Misschien toch geen aanpassing trapveld 2ol zeeland Absolute Kampioen met 2.500,- inruilpremie Fracties steunen afschaffen wietpas Uitbreiding verlichting sportvelden Overvallers op AH zonder buit vertrokken 81 F0RDraOJS CHflllPIONS PflQC 2.500.- inruilprehie donderdag 4 oktober 2012 Herinrichting kost ruim dertigduizend euro door Nadia Berkelder KRABBENDIJKE - Het speelveldje bij de straten Tremel en Molster in Krabbendijke wordt misschien toch niet aangepast Het besluit om het veldje aan te passen, is uit gesteld nadat het CDA in de ge meenteraad vragen had gesteld over de hoge kosten en de nood zaak van de aanpassing. Vorige maand kregen buurtbewo ners een brief van de gemeente in de bus over het speelveld in het midden van hun wijk. In die brief stond dat overlast door voetballen de kinderen op het speelveld voor komen moet worden. Daarom zou het terrein worden aangepast: een hek moest er komen, om rondvlie gende ballen tegen te houden. Een hegje om het grasveld kleiner te maken en zo het speelveld te ver kleinen, lage doeltjes om hoge schoten op en over het doel tegen te gaan en bankjes voor kleine kin deren bij speeltoestellen voor de kleintjes zodat de grote kinderen er niet meer kunnen voetballen. Bovendien moest een deel van de speeltoestellen worden verplaatst. Dat alles kost 34.000 euro, blijkt nu, na de vragen van CDA-ge- meenteraadslid Peter Koeman. De kosten worden betaald van het geld dat beschikbaar is voor de aan leg van de wijk. „Dan lijkt het mis schien alsof het geen geld kost", zegt Koeman, „Maar uiteindelijk worden de kosten en opbrengsten wel bij elkaar opgeteld." Volgens Koeman, die zelf in de buurt woont, is er veel ophef over wei nig. „Er voetballen wel eens kinde ren. Volgens mij zijn het steeds de zelfde mensen die klagen." Het gemeentebestuur heeft laten weten dat er al jaren overleg is over het speelterrein: een panna- kooi zou het probleem oplossen, maar die wil niemand voor de deur. De klachten over voetballen de jongeren komen van twee om wonenden: die klagen over geluids overlast en ballen in de tuin en te gen de ramen. Het college van B en W heeft nu toegezegd nog eens met alle betrokkenen te gaan over leggen voordat besloten wordt tot de herinrichting KAPELLE - De veldverlichting op het sportveldencomplex aan de Vroon- landseweg in Kapelle wordt uitge breid met acht lichtmasten.- Het college stelt dit voor aan de ge meenteraad om een betere sprei ding van de trainingen op het voet balcomplex mogelijk te maken. Er is één zienswijze binnengekomen van de eigenaar van een pand aan de Dankerseweg 1. Het plan is op een aantal onderdelen aangepast. Zo wordt een groenzone van 1,5 meter breed aangelegd langs de korfbalvelden met de bestemming 'groen'. Daarnaast wordt een aantal eisen in het plan opgenomen, zo dat is gewaarborgd dat een eventue le toekomstige uitbreiding van de veldverlichting ook moet voldoen aan de normen. De zienswijze van de bewoner is overigens ingegeven door het geschil dat er nog steeds is over de aanleg van de korfbalvel den. Een onafhankelijk deskundige beoordeelt de situatie. Slim. stijlvol en met oog voor zijn omgeving. Met de 1.6 TDCi ECOnetic de meest zuinige dieselauto in zijn klasse. Natuurlijk met 14% bijtelling. En met de 1.0 EcoBoost. uitgeroepen tot 'Engine of the Year', ook in benzine de zuinigste in zijn klasse. Net verkozen tot Zakenauto van het Jaar, door de ANWB uitgeroepen tot Trekauto van het Jaar en winnaar van de Autoweek Multitest. Geen wonder dat hij op dit moment 's werelds best verkochte auto is. Nu met Champions Pack voor slechts 995 - met o.a. navigatie en Bluetooth® Voice Control en parkeersensoren achter. Plus tijdelijk 2.500,- inruilpremie. Ga dus nu naar de Ford dealer en tel uit uw winst. Welkom in de kampioensklasse. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 13.9-29,4; liter/100 km: 3,4-6,4; C02 gr/km: 88-169. Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten &Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. door Wout Bareman TERNEUZEN - Een overgrote meer derheid van de gemeenteraad van Terneuzen wil af van de wietpas. Leden van nagenoeg alle raadsfrac ties hebben inmiddels een lande- lijk manifest van GroenLinks on dertekend. Dat betekent automa tisch ook steun voor het pleidooi van CDA-fractievoorzitter Henk Siersema om de omstreden regis tratieplicht te vervangen door een identificatieplicht. Het verzet is in gegeven door het feit dat de poten tiële klanten weigeren zich te laten registreren en hun toevlucht zoe ken tot de straathandel. Die is in Terneuzen, Axel en Sas van Gent sinds de invoering van de pas sterk gegroeid. WD-er Michiel Groeneveld: „Van de 2000 poten tiële gebruikers in onze regio heb ben er 260 een wietpas aange vraagd. Dan zijn we er dus bijna 1900 kwijt, die het ongetwijfeld el ders halen." Siersema pleit voor versoepeling van de regels (ook legalisering van de aanvoer), maar zou het ook pri ma vinden dat burgemeester Jan 1 Lonink met coffeeshop Miami praat over toelating van een gelimi teerd aantal (200) Vlaamse grens bewoners tot de shop. Dat aantal wordt dan wel strikt gecontro- leerd. Volgens Groeneveld blijkt uit onderzoek dat de zuiderburen - vooral door het maximum van 2 gram per klant - daarvoor geen be langstelling hebben. Giel van Boom (TOP/GB) vreest dat het drugstoerimse en de overlast daar door weer zullen) terugkeren. Gijs van den Berg (PvdA) „Wij zijn als PvdA voor totale legalisering en regulering en controle door de overheid. Regel je het Europa- breed, dan is de kwestie helemaal opgelost." Burgemeester Lonink vindt identificatieplicht vooral in de grensstreek van groot belang. Hij vreest dat de gelimiteerde toela ting van grensbewoners - zoals Siersema oppert - leidt tot nieuwe juridische én handhavingsproble- men. „Het zou een nieuw element in de toch al monstrueuze wetge ving zijn. Moeilijk te controleren." 1 VLISSINGEN - Zover de politie en Al- bert Heijn konden vaststellen, is er tijdens de overval van afgelopen maandag bij het AH-filiaal aan de Gildeweg in Vlissingen niets gesto len. Die ochtend drongen rond zes uur twee mannen de supermarkt bin nen en bedreigden met een wapen enkele medewerkers. Daarbij zou ook geschoten zijn. Volgens een woordvoerder van de politie wordt nog onderzocht waarom de twee die supermarkt rond dat tijd stip binnendrongen. „Aangezien er niets wordt vermist, kijken we nu waarom ze rond dat tijdstip daar waren." I Uw voordeel 855 - 995.- 5 Navigatiesysteem met {3 5 inch kleurenscherm juf Bluetooth15-1 en Voice Control 8 USB-aansluitlng voor iPod |U MP3-speler USB-stick Parkeersensoren achter Er is ook een Focus met: IHSW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64