i8| zeeland Fracties steunen afschaffen wietpas Aanpak overlast duur almanak Ventilatie donderdag 4 oktober 2012 1 z door Wout Bareman TERNEUZEN - Een overgrote meer derheid van de gemeenteraad van Temeuzen wil af van de wietpas. Leden van nagenoeg alle raadsfrac ties hebben inmiddels een lande lijk manifest van GroenLinks on dertekend. Dat betekent automa tisch ook steun voor het pleidooi van CDA-ffactievoorzitter Henk Siersema om de omstreden regis tratieplicht te vervangen door een identificatieplicht. Het verzet is in gegeven door het feit dat de poten tiële klanten weigeren zich te laten registreren en hun toevlucht zoe ken tot de straathandel. Die is in Terneuzen, Axel en Sas van Gent sinds de invoering van de pas sterk gegroeid. WD-er Michiel Groeneveld: „Van de 2000 poten tiële gebruikers in onze regio heb ben er 260 een wietpas aange vraagd. Dan zijn we er dus bijna 1900 kwijt, die het ongetwijfeld el ders halen." Siersema pleit voor versoepeling van de regels (ook legalisering van de aanvoer), maar zou het ook pri ma vinden dat burgemeester Jan Lonink met coffeeshop Miami praat over toelating van een gelimi teerd aantal (200) Vlaamse grens bewoners tot de shop. Dat aantal wordt dan wel strikt gecontro leerd. Volgens Groeneveld blijkt uit onderzoek dat de zuiderburen - vooral door het maximum van 2 gram per klant - daarvoor geen be langstelling hebben. Giel van Boom (TOP/GB) vreest dat het drugstoerisme en de overlast daar door weer zullen terugkeren. Gijs van den Berg (PvdA): „Wij zijn als PvdA voor totale legalisering en re gulering en controle door de over heid. Regel je het Europabreed, dan is de kwestie helemaal opge lost." Burgemeester Lonink vindt identificatieplicht vooral in de grensstreek van groot belang. Hij vreest dat de gelimiteerde toela ting van grensbewoners - zoals Siersema oppert - leidt tot nieuwe juridische én handhavingsproble- men. „Het zou een nieuw element in de toch al monstrueuze wetge ving zijn. Moeilijk te controleren." Coffeeshop Miami hing begin mei posters op om klanten te attenderen op de nieuwe regels. CDA'er Henk Siersema wil dat Miami weer buitenlandse klanten kan ontvangen. Burgemeester Lonink zou daarvoor een maximumaantal kunnen bepalen. foto Peter Nicolai Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl www.pzc.nl Het zat al jaren in de plannirtg. En deze week was het dan zover. Het Terneuzense echtpaar had alle spaar rekeningen nog eens nagelopen en vervolgens de dichtstbijzijnde aanne mer gebeld. Tijd voor dubbele begla zing in de keuken, was de bood schap. Daar kon de aannemer het al leen maar van harte mee eens zijn. De afgelopen dagen werd er met enig overleg op de bestaande kozij nen ingehakt. Afgezien van een on verwacht rotte dorpel liep alles naar wens. Tot gisteren. Foutje ergens in de bestelketen. De nieuwe beglazing was dubbel, maar vooral van het formaat wc-raam. Geen probleem, vond de dienstdoen de timmerman: „Ik plak ze aan el kaar, u wilde toch extra ventilatie?" Tip? redactie@pzc.nl VIDEO Kijk naar een video over het begin van de kinderboekenweek op De Wa rande in Axel op www.pzc.nl/video ZEEUWSE KELDER 'Liever een schoppartij winnen dan een sportieve partij verliezen.' Rea geer! www.pzc.nl/zeeuwsekelder STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Eugène Verstraeten CLINCE - Oplossingen voor de wa teroverlast in Clinge bij hevige re genval zijn 'naar verwachting in grijpend en kostbaar', zowel voor de gemeente Hulst als voor het wa terschap. Burgemeester en wethou ders van Hulst voorspellen dat vooruitlopend op een rapportage die nog voor eind dit jaar wordt verwacht. Kostbaar voor de gemeente als het gaat over de nieuwe aanpassingen aan het rioolstelsel. Voor het water schap als het gaat over de nood zaak om regenwater te bergen en af te voeren in het omliggende pol dergebied. Beide overheden zullen hierin moeten samenwerken om zo efficiënt en doelmatig mogelijk te investeren in een klimaatbesten- dig watersysteem. „Een uitvoe ringsplanning is dan ook niet te ge ven", reageren B en W op vragen van de SP-fractie. Wel belooft het college er alles aan te doen om de wateroverlast in Clinge zo snel mo gelijk aan te pakken. De vernieu wing van de riolering in de omge ving van de Molenstraat, nog voor dit jaar op de rol, zal al een duide lijke verbetering geven, is de ver wachting. Clinge werd begin juli getroffen door veel wateroverlast, toen er in een kwartier tijd 50 millimeter re gen viel. De riolering in Clinge is al voor een deel vernieuwd, maar een eindoplossing is er pas als bijna al het regenwater kan wor den afgevoerd naar polderwater.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70