zeeland 121 Gratis toegang Boormachine komt in 146 onderdelen naar Sluiskil Rusalki Quartet Programma Muziekfestival Gewonde bij steekincident donderdag 4 oktober 2012 'Rusalki' is Russisch voor 'Zeemeermin nen'. De dames hebben onder meer de opening van de Hermitage, Sail 2000 en het Oerol festival opgeluisterd met hun acapella gezongen repertoire. Ondanks het kwalitatief hoogstaande programma is het Muziekfestival volledig gratis toegankelijk. Voor het avondoptreden is het echter raadzaam vooraf kaarten te reserveren via e-mailadres: cultureleraad@goes.nl. Het inmiddels internationaal bekende vocaal mannenensemble The Gents is gestrikt voor het avondprogramma van Muziekfestival Goes. foto Jonas Sacks artiesten op uit zowel Zeeland als andere delen van het land, onder wie Nieuwe Helden met een reper toire van swingjazz, retropop, rock 'n roll, tex-mex, country en soul. Verder zijn er ensembles van do centen van de Zeeuwse Muziek school. Volgens Hut een mooi sa menhangend programma, met voor ieder wat wils. Voor een klapper als The Gents moet flink in de buidel worden ge tast, maar toch kunnen belangstel lenden ze zaterdag voor nop zien en horen in de Grote Kerk. De rest van het programma ïs eveneeens gratis te bezoeken. Bijzonder, al dus Hut, zeker in tijden van crisis. „Maar doordat we dus die kwali teit bieden, kunnen we makkelij ker subsidies binnenhalen. Daar naast werken we met heel veel vrij willigers en werkt ook de gemeen- MgKBflgg door Wout Bareman SLUISKIL - De zeventig meter lange boormachine die de Sluiskiltunnel gaat boren, wordt eind dit jaar bij Sluiskil verwacht. De boormachi ne wordt momenteel bij de firma Herrenknecht in Schwanau gereed gemaakt voor transport. „De boormachine is op donderdag 13 september officieel opgeleverd. Dat gebeurde op het terrein van Herrenknecht, waar ze bij wijze van spreken aan de lopende band te goed mee." Het middag- en avondprogramma wordt afgewerkt op drie locaties op loopafstand van elkaar: het stadhuis op de Gro te Markt en de RK Maria Magdale- nakerk en Grote Kerk aan de Sin gelstraat. „Naast het gegeven dat we mensen willen laten genieten van mooie muziek, willen we la- Muziekfestival Het Muziekfestival Goes krijgt sub sidie van de Culturele Raad Goes, Stichting Goes Marketing, het Prins Bernhard Cultuurfonds en de pro vincie. Kamerkoor Capella Breda is opge richt door en staat onder leiding van Daan Manneke. Hij is opgeleid door Goesenaar dit soort machines in elkaar zet ten. Je moet niet gek staan kijken als er tien tegelijk worden opge bouwd. De tunnelbouwer heeft een wereldreputatie", zegt Carry van der Vet, assistent projectleider bij aannemerscombinatie BAM-TBI. Vorige week was er overleg over het transport van de tunnelboor naar de Kanaalzone. Dat wordt verzorgd door Herren knecht zelf in nauwe samenwer king met transporteur Mammoet. Van der Vet: „Dat gebeurt per ten zien dat de Goese binnenstad een geweldige mogelijkheid biedt om evenementen te concentre ren", zegt Hut. „De gemeente heeft kunst en cultuur hoog in het vaandel staan en ik denk dat het Muziekfestival zou kunnen uit groeien tot één van de grotere festi vals in de provincie." jaren dertig tot aan zijn pensione ring in 1974 organist was van de Grote Kerk. Het veertigstemmige motet Spem in alium staat dankzij de erotische bestseller Vijftig tinten grijs mo menteel op 1 in de Official Singles Chart. Meer informatie over alle deelne- schip. De machine kan in één groot schip. Daarvoor wordt de machine wel uit elkaar gehaald. Hij komt in 146 onderdelen naar Sluiskil." Vooral het transport van het bijna twaalf meter brede snij- rad vanuit de haven naar het bouwterrein vereist extra zorg. Daarvoor zullen lantaarnpalen en verkeerslichten moeten wijken. Van der Vet: „Zijn de onderdelen eenmaal gearriveerd dan wordt de machine in een aantal weken tijd in elkaar gezet en wordt er direct Muziekfestival Goes opent zaterdag om 12.45 uur met het Roosevelt Aca demy Choir en het Zeeuws Vocaal Ensemble. Om 13.30 uur is in de Katholieke kerk een optreden van The Jolly Beggars met Ierse folk, in het stad huis ensemble Amicae met fluit, klarinet, tenorsax en baritonsax. Om 14.15 uur treedt in de Grote Kerk op het duo Martijn Kooiman (cello) en Rien Balkenende (pia no), in de rk kerk kamerkoor Ca pella Breda en in het stadhuis duo Valérie Rijckmans (dwarsfluit) en Ilse Vromans (harp). Om 15.00 uur is in de Grote Kerk het muzikaal intérmezzo Spem in daarna ook uitgebreid proefge draaid. Een precieze datum heb ik nog niet, maar het streven is toch dat de machine medio januari echt aan het werk gaat" In afwach ting daarvan wordt nu de laatste hand gelegd aan de startschacht in de bouwput in de Koegorspolder. Het grootste deel van het beton werk is gereed. De brilwand - waarin de boormachine z'n werk begint - staat klaar. De tunnel bouw zit nog steeds op schema én binnen het budget alium van Musica Cordis met me dewerking van The Gents, Stich ting Dansz en Bram Beekman. Om 15.45 uur is het Rusalki Quar tet (acapella (volks)liederen in der tig talen) in de Grote kerk, Amicae in de Katholieke kerk en Nieuwe Helden in het stadhuis. Om 16.30 uur zijn het opnieuw Kooiman/Balkenende (Grote kerk) Jolly beggars (Kath. kerk) en Rijckmans/Vromans (stadhuis). Om 17.15 uur is in de Grote Kerk nog een keer Capella Breda te ho ren en in het stadhuis het Rusalki Quartet. Om 20.00 uur begint het avond programma met The Gents in de Grote Kerk, deur open vanaf 19.30. flWWWSWMBIffWBWWBWMMIHilMimiWWimMMMWMi TERNEUZEN - Een 31-jarige man uit Terneuzen is aangehouden na een steekincident in een woning in de Mascagnistraat. Bij dat incident, dat dinsdagavond rond 23.00 uur plaatsvond, heeft de 31-jarige man een van de bewoners, een 49-jari- ge man, met een scherp voorwerp gestoken. De 49-jarige man is naar het ziekenhuis gebracht, maar bleek niet levensbedreigend ge wond. Het incident vond plaats in de relationele sfeer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57