sport 125 PSV krijgt stadion bij lange na niet vol Crisisoverleg binnen top Bayern München donderdag 4 oktober 2012 RIJSWIJK Oranje naar plaats zes op Fifa-ranking De sportieve leiding van Bayern München heeft woensdag crisisoverleg gevoerd. Trainer Jupp Heynckes en technisch directeur Matthias Sam- mer voerden onder leiding van bestuursvoorzitter Karl-Heinz Rummenigge een indringend gesprek om de onderlinge problemen uit te praten. Rondom de wedstrijd in de Champions League tegen Bate Borisov kwamen Heynckes en Sammer verbaal met elkaar in botsing. De directeur leverde pittige kritiek over het spel van Bayern tijdens de moeizaam gewonnen competitiewedstrijd zaterdag bij Werder Bremen (2-0). Heynckes wond zich vervolgens op over de manier waarop Sammer zijn kritiek naar buiten had gebracht door Rik Elfrink EINDHOVEN - Het affiche is indruk wekkend. PSV-Napoli is de win naar van de Europa Cup 1 dn 1988 tegen de winnaar van de Uefa Cup in 1989. Een Italiaanse grootmacht tegen een Nederlandse topploeg. Desondanks zal het Philips Sta dion vanavond bij lange na niet uitverkocht zijn en met 20.000 toe schouwers maar voor 60 procent gevuld zijn. „Eigenlijk zouden het er meer moeten zijn, ja", beaamt ook coach Dick Advocaat. „Maar bij Eu ropa Leagueduels is het vaker het geval. Het tijdstip zit ook niet mee, mensen komen na negenen niet zo graag meer." De PSV-coach is nog niet aan het rekenen geslagen. „Hoeveel pun ten we nodig hebben om door te gaan? Ik ben daar niet mee bezig. We gaan de wedstrijd tegen Napo- li in om resultaat te halen, om te winnen. Ik heb nog nooit vooraf tegen een spelersgroep gezegd dat we met een gelijkspel tevreden zijn. Als we niet in de wedstrijd zit ten, kan het doel wel veranderen. Zo'n wedstrijd in Oekraïne, die hadden we op 0-0 moeten hou den of met 0-1 moeten winnen." In werkelijkheid won Dnjepr Dn- jepropetrovsk vorige maand met 2-0. PSV moet daardoor vandaag tegen de medekoploper van de Ita liaanse serie A een of meer punten halen om een behoorlijk uitzicht op Europese overwintering te hou den. Advocaat: „Zelfs als we mor gen verliezen, zijn we niet uitge schakeld. Maar dan nog, dat is hele maal niet waar we vanuit gaan." De PSV-trainer heeft ervaringsdes kundigen in zijn elftal. Het lukte Dries Mertens en Mark van Bom mel eerder in hun carrière wel om punten van Napoli te snoepen. De Belg was twee jaar geleden met FC Utrecht al op bezoek in Italië. In de groepsfase van de Europa League hielden de Domste- delingen de Napolitanen op 0-0. Thuis had FC Utrecht ook al een spectaculaire 3-3 uit het vuur ge sleept. „De ploeg is natuurlijk ver anderd. We kwamen in Utrecht met 3-1 voor, maar gaven het nog weg." Mertens ziet mogelijkheden voor PSV. „Napoli laat de tegenstander voetballen, geeft behoorlijk wat ruimte. De ploeg maakt weinig fouten, wacht juist op foutjes van de tegenstander en slaat dan kei hard toe. Ze hebben goede spitsen. Destijds schoot Cavani er in een wedstrijd drie in tegen ons, dat wil wel wat zeggen. De goals vie len uit het niks." Van Bommel vindt Napoli een gro te naam, die misschien wel onder schat wordt. „Een van de grootste clubs in Italië met een oud stadion waar het moeilijk is om iets weg te halen." Inval bij Napoli De Italiaanse Financiële Recher che heeft woensdag een inval ge daan bij Serie A-club Napoli. Vol gens het Italiaanse persbureau An sa hebben de rechercheurs verschil lende documenten meegenomen die mogelijk wijzen op gesjoemel bij transfers. De inval werd gedaan door de Guardia di Finanza, die zich bezig houdt met de strijd tegen finan ciële criminaliteit. Het onderzoek zou zich richten op de contracten die zijn afgesloten tussen zaakwaar nemers, clubs en spelers. Ook bij de Italiaanse voetbalbond zijn do cumenten over deze kwestie in be slag genomen. Vanavond speelt Napoli in Eindho- ven tegen PSV een duel in de Euro pa League. Het Nederlands voetbalelftal is twee plaatsen gestegen op de rang lijst van wereldvoetbalbond Fifa. Ten opzichte van de vorige ranking van begin september klom Oranje woensdag van de achtste naar de zesde plaats. Het elftal van bonds coach Louis van Gaal won in de af gelopen periode WK-kwalifïcatie- duels tegen Turkije en Hongarije. Spanje bleef de onbetwiste leider op de wereldranglijst. Duitsland en Portugal bezetten de plekken twee en drie. SUZUKA Van der Garde traint voor Caterham Giedo van der Garde komt vrijdag op Suzuka in actie tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Japan in de Formule 1. De 27-ja- rige coureur kruipt bij het team van Caterham achter het stuur van de bolide van Heikki Kovalainen. Van der Garde staat bij Caterham onder contract als testcoureur en reserverijder. Begin februari mocht hij op het circuit van Jerez de boli de al testen. Van der Garde kwam tevens voor Caterham in actie in de GP2 Series, waarin hij als vijfde eindigde. VEVEY Landis moet uitspraak over UCI terugnemen Een rechtbank in Zwitserland heeft bepaald dat de Amerikaanse oud-wielrenner Floyd Landis tal van verdachtmakingen tegen de UCI moet terugnemen. Voorzitter Pat McQuaid en diens voorganger Hein Verbruggen had den Landis voor de rechter ge daagd. Hij had onder meer be weerd dat de UCI de afgelopen twintig jaar bepaalde renners heeft beschermd door positieve doping- tests stil te houden. Landis moet beiden ruim 8000 euro betalen en de uitspraak van de rechter op ei gen kosten laten publiceren in een aantal media, waaronder de Volks krant. MÜNSTER Kittel weer rapste in Münsterland Giro De Duitse wielrenner Marcel Kittel heeft voor het tweede jaar op rij de Sparkassen Münsterland Giro op zijn naam geschreven. De kopman van de Nederlandse ploeg Ar- gos-Shimano was de sterkste in de massasprint. Door een valpartij in de laatste plaatselijke omloop door Münster, waar het hard regende, be stond het voorste peloton slechts uit zo'n 25 man. LONDEN Schaker Giri eindigt in achterhoede Anish Giri is in de Fide Grand Prix in Londen in de achterhoede geëin digd. De jeugdige Nederlandse schaakkampioen verloor woens dag in de elfde en laatste ronde met wit van de Bulgaar Veselin To- palov. Giri gaf na 52 zetten op. Hij bleef derhalve staan op een totaal van vier punten. Giri boekte geen enkele winstpartij. Topalov kwam door de zege uit op zeven punten, evenveel als de Israë liër Boris Gelfand. De Bulgaar won op weerstandspunten. Karim Benzema maakt met een omhaal de 0-2. foto Olaf Kraak/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67