Woningcorporatie Laurentius wankelt binnenland 17 Elektrische fiets? Holleeder te gast in College Tour Helft bommenmakers haalt filmpjes weg cheap.nl dagactie Haarlem eert ereburger Harry Mulisch Therapeute zegt partner Hitier te zijn geweest Australië waarschuwt Wilders 3 dagen direct aan het I Jsselmeer cheap.nl/dagactie 10900 0960 donderdag 4 oktober 2012 Ex-directeur nu ook verdacht van vastgoedfraude en witwaspraktijken BREDA - Woningcorporatie Lauren tius uit Breda valt mogelijk deze week definitief om. De corporatie staat financieel aan de rand van de afgrond en moet waarschijnlijk surseance van betaling aanvragen. De schuld stijgt de komende maan den in het gunstigste geval tot 41 miljoen euro, maar interim-be stuurder Karin Rosielle houdt er rekening mee dat dit bedrag op loopt tot 118 miljoen euro. De Bank Nederlandse Gemeenten (BNG) eist binnen drie maanden een lening van 60 miljoen euro te rug. Laurentius sloot deze lening af voor het woningbouwproject Stadionkwartier in Eindhoven. Dat bleek gisteren tijdens het kort geding dat de onderdirecteuren joop Peijen (financiën en vast goed) en André Heintjes (klant en mark) bij de rechtbank in Breda te gen Laurentius hadden aangespan nen. Zij vechten hun schorsing aan. Eerder werd algemeen direc teur Walter Vermeulen geschorst. Hij wordt verdacht van grootschali ge vastgoedfraude en witwasprak tijken. Zijn werkgever zou moge lijk voor miljoenen euro's het schip zijn ingegaan. De twee eige naar-directeuren van projectont wikkelaar Wildhage BV zijn even eens verdacht in deze zaak. Giste ren werd duidelijk dat het Open baar Ministerie Vermeulen ook van omkoping verdenkt. Een van twee onderdirecteuren, Andre Heintjes, wordt door Lau rentius verdacht van het opzette- foto ANP lijk laten verdwijnen van gegevens van een iPad. Interim-bestuurder Karin Rosielle van woningcorpora tie Laurentius zei gisteren dat een technisch faillissement nagenoeg onmogelijk is, omdat het Waarbor gfonds Sociale Woningbouw finan cieel garant staat. Maar de enorme financiële problemen bij Lauren tius worden zo wel afgewenteld op de andere woningcorporaties. HILVERSUM - Wim Holleeder is bin nenkort te gast in het televisiepro gramma College Tour. Tijdens de opname mogen studenten hem onder leiding van presentator Twan Huys interviewen, maakte de NTR gisteren bekend. Na zijn vervroegde vrijlating in ja nuari baarde Holleeder al opzien door aan de slag te gaan als colum nist bij het tijdschrift Nieuwe Re- vu. Ook schoof hij vorige maand aan bij dj Ruud de Wild voor een radiouitzending van 538. In een promotiefilmpje op de web site van de NTR zegt Hoüeeder er naar uit te zien alle vragen van stu denten te beantwoorden. Een woordvoerder van de omroep be nadrukt dat er geen afspraken met Holleeder zijn gemaakt over welke vragen niet of wel gesteld mogen worden. Gasten in College Tour krijgen nooit betaald. Holleeder vergaarde nationale be kendheid als een van de ontvoer ders van biermagnaat Freddy Hein- eken. In 2006 werd hij opgepakt en vervolgens veroordeeld tot 9 jaar cel voor afpersingspraktijken. Hij heeft zijn straf uitgezeten, maar is nog wel verwikkeld in een ontnemingsvordering waarbij justi tie bijna 18 miljoen euro van hem wil hebben. De opname van Colle ge Tour is op 11 oktober. Op vrij dag 12 oktober wordt het program ma met Holleeder op Nederland 3 uitgezonden. Net als na de aankon diging van de column in Nieuwe Revu leidt ook het optreden in College Tour tot kritiek en regent het reacties op Twitter. „Idioot dat deze man zo'n platform krijgt", twittert de Amsterdamse wethou der Eric van der Burg (WD). „Wat volgt hierna, een eigen talk show op primetime?" INBRENG VOOR VOLGENDE VEILING GEVRAAGD MIDDELBURGS VEILINGHUIS www.middelburgsveilinghuis.nl info@middelburgsveilinghuis.nl +31 (118) 627639 +31 (0)6-389 30733 HAARLEM - Haarlem gaat Harry Mu lisch, haar enige ereburger, eren. De schrijver en zijn werk staan centraal bij allerlei activiteiten, die de stad sa men met andere partijen organi seert Mulisch, geboren en getogen in Haarlem, overleed twee jaar gele den op 30 oktober. Op de sterfdag van Mulisch is er een literaire avond over de schrijver in de Gravenzaal van het Haarlemse stadhuis. Uitgeve rij De Bezige Bij presenteert dan twee nieuwe boeken rond Mulisch, waaronder Logboek, dat de schrijver bijhield tijdens het schrijven van zijn boek De ontdekking van de hemel. ARNHEM - Een 50-jarige vrouw die zich onder meer in Nijmegen als therapeut voordeed, heeft het gebit van een cliënte met een vijl be werkt en bovendien haar en drie an deren geld en spullen afhandig ge maakt met opmerkelijke intimida ties. Zo zei de vrouw bijvoorbeeld dat ze de vrouw van Hitler was ge weest in een vorig leven en dat ze duivels kon uitdrijven. Dat bracht het Openbaar Ministerie woensdag naar voren voor de recht bank in Arnhem. Het OM beschul digt de vrouw van poging tot zware mishandeling en oplichtingen. AMSTERDAM - In vijf dagen tijd heeft bijna de helft van de bom menmakers die te zien zijn op een speciale site van de Task Force Op sporing Vuurwerk Bommenma kers, filmpjes van internet wegge haald. Dat meldde gisteren een woordvoerder van VeiligheidNL, dat samen met de politie in het pro ject zit De Task Force had vrijdag een kaart van Nederland online ge zet met daarop filmpjes van explo sies van vuurwerkbommen. Ze vra gen mensen de makers van de bommen te identificeren en te mel den. Van de 130 geplaatste getoon de filmpjes op YouTube zijn er al 62 verwijderd. „Daar zijn we heel blij mee", aldus de woordvoerder. Gevreesd wordt dat de filmpjes als inspiratie dienen voor anderen. De kaart is te zien op www.taskforceo- vb.nl/waarschuwingskaart Als ie mand een filmpje van internet heeft gehaald, is daarmee de kous nog niet af In sommige gevallen wordt ook geprobeerd makers van bommen te vervolgen. Het afste ken van vuurwerkbommen is straf baar. Volgens de woordvoerder wordt binnenkort de eerste aan houding verwacht De instantie doet een beroep op burgers die bommenmakers kennen (ook als ze niet op filmpjes staan) dit door te geven via Meld Misdaad Ano niem. De in 2011 opgerichte Task Force spoorde honderden internet filmpjes van vuurwerkexplosies op en sommeerde de makers ervan die van internet te halen. In veel ge vallen gebeurde dat ook. De kaart wordt ingezet als 'pressiemiddel, richting de vaak minderjarige vuur werkbommenmakers, om hun film pjes van YouTube af te halen'. UNION Voor dagelijks gebruik Tot 70 km actieradius mogelijk Er op uit zonder moe te worden Comfortabele zitting Auto trap ondersteuning Gratis thuisbezorgd Afgemonteerd afgeleverd v Incl. bedieningsinstructie DEN HAAG - PW-leider Geert Wil ders vindt dat er 'rare teksten en voorwaarden' zijn verbonden aan zijn visum voor Australië. Hij wordt verzocht zich niet in activiteiten te begeven die schade lijk uitpakken voor de Australi sche gemeenschap of bepaalde groepen die daarvan deel uitma ken. Wilders is uitgenodigd door de anti-islamgroep Q_ Society om in Australië te spreken over de 'geva ren' van de islam. Na weken wachten kreeg hij deze week zijn visum. Dat was te laat om, zoals gepland, deze maand te gaan. Het wordt nu februari. En dat gaat ondanks de waarschuwing door, zegt hij: „En ik zeg wat ik te zeggen heb, Ik breng niemand schade toe, maar vertel de waar heid over de islam." per/toplocatie één superactie! 2 overnachtingen incl. ontbijt Gratis gebruik Wi-Fi Gratis parkeren Aan de Friese westkust gelegen HL Beach Hotel de Vigilante I I 25 cpm 'Prijs o.b.v. 2-persoonskamer, Excl. res.kostcn C15 per boeking). Voorwaarden zie website. company0 Bel direct 0341 - 27 40 40 voor gratis brochure! www.molenaarfietsen.nl m0len3ar Specialist in fietsen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7