Sms-systeem bedrijventerrein werkt Naar Dirk dus! Dansen tussen de boeken 500gram BEVELANDEN/THOLEN Douwe Egberts aroma rood Douwe Douwe Egbert Egberts Ventilatie Hansa krijgt gedoogbeschikking voor nieuwe loods almanak DONDERDAG 4 oktober 2012 17 Netwerkbijeenkomst in Goes 18 en 19 Waarschuwingssyteem Goese ondernemers op De Poel draagt klein jaar na invoering bij aan voorkomen criminaliteit door Luc Oggel GOES - Of de criminaliteit op Goe se bedrijventerreinen er daadwer kelijk door is afgenomen of niet is moeilijk te zeggen, maar het sms-alertsysteem waarmee onder nemers verdachte situaties aan el kaar doorgeven, werkt een klein jaar na de invoering wel als zoda nig. Dat zegt bestuurslid John Zwarte- poorte van de Stichting Beveili ging bedrijfsterreinen Goes (SB- BG). Het lijkt de laatste tijd rustiger op bedrijventerreinen in De Poel, maar afgelopen weekeinde was het weer een keer raak. Crimine len stalen bij een bedrijf aan de Scottweg 36 kunststof rijplaten en zes aluminium loopbruggen. Het hek rond het terrein was openge broken. Vorig jaar was er sprake van een toenemend aantal inbra ken in ondernemingen op bedrij venterreinen in Zuid-West-Neder land, ook in Goes. Reden om de sms-dienst op te zetten. Bedrijven die bij de SBBG zijn aangesloten kunnen zo verdachte situaties aan elkaar melden. Zwartepoorte, eige naar van de gelijknamige BMW-dealer, krijgt zelf ook altijd een sms. „Ik denk dat er afgelopen jaar een keer of tien iets aan de hand is geweest. Je moet dan den ken aan berichten over busjes met geblindeerde ramen of andere op vallende situaties." In die zin werkt het systeem wel, zegt de SB- BG-secretaris. „Je bent oplettender dan voorheen." Mede door de sms-dienst groeit de Stichting nog steeds. Waar de dekkingsgraad van de SBBG voor heen nog wat te wensen overliet, haken nu steeds meer bedrijven aan. „Ook dat is gunstig, want hoe meer klanten, hoe vaker beveili gingsbedrijf Elie waar we mee wer ken rondrijdt", zegt Zwartepoorte. De SBBG kan zo ook professione ler worden. „Er zit beweging in wat we doen, het zijn meerdere dingen bij elkaar om de criminali teit terug te dringen. Bijvoorbeeld het aanpakken van donkere, be groeide plekken waar criminelen zich kunnen verschuilen." Tuinen 3 Ga verder op77 Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! Snelfiltermaling Grove maling Aroma Rood van 4t83 Het zat al jaren in de planning. En deze week was het dan zover. Het Temenzense echtpaar had alle spaar rekeningen nog eens nagelopen en vervolgens de dichtstbijzijnde aanne mer gebeld. Tijd voor dubbele begla zing in de keuken, was de bood schap. Daar kon de aannemer het al leen maar van harte mee eens zijn. De afgelopen dagen werd er met enig overleg op de bestaande kozij nen ingehakt. Afgezien van een on verwacht rotte dorpel liep alles tiaar wens. Tot gisteren. Foutje ergens in de bestelketen. De nieuwe beglazing was dubbel, maar vooral van het formaat wc-raam. Geen probleem, vond de dienstdoen de timmerman: „Ik plak ze aan el kaar, u wilde toch extra ventilatie?" GOES - Het was een kabaal van jewelste, woensdagochtend in boekhandel De Koperen Tuin in Goes. Alle hondervijftig leerlingen van De Kring in Goes, een school voor speciaal onderwijs, openden er de Kinderboekenweek met een massale dans op het nummer 'Hal lo Wereld'. Het was een soort ver rassingsoptreden voor bezoekers van de boekhandel. Kinderen die op De Kring zitten, hebben hoor-, spraak- en/of taalproblemen. Daar om werd de tekst van het num mer ook in gebarentaal uitgebeeld. 'Hallo Wereld' is tevens het thema van de 58ste Kinderboekenweek, die tot en met 13 oktober duurt. Het ontmoeten van andere cultu ren in en door verhalen staat cen traal. Ook op scholen en locaties, zoals bibliotheek Oosterschelde, zijn de komende tijd allerlei activi teiten rondom de Kinderboeken week. Het Kinderboekenweekge schenk is dit jaar geschreven door Tosca Menten en heet het Akropo- lis Genootschap en de slag om bladzijde 37. Leerlingen van bso De Kring dansten woensdag in boekhandel De Koperen Tuin in Goes de Kinderboekenweek open op het nummer Hallo Wereld, tevens Zie de video op www.pzc.nl/video het thema. foto Willem Mieras WILHELMINADORP - Watersportbedrijf Hansa BV in Wilhelminadorp mag een nieuwe winterstalling voor boten bouwen. Het Goese college van burgemeester een wethouders heeft besloten een gedoogbeschik king af te geven. Hansa wil al langere tijd een nieuwe derde stalling bouwen, maar toen alles in kannen en kruiken leek, werd er door de buren bezwaar ge maakt tegen de bouwvergunning. Met de gedoogbe schikking mag het bedrijf toch beginnen met de bouw van de loods, die zo'n 45 boten kan bergen. Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61