'Zou dat een werkgever zijn?' BOMDNT Jf. Mogelijk asbest loods Kruiningen Netwerkbijeenkomst iSl zeeland Politie lost vijftien zaken zakkenrollerij op Zonnecollectoren op monumenten Kapelle wellicht toch mogelijk V..- donderdag 4 oktober 2012 door Nadia Berkelder KRUININGEN - De politie doet on derzoek naar de mogelijke illegale opslag van asbest in een loods aan de Slagveldstraat in Kruiningen. De loods - een voormalige loods van busmaatschappij AMZ - is af gesloten. De gemeente ziet geen aanleiding om beschermende maatregelen te nemen, laat woordvoerster Ida Sin- ke weten. „Het gaat om platen. En het ligt binnen. Er is dus geen re den voor ons om op te treden." Volgens Wilco Sinke van grond-, weg- en waterbouw- en sloopbe drijf Sinke Groep gaat het niet om asbest. „Ze denken dat het asbest is, maar volgens ons is dat niet zo. Het zijn cementplaten volgens ons, asbestvrije platen. Als er al as best tussen ligt, is dat per ongeluk gebeurd." De politie heeft proces-verbaal op gemaakt tegen het bedrijf, zegt Mirja Vis van de politie Zeeland. Zij bevestigt dat het vermoeden be staat dat het om asbest gaat. „Het I GOES - De politie heeft met de aan houding van twee Roemeense zak kenrollers vijftien zaken opgelost. Op 31 augustus 2012 zag personeel van de Jumbo supermarkt in Goes dat twee mannen pincodes afke ken van klanten en belde de poli tie. Beide mannen, van 35 en 39 jaar oud, zijn daarna door de poli tie aangehouden. Het tweetal is vervolgens herkend op camerabeel den van eerdere zaken. Zij bleken betrokken te zijn bij zaken van zak kenrollen op 15 juni en 3 juli jongstleden in Goes en op 3 juli jongstleden in Vlissingen. De 35-jarige man bleek bij nog 12 zaken van zakkenrollen door heel Werkzoekenden en ondernemers ontmoeten elkaar woensdagmorgen in hotel Goes. Op 7 november is er nog zo'n bijeenkomst in hotel Van der Valk in Middelburg. bedrijf moet erop toezien dat het personeel er niet bij kan, dat wordt gecontroleerd door de ar beidsinspectie. Verder moeten er voorzorgsmaatregelen worden ge nomen om te voorkomen dat men sen bij die loods kunnen. De ge meente kan uiteindelijk de op dracht geven dat de asbest moet worden verwijderd." Zo ver is het nog niet, zegt de woordvoerster van de gemeente. „Wij krijgen een seintje als de poli tie klaar is met de zaak en het te rug geeft aan de gemeente. Dat seintje hebben we nog niet ge had." Volgens eigenaar Wilco Sin ke wordt op dit moment nog on derzocht wat de samenstelling is van de platen die in de loods lig gen. De uitslag van dat onderzoek verwacht hij volgende week. Marien Weststrate van Leefbaar Reimerswaal heeft dinsdagavond tijdens de gemeenteraadsvergade ring vragen gesteld over de platen in de loods. Hij maakt zich zorgen omdat de loods 'zo lek is als een zeef en vlak bij woningen ligt. De Ondernemersclub Zeeland nodigde woensdag werkzoeken den uit om met elkaar in con tact te komen tijdens een kopje koffie. Veel werkzoekenden gre pen die kans aan, maar veel ba nen waren er niet te verdelen in hotel Goes. door Nadia Berkelder Of het hier is, vraagt een man, een beet je bedeesd. Dat is het. In het restau rant van hotel Goes worden handen geschud, kaartjes uitgedeeld en e-mailadressen en linkedin-profielen uitgewisseld. Bijna iedereen is hier op zoek naar werk: een baan, een opdracht, een klant. Een enkeling heeft iets in de aanbieding. Ondernemersclub Zeeland is een groep zelfstandige ondernemers die wekelijks bij elkaar komt om koffie te drinken en informatie uit te wisselen. „Wanda Catsman van de ondernemersclub twitterde laatst dat ze koffie ging drinken met collega-ondernemers", zegt Frans Esser. „Ik twitterde terug waarom dat niet een keer met werkzoekenden kon. En dat vond ze een goed idee." Hij grijnst. „Van daar." Esser deelt enthousiast kaartjes uit aan alle aanwezigen. Troubleshoo ter bij uitstek is hij, staat erop. En direct beschikbaar bovendien. „Ik hoop dat ik via deze bijeenkomst een ingang vind. Ik ben nu dertien maanden op zoek naar een baan, het liefst in het management in de zorg of het welzijn. Het valt niet mee, ik ben natuurlijk ook al wat ouder. En het aanbod wordt min der. Van september tot januari vo rig jaar ben ik tien keer op gesprek geweest. Daarna nog maar vier keer. Afgelopen maand heb ik geen enkele vacature meer in de krant gezien. Wat ik hier doe? Als je stil gaat zitten, gebeurt er zeker niets." Wanda Catsman is verbluft over de opkomst. „Normaal zijn er tien tot vijftien ondernemers, nu zit de zaal vol. Of het zin heeft? Voor werkzoekenden kan netwerken nuttig zijn. Ik denk dat het helpt. Door persoonlijke gesprekken kom je sneller aan een baan dan wanneer je alleen je brief of cv stuurt, ook als je geen werkgevers spreekt. Andere mensen weten meer dan jij alleen. Ze hebben tips, kennen weer anderen. Ieder een heeft een netwerk. Natuurlijk kan het ook eng zijn, om zomaar op iemand af te stappen. Ik vond netwerken de eerste keer ook eng." En dat het eng is, blijkt: sommige mensen lopen even een rondje door het restaurant van het hotel, om snel weer weg te glippen. Vin cent van Eenenaam praat met een mede-werkzoekende. „Ik zoek werk in de transport, of in de we genbouw", zegt hij. „Ik heb nu ook een baan, maar voor twee da gen. Het is voor mij lastig omdat ik drie kinderen heb en mijn werk graag met mijn gezin wil combine ren. Dat is ongebruikelijk in de transportsector. Vroeger heb ik in het asfalt gewerkt, ik was daar de eerste die ouderschapsverlof aan vroeg. Dat vonden ze vreemd." Brigitta van der Weele werkte tot voor kort bij de Rabobank. Ze zoekt een baan in de communi catie en daarom is ze naar de bij eenkomst gekomen. „Netwerken, en vooral sociale media zoals Twit ter, Linkedln en Facebook hel pen", vertelt ze. „Je krijgt tips en ik heb al twee keer een sollicitatie gesprek gehad. Deze bijeenkomst is een beetje verwarrend: het is niet duidelijk wie er nou werkzoe kend en wie er ondernemer is." Die man met die paarse trui, dat is een ondernemer, weet een dame die op zoek is naar een baan als kwaliteitsmanager in de voedings industrie. „Hij zoekt commercieel talent" De man in het paars blijkt Kees Kramer te heten. Hij zoekt geen personeel, maar klanten voor zijn P&O-adviesbureau. Daar heeft Dirk Jeras ook niets aan. Hij zoekt werk als vertegenwoordiger. „In van alles. Als het goed is, moet Nederland betrokken te zijn. Hij werd herkend van camerabeelden. De man heeft inmiddels in totaal 15 zaken bekend. Beide mannen zijn inmiddels in bewaring gesteld. Afgelopen donderdag heeft de Zeeuwse politie in gevangenis de Dordse Poort in Dordrecht ook een 26-jarige Roemeense zakken roller aangehouden. De man zat al een straf van een jaar uit voor an dere zaken van zakkenrollen, maar was alsnog herkend op beelden van bewakingscamera's. De man bleek in 2009 betrokken te zijn bij zakkenrollen in supermarkten in Krabbendijke, Kruiningen en Ka pelle. door Frank van Cooten KAPELLE - De plaatsing van zonne collectoren op monumenten en in beschermde stads- en dorpsgezich ten in de gemeente Kapelle wordt wellicht toch mogelijk. Het dagelijks gemeentebestuur wil een notitie van de Stichting Dorp, Stad Land gebruiken om aanvra gen te toetsen. In deze notitie staan randvoorwaarden waaraan aanvragen moeten voldoen. Deze stichting verzorgt voor Kapelle de welstands- en monumentenadvie zen. Tot op heden was plaatsing van zonnecollectoren op monu mentale panden of binnen be schermde stads- en dorpsgezich ten vrijwel niet mogelijk, omdat dit teveel botste met de cultuurhis torische waarden van de panden. Omdat de vraag naar zonnecollec toren toeneemt, is het mogelijk dat eigenaren van monumenten of panden binnen een beschermd stads- of dorpsgezicht deze wens hebben. Kapelle kent echter mo menteel geen regels waardoor het advies meestal negatief is. Door regels vast te stellen, wordt plaatsing van zonnepanelen onder voorwaarden mogelijk. Het college heeft als overweging meegenomen dat de collectoren steeds innovatiever worden en dat de huidige collectoren eenvoudig geplaatst en ook weer weggehaald kunnen worden. Fysiek ontstaat dus vrijwel geen schade meer aan het monument. In de gemeente Kapelle zijn veer tig panden aangewezen als rijks monument en zestien als gemeen telijk monument. Het beschermd dorpsgezicht van Wemeldinge om vat de panden aan de Dorpsstraat, Hoogeweg en Kerkweg. Volgens het college betreft het dus een rela tief beperkt aantal panden. Het voorstel komt dinsdag 9 okto ber aan de orde tijdens de vergade ring van de gemeenteraad. ONSNAJAARS Deze week bij u in de bus, of bekijk hem online www.bomont.nl f Napapijri heren V* i.fl h jas van 299,- HW mor €239,- -V !;V ook verkrijgbaar in m zwart en bruin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62