Terneuzense raad wil af van wietpas Goes dag vol muziek 2oI zeeland ■n Absolute Kampioen met 2.500,- inruilpremie 2.5QB Voorstelling over downsyndroom inruilprehie donderdag 4 oktober 2012 Meerderheid ondertekent manifest door Wout Bareman TERNEUZEN - Een overgrote meer derheid van de gemeenteraad van Terneuzen wil af van de wietpas. Leden van nagenoeg alle raadsfrac ties hebben inmiddels een lande lijk manifest van GroenLinks on dertekend. Dat betekent automatisch ook steun voor het pleidooi van CDA-fractievoorzitter Henk Sierse- ma om de omstreden registratie plicht te vervangen door een iden tificatieplicht. Het verzet is ingege ven door het feit dat de potentiële klanten weigeren zich te laten re gistreren en hun toevlucht zoeken tot de straathandel. Die is in Ter- neuzen, Axel en Sas van Gent sinds de invoering van de pas sterk gegroeid. WD-er Michiel Groeneveld: „Van de 2000 poten tiële gebruikers in onze regio heb ben er 260 een wietpas aange vraagd. Dan zijn we er dus bijna 1900 kwijt, die het ongetwijfeld el ders halen." Siersema pleit voor versoepeling van de regels (ook legalisering van de aanvoer), maar zou het ook pri ma vinden dat burgemeester Jan Lonink met coffeeshop Miami praat over toelating van een gelimi teerd aantal (200) Vlaamse grens bewoners tot de shop. Dat aantal wordt dan wel strikt gecontro leerd. Volgens Groeneveld blijkt uit onderzoek dat de zuiderburen - vooral door het maximum van 2 gram per klant - daarvoor geen be langstelling hebben. Giel van Boom (TOP/GB) vreest dat het drugstoerisme en de overlast daar door weer zullen terugkeren. Gijs van den Berg (PvdA): „Wij zijn als PvdA voor totale legalisering en re gulering en controle door de over heid. Regel je het Europabreed, dan is de kwestie helemaal opge lost." Burgemeester Lonink vindt identificatieplicht vooral in de grensstreek van groot belang. Hij vreest dat de gelimiteerde toela ting van grensbewoners - zoals Siersema oppert - leidt tot nieuwe juridische én handhavingsproble- men. „Het zou een nieuw element in de toch al monstrueuze wetge ving zijn. Moeilijk te controleren." HOEK Borrel voor Zeeuwse landbouwers Stichting de Hoekse Rakkers houdt zaterdag weer een boerenborrel. Boeren en anderen die in de agrari sche sector werken, komen bijeen in het dorpshuis van Hoek voor een praatje met een hapje en een drankje. Alle Zeeuwse agrariërs, ook ver buiten Hoek en Zeeuws-Vlaanderen, zijn welkom, evenals boerinnen en vrouwen van boeren. De boerenborrel begint om 20.00 uur. HEINKENSZAND Gitaristen spelen in gitaarspeciaalzaak Bij gitaarspeciaalzaak Jos Rent meester in Heinkenszand zijn de komende drie maanden elke zater dag tussen 10.00 en 17.00 gitaar- shows. Zaterdag is de eerste. Ver schillende gitaristen uit de regio en daarbuiten komen de snaarin strumenten die Rentmeester in zijn studio op bedrijventerrein Noordland 5 heeft staan, demon streren. Meer info op: www.stujos.nl De Goese binnenstad staat zater dag voor de derde keer in het te ken van het Muziekfestival. De hele dag en avond is er een af wisselend programma met ko ren, instrumentaal klassiek en wereldmuziek. Alle optredens zijn gratis te bezoeken. door Luc Qgge! Het is de derde keer dat het festival in zijn huidi ge opzet plaatsvindt, als vervolg op het twee jaarlijkse festival voor kleine koren en ensembles dat in 2004 voor het laatst werd gehouden. Het ging om amateurgezelschappen die in de gelegenheid werden gesteld om, verdeeld over de de monu mentale locaties van Goes, op te treden. De organiserende Culture le Raad besloot in 2008 in te ste ken op een andere vorm: minder ensembles, meer diversiteit in de programmering en vooral meer kwaliteit. Hét programma dat voor de komende editie is samengesteld is van internationale allure, zegt di recteur Jan Hut van de Zeeuwse Muziekschool in Goes. Hij zat in de werkgroep die het Muziekfestival nieuwe stijl vorm gaf en is tevens oud-lid van de Cul turele Raad. Zo heeft The Gents, een inmiddels internationaal be kend vocaal (mannen) ensemble, getekend voor het avondprogram ma met vertolkingen van composi ties van Gershwin in combinatie met een saxofoonensemble en een slagwerker. The Gents sluiten 's middags ook nog aan bij vocaal ensemble Musi- ca Cordis, dat onder meer een re prise brengt van de indrukwek kendste stukken uit Spem in alium. Musica Cordis voerde de veertig- stemmige compositie van Thomas Tallis afgelopen voorjaar al eens in zijn geheel uit. 's Middags treden ZAKENAUTO.VAN HET JAAR. Slim. stijlvol en met oog voor zijn omgeving. Met de 1.6 TDCi ECOnetic de meest zuinige dieselauto in zijn klasse. Natuurlijk met 14% bijtelling. En met de 1.0 EcoBoost, uitgeroepen tot 'Engine of the Year', ook in benzine de zuinigste in zijn klasse. Net verkozen tot Zakenauto van het Jaar, door de ANWB uitgeroepen tot Trekauto van het Jaar en winnaar van de Autoweek Multitest. Geen wonder dat hij op dit moment 's werelds best verkochte auto is. Nu met Champions Pack voor slechts 995,- meto.a. navigatie en Bluetooth® Voice Control en parkeersensoren achter. Plus tijdelijk 2.500,- inruilpremie. Ga dus nu naar de Ford dealer en tel uit uw winst. Welkom in de kampioensklasse. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 13,9-29,4; liter/100 km: 3,4-6,4; C02 gr/km: 88-169. Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. MIDDELBURG - In het Spiegelthea- ter in Middelburg is aanstaande vrijdagavond een bijzondere thea tervoorstelling te zien. In de voor stelling 'Kind achter de ogen', van de Israëlische schrijver Nava Se- mel, vertelt een vrouw over haar verstandelijk gehandicapte zoon. Het verhaal is wereldwijd al meer dan duizend keer gespeeld. De voorstelling in het Spiegelthea- ter begint om 20.00 uur en kost 12,50 entree. FORD FGQJS CHRflPIONS PRCK Uw voordeel 855,- i Métö.a.; j Navigatiesysteem met 5 inch kleurenscherm I Bluetooth® en Voice Control USB-aansluiting voor iPod MP3-speler USB-stick Parkeersensoren achter Er is ook een Focus met:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56