Drugsdiscussie is weer terug bij af Ba M ONT zeeland i 19 Australische piloot geland Lilly geeft een andere draai aan je dag Nu 649,- ONS NAJAARS es/ is UIT! donderdag 4 oktober 2012 CDA'er Henk Siersema wil af van de registratieplicht in coffeeshops. Dat kan een op leving van het drugstoeris me én een afname van de straathandel betekenen. De wietpas is een ge drocht. Gewogen in de zuidelijke provincies en daarmee veel te licht be vonden voor invoering boven de ri vieren. De registratie om wiet te kopen werkt belemmerend en stig matiserend. Een toekomstig advocaat heeft im mers liever niet dat er ergens digi taal is opgeslagen dat hij ooit een zakje wiet heeft gekocht. En dus neemt de illegale handel toe. Ook in Terneuzen, signaleert burge meester Jan Lonink (PvdA). Het moet anders, vindt CDA-voor- man en oud-politierechercheur Henk Siersema. Hij wil de verkoop van softdrugs gelijkstellen aan de verkoop van alcohol, zodat met een de achterdeurproblematiek (gedoogde verkoop in de coffee shop, maar de aanvoer van soft drugs is illegaal) wordt opgelost. De kritiek op de wietpas kan na melijk worden ondervangen door de invoering van een 'identificatie plicht zonder registratieplicht'. Net zoals het in de kroeg gaat. Twijfelt de kastelein of hij een bier tje mag schenken aan iemand die nog geen zestien lijkt, dan hoort door Raymond de Frel hij een identiteitsbewijs te vragen. Dat de jongen het biertje wel of niet krijgt, wordt nergens geno teerd. Het is volgens Siersema aan de minister om zo'n constructie te maken, waarna de burgemeesters over de uitvoering gaan. Met dit voorstel begeeft Siersema zich niet alleen binnen zijn eigen CDA (voorstander van de pas) op glad ijs. Zijn hersenspinsel zal bij veel Terneuzenaren de wenkbrau wen doen fronsen. Als je als cof feeshopklant namelijk niet meer wordt geregistreerd, wordt de drempel voor buitenlandse drugs toeristen om haar Terneuzen te ko men weer verlaagd. Tegelijkertijd zullen veel binnenstadbewoners het idee wel toejuichen. Zij zien immers sinds de invoering van de wietpas weer steeds vaker schim mige figuren opduiken. De discussie over de coffee shops in Terneuzen is .daarmee terug bij af, terug bij het moment dat de door justi tie gesloten drugsgrootgrutter Checkpoint hoogtijdagen vierde; de vrees voor illegale handel je gens de overlast van 'asociale drugstoeristen'. Siersema erkent dat zijn idee tot meer aanloop bij de enige overgebleven coffeeshop Miami kan leiden. Al zal het vol gens hem zo'n vaart niet lopen, ze ker niet als Lonink het huidige ver koopmaximum van twee gram per dag handhaaft. Bovendien kan hij een limiet aan het aantal klan ten van over de grens stellen. Dat kan zo zijn, maar uitein delijk is de kwaliteit van de wiet doorslaggevend. Als die top is, kijkt een Vlaamse of Franse wietroker niet op een kilo metertje meer of minder. Ook niet als hij maar twee gram mag ko pen. Een reisje in een goed gevuld Peugeootje is immers altijd nog goed voor acht tot tien gram soft drugs. In dat licht gezien is het jammer dat Checkpoint, dat be kend stond om zijn goede wiet, niet meer de kans kreeg om een zelfbedachte verlaging van vijf naar drie gram door te voeren; jus titie viel nog voor de invoering van deze maatregel de coffeeshop binnen. Die proef had nu koffiedik kijken kunnen voorkomen. Desondanks predikt Siersema een PvdA-voor- stel; de overheid moet zelf de kwa liteit van wiet bewaken. De weg om dat te bereiken is lang, zeker nu regeringskandidaat PvdA dins dag in een Kamerdebat zijn verzet tegen de wietpas afzwakte. Sierse ma wordt zo een roepende in de woestijn. Maar wel één om, gezien zijn ervaringen als politierecher- cheur, naar te luisteren. HOEK Boeren weer bij elkaar voor herfstborrel Stichting De Hoekse Rakkers zet een traditie voort en houdt zater dagavond vanaf acht uur weer een boerenborrel. Niet alleen boeren én boerinnen zijn welkom, ieder een die in Zeeland actief is in de agrarische sector, mag aanschuiven in het dorpshuis van Hoek. De Hoekse Rakkers heeft de boeren borrel in het leven geroepen, om dat boeren vaak alleen werken en elkaar wel eens in een ongedwon gen sfeer willen ontmoeten. Het programma vermeldt: een praatje met een hapje en een drankje. OOSTBURC Ledeltheater annuleert voorstelling Huub Eist Huub Eist heeft morgenavond vrij. Het Ledeltheater in Oostburg heeft zijn voorstelling Nooit Te Laat vol Vlaamse liedjes - van Bobbejaan Schoepen tot en met Raymond van het Groenewoud - geannuleerd. In de voorverkoop waren slechts vier kaarten verkocht Volgens coördina tor John Bolsius komt het 'geluk kig' zelden voor dat een show van wege te weinig kaartverkoop niet doorgaat Huub Eist is nog te onbe kend, noemt Bolsius als oorzaak. TERNEUZEN Planten voor prikje op stekjesmarkt Groei Bloei houdt zaterdag 6 ok tober een plant- en stekjesmarkt bij de Pr. Willem van Oranjeschool aan de Leeuwelaan in Terneuzen. De markt duurt van 9.30 tot 12.00 uur. Veel hobbytuiniers bieden er voor een zacht prijsje plantjes aan, maar er zijn ook andere spullen, zo als pompoenen, zelfgemaakte jams en marmelades en bloemstukken. De toegang is gratis. Tijdens deze ochtend is de speeltuin Oranje kwartier geopend, zodat ouders op het gemak op de stekjesmarkt kun nen rondsnuffelen. VOGELWAARDE Riool Populierenstraat wordt gerepareerd In de Populierenstraat in Vogel waarde is het riool defect. Vrijdag 5 oktober begint de gemeente met de reparatie. Die duurt waarschijn lijk tot en met woensdag 10 okto ber. Tijdens het karwei moet het gedeelte van de Populierenstraat tussen de kruising met de Kastanje straat en de kruising met de Mei doornstraat worden afgesloten. De percelen aan het betreffende ge deelte van de Populierenstraat blij ven toegankelijk. Wietpas De wietpas is op 1 mei ingevoerd in Zeeland, Noord-Brabant en Lim burg, nadat de kortgedingrechter in Den Haag negentien coffeeshop houders en andere belanghebben den in het ongelijk stelde. De coffeeshophouders vonden dat de Nederlandse staat zich schuldig maakt aan discriminatie door een verplichte ledenadministratie in te stellen. De wietpas maakt het im mers alleen nog voor ingeschreven Nederlandse burgers mogelijk om lid te worden van een besloten club (lees: coffeeshop). De invoering in de zuidelijke pro vincies dient als proef voor invoe ring per 1 januari in de rest van het land. Inwoners van de Terneuzense bin nenstad constateerden al snel na de invoering van de pas dat de ille gale straathandel weer toenam. Ook burgemeester Lonink consta teerde een toename. Uit onderzoek van Stichting Epicu rus blijkt dat sinds de wietpas voor al jongeren van 18 tot 24 jaar de coffeeshops mijden en zaken op straat doen. AXEL - De kinderboekenweek is woensdag op basisschool De Warande in Axel ingeluid met een spektakelstuk. Een Australische piloot - directeur Piet Schutte - was in een boom geland. Kinderen redden hem en waren zo goed al zijn verloren spullen op het schoolplein te zoeken. Later was er nog een voorleeswedstrijd. Eva Crombeen uit groep acht won. Zie ook de video op www.pzc.nl/video foto Peter Nicolai Morres Wonen Industrieweg 2 4561 GH Hulst 0416-673678 Fauteuil Lilly. Een nieuw en fris design van Jopform, verkrijgbaar in verschillende kleuren stof en leer. De draaipoot is van chroomi Lilly in leer van 899 voor 749. Lilly in stof van 799 voor 649. www.topform.nl Deze week bij u in de bus, of bekijk hem online www.bomont.nl v* Napapijri heren P jas van 299,- voor €239.- ook verkrijgbaar in i zwart en bruin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71