische wereld. gegevens zagen. Het was een totale schending van de privacy van de pauselijke kring", vertelde een agent. De 46-jarige butler Paolo Gabriele had ook informatie hoe hij compu terbestanden kon verbergen op zijn pc. Hij had ook een handlei ding voor heimelijk gsm-gebruik, aldus de politie. De butler had en kele vertrouwelijke documenten gelekt naar een journalist. Met het zogeheten 'Vatileaks'-schandaal' wilde hij naar eigen zeggen 'het kwaad en de corruptie' binnen het Vaticaan bestrijden. Als hij schul dig is, kan hij vier jaar cel krijgen. Het proces is geschorst tot zater dag. Dan is het laatste woord aan RAWALPINDI Anti-Amerikanisme laat kassa rinkelen De vele anti-Amerikaanse betogin gen in Pakistan zijn een zegen voor vlaggenmaker Naveed Haider in Ra walpindi. De Amerikaanse vlag vliegt de deur uit als er weer tegen Amerika wordt betoogd. De vorige maand opgedoken film Onschuld der Moslims is koren op Haiders mo len: „Toen het protest tegen de film begon, wist ik dat de kassa zou gaan rinkelen. Elke keer dat er zul ke betogingen zijn, verdien ik tien keer meer dan normaal." de aanklagers, verdedigers en de verdachte. Daarna vellen de drie rechters naar verwachting een von nis. De politie verwierp de beschuldi gingen van de butler dat hij na zijn arrestatie slecht was behan deld. Hij zat 53 dagen vast in een van de twee 'veiligheidsruimtes' van het Vaticaan, dat geen gevange nis kent. De eerste drie weken zou het licht nooit uit zijn gegaan, zo had hij geklaagd. Momenteel heeft Gabriele huis arrest zie onze website:buitenland Butler. 'Alleen schuldig aan beschamen van vertrouwen paus' BELGRADO Homoparade Servië nu officieel verboden De Servische regering heeft de ho moparade verboden die zaterdag in Belgrado zou plaatsvinden. De regering verwacht ernstige ongere geldheden als de parade zou door gaan. Gisteren riep het hoofd van de Servisch-orthodoxe kerk op de parade te verbieden. Extreem recht se organisaties dreigden met ge weld. Tijdens de parade van 2010 moest een enorme politiemacht worden ingezet om de circa 250 deelnemers te beschermen. WASHINGTON - Het leger van Iran was zo bevreesd voor een Israëli sche luchtaanval op nucleaire in stallaties, dat het per ongeluk op passagiersvliegtuigen heeft gescho ten. Dat schrijft de krant The New York Times, op basis van een rap port van de Amerikaanse inlichtin gendiensten. In één geval is zelfs het vuur geopend op een straalja ger van de eigen luchtmacht. De in cidenten gebeurden in 2007 en 2008. De luchtverdediging gebruik te raketten en kanonnen tegen de passagiersvliegtuigen. Ook zijn ge vechtsvliegtuigen afgestuurd op toestellen die verkeerd waren geï dentificeerd, aldus de Amerikanen. De toestellen zijn niet neergehaald. «SaSSmBeSSSm3I^Z^aglSS6SSSSS!mmS^SSeSSS& TEHERAN Bazaar Teheran gesloten na koersval Eigenaren van winkels van de grootste bazaar van Teheran heb ben hun zaken gisteren gesloten. Waarschijnlijk ging het om een pro test tegen de koersval van de Iraan- se munteenheid. Persbureau Mehr meldde aanvankelijk dat de bazaar om veiligheidsredenen stillag, maar de politie liet weten dat de ba zaar niet officieel is gesloten en dat er maatregelen worden getroffen tegen handelaren die de hun win kels met opzet dicht houden. Rome, Florence en Venetië - 8 daagse busreis Vertrek op: 2,16 november Incl.: hotel, ontbijt, diner, vervoer Tirol, SCafsteiiri en Tegermsee 8 daagse busreis Vertrek op: 20 oktober Incl.: hotel, ontbijt, diner, vervoer 3 dgn Lille, Brugge en Gent vertrek op 19 okt, 9 novv.a. 99,- 3 dgn De mooiste steden van België 0 vertrek op 9 nov.v.a. 119,- 4 dgn Kopenhagen en Malmö vertrek op 2,16,30 novv.a. 159.- 4 dgn Stedentrip Londen vertrek op 19 okt, 9,16,23,30 nov.. v.a. 163,- 5 dgn Bohemen en Praag 1 vertrek op 29 okt, 12,19, 26 nov.. v.a. 99,- 5 dgn Londen, Oxford, Cambridge vertrek op 29 okt, 12,19 nov.. v.a. 179,- 5 dgn Stedentrip Londen vertrek op 22 okt, 5 nov................v.a. 249,- 8 dgn Single reis Thüringen vertrek op 2,16 nov....;.,v.a. 309,- 8 dgn Rome, Florence en Venetië vertrek op 2,16 novv.a. 359,- 8 dgn Ierland Herfsttopper - vertrek op 27 okt.....v.a. 469,- 8 dgn Zwitserse Alpen 1 vertrek op 2,9,16 nov.v.a. 489,- 8 dgn Single reis Toscane vertrek op 27 oktv.a. 499,- 22 dgn Rondreis Portugal en Spanje - vertrek op 29 oktv.a. 1.049,- Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf, per persoon en inclusief brand- stoftoeslag. Exclusief entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. KSrës Postcode Telefoon Plaats E-mail Zonder postzegel opsturen naar effeweg.nl, Antwoordnummer 778, 7700 VG Nieuwleusen nizio, eigenaar van een strandtent, klom over het hek boven aan de koepel en gleed af naar een lager ge legen raam. Daar ontvouwde hij een spandoek met de tekst: „Help! Ge noeg Monti, genoeg Europa, genoeg multinationals!". Di Finizio vreest dat door de bezuinigingen in Italië kleine ondernemers als hij in gevaar komen. foto Andrew Medichini/AP BRUSSEL - Anders Fogh Rasmussen (59) blijft langer de hoogste baas bij de Navo. Het mandaat voor de Deen als secretaris-generaal van de Navo werd woensdag verlengd tot 31 juli 2014. Dat maakte de orga nisatie bekend. Het gaat om Ras- mussens vijfde jaar als chef van het militaire bondgenootschap. De termijn van de Deen eindigt nu en kele maanden voordat de huidige Navo-missie in Afghanistan beëin digd wordt. De Navo is bereid na 2014 in Afghanistan een vervolg missie op te zetten die enkel ge richt is op het opleiden van Af ghaanse militairen en agenten. INCLUSIEF s 7 hotelovernachtingen 0 7x ontbijt 7x diner 6 Brandstof toeslag 0 Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider0 Vervoer per GRATIS Comfort Class touringcar Voordelig f nazomeren! supervoordelige busreizen Supervoordelig? 8 daagse busreis - Vertrek op 9 november Verblijf in Rimini en maak van hieruit leuke excursies. Bekijk onder meer het romantische Venetië, winkelparadijs San Marino en de provinciesteden Pesaro en Urbino. Bezoek ook Ravenna, wereldwijd beroemd om haar mozaïeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9