Laagste Prijs! vaker zelf terug ÉiPhone5 binnenland 15 Hoger beroep tegen vrijspraak Ron P. Universiteiten maken zich zorgen over toekomst hoger onderwijs donderdag 4 oktober 2012 in plastic bakjes en buizen die verstopt zaten tussen hun kleding en in hun schoenen. De vogelspinnen en duizendpoten zijn giftig. De insecten zijn naar de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit overgebracht, die de zaak verder onderzoekt. foto ANP m/s/tssssssssssKaasasss^^ss^^rass^sss^aBsssss^ssseees^. tra ook een internationale organi satie die afgewezen asielzoekers voorlicht over hoe zij zelf hun te rugkeer kunnen regelen. Boven dien heeft minister Leers in 2011 meer bekendheid gegeven aan maatregelen om gezinsmigratie te bevorderen." Door die laatste maatregelen kun nen mensen die terug moeten naar het land van herkomst, een steuntje in de rug krijgen vanuit Nederland om daar weer aan de slag te kunnen. Een derde verkla ring voor de toegenomen vrijwilli ge terugkeer is dat steeds meer lan den veilig worden verklaard. In de eerste helft van 2012 verlie ten vooral Irakezen (320), Chine zen (310), Brazilianen (290), Rus sen (270) en Turken (230) ons land zelfstandig. In totaal zijn dit jaar tot en met juni 11.440 vreem delingen vertrokken. DEN HAAG - Het Openbaar Ministe rie (OM) gaat in hoger beroep te gen de vrijspraak van Ron P. Dat heeft een woordvoerster van het OM in Den Haag woensdag ge meld. Het OM eiste levenslang tegen P. voor de moord op de Rijswijkse studente Anneke van der Stap in 2005. De rechter kwam tot vrij spraak omdat er volgens hem on voldoende wettig en overtuigend bewijs tegen P. is. Het lichaam van Anneke van der Stap werd op 22 juli 2005 gevon den in de bosjes bij het Jaagpad in Rijswijk. P. werd eerder wel ver oordeeld-voor de moord op Chris tel Ambrosius, de geruchtmaken de Puttense moordzaak. Hij kreeg daarvoor vorig jaar in hoger be roep 18 jaar celstraf. In beide zaken heeft hij altijd ontkend. P. had onder meer een USB-stick en een externe harde schijf van An neke in zijn bezit. Ongeveer 2,5 uur na het laatste levensteken van de studente, chipte hij met haar pas bij een benzinestation in Sche- veningen. Die omstandigheden vond de rechter zeer belastend, maar het was geen bewijs dat hij haar ook om het leven heeft ge bracht, zei de rechtbank. Voor de rechtbank staat vast dat Van der Stap het slachtoffer is ge worden van een geweldsmisdrijf Op 11 juli stapte Van der Stap op de trein van Enschede naar Den Haag. Op camerabeelden is te zien dat zij wel in Den Haag is aangekomen. Wat daarna precies is gebeurd, heeft het onderzoek niet duidelijk kunnen maken. Het OM gaat er van uit dat P. Van der Stap doodde vanuit een seksueel motief In de vi sie van de aanklager verkrachtte hij haar niet, omdat ze ongesteld was. De werkwijze zou dezelfde zijn ge weest als bij Ambrosius. door Jan ter Harmsel DEN HAAG - Op de internationale ranglijst van tweehonderd topuni versiteiten staan twaalf Nederland se universiteiten, die ook nog eens allemaal zijn gestegen. Qua aantal moet Nederland alleen Amerika en Engeland voor zich dulden. Universiteitenvereniging VSNU is echter bang dat Nederland de ko mende jaren zal terugvallen. Een plek bij de top 10 van 's we relds beste universiteiten is voor Nederland haast onhaalbaar. Dat is zeker niet op korte termijn mo gelijk. „Dat zou ook niet realistisch zijn", benadrukt een woordvoer der van de VSNU. Geld speelt hier bij een belangrijke rol. De Neder landse onderwijsinstellingen moe ten juist bezuinigen, terwijl een grote zak geld nodig is om meer en beter onderzoek te kunnen doen. „Sommige universiteiten in de Verenigde Staten en Engeland hebben zelfstandig een groter bud get dan alle Nederlandse samen. Daar kunnen we niet mee concur reren." Toch gaat Nederland in vergelij king met andere Westerse landen tegen de trend in. Ondanks bezui nigingen op onderwijs stijgt elke Nederlandse universiteit in de in ternationale lijst met beste onderwijsinstellingen die gisteren door het Britse weekblad Times Higher Education is gepubliceerd. Veel topinstellingen in andere Eu ropese landen en Amerika moeten juist enkele posities inleveren ten gunste van Aziatische universitei ten. De kwaliteit van onderzoek en onderwijs neemt in Azië bij haast elke universiteit toe door in vesteringen van de overheid. Met twaalf plekken bij de beste twee- honderd staat Nederland qua aan tal zelfs op de derde plaats. Alleen Amerika en Engeland zijn on danks de terugval vaker vertegen woordigd op de ranglijst. De Universiteit van Leiden, de hoogstgenoteerde uit Nederland, is terug te vinden op plek 64. De Universiteit Utrecht volgt daar vier plaatsen achter. Toch ziet Dirk van Damme, hoofd innovatie bij de organisatie voor economische samenwerking en ontwikkeling OECD, kansen voor deze onderwijsinstellingen in 'de subtop van de wereld'. De veertig beste universiteiten presteren vol gens hem steeds minder goed. Het beschikbare geld wordt niet effi ciënt genoeg gebruikt en leidt dan ook tot minder goed onderzoek. Deze instellingen moeten vernieu wen om op hoog niveau te kun nen blijven presteren. Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karreslraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 49 Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 115 Vlissingen Walstraat 99 Delft Hulst Waalwijk Spijkenisse Oud-Beijerland Naaldwijk Pijnacker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5