zeeland 119 SportKids dagen Goederentreindagen Goes-Hoedekenskerke Overvallers AH zonder buit vertrokken PZC donderdag 4 oktober 2012 De eerste activiteit van Anouk Dalebout en Thomas Vos zijn de Sportkidsdagen op 15 en 16 ok tober. In Onderdak Zierikzee is tussen 10.00 en 15.00 onder meer een stormbaan, springkussen, muziek en dagelijks twee sportclinics. Kosten: 2 euro, inschrijven: a.dalebout@hetwelzijnshuis.nl. Anouk Dalebout en Thomas Vos demonstreren basketbal; één van de zes sporten die dit schooljaar op het programma staan. foto Dirk-Jan Gjeltema Combinatiefunctionarissen aan de slag op Schouwen-Duiveland De combinatiefunctionarissen Thomas Vos en Anouk Dalebout kunnen aan de slag door deelname van de gemeente Schouwen-D'uive- land aan een landelijke regeling. Zowel Thomas als Anouk hebben een opleiding aan het CIOS ge volgd en wonen in de gemeente. Ook in hun vrije tijd sporten ze veel, Thomas tennist bij LTC en voetbalt bij MZC'11 in Zierikzee. Anouk heeft stage gelopen bij het gymonderwijs in Zierikzee, heeft veel gedanst en verzorgt zelf ook fitnesslessen Zumba. Om het project mogelijk te maken, trekt de gemeente 80.000 euro uit, het Rijk legt nog eens 55.000 euro bij. Het gemeentegeld komt uit het bestaande budget voor het Welzijnshuis. Het geld wordt ook deels ingezet voor culturele jeügdactiviteiten. Aan het project doen in totaal 23 scholen mee van Obase, Radar en Prisma, waarvan Thomas en Anouk op 22 scholen les gaan geven. Vanaf aankomende maandag gaan ze zichzelf in alle klassen (groep 3 en ouder) voorstellen. Na de herfstvakantie gaat de eer ste reeks lessen van start. De eerste vijf wéken staan in het te ken van hockey. De rest van het schooljaar staan ook (in willekeuri ge volgorde) voetbal, tennis, atle tiek, korfbal en basketbal op het programma. Ook in de vakanties worden spor tieve activiteiten aangeboden In totaal hebben negen sportver enigingen hun medewerking toe gezegd. Dat kunnen er eventueel nog meer worden. m—i—ihwii www.pzc.nl MEEST CELEZEN VLISSINGEN - Zover de politie en Al- bert Heijn konden vaststellen, is er tijdens de overval van afgelopen maandag bij het AH-filiaal aan de Gildeweg in Vlissingen niets gesto len. Die ochtend drongen rond 06.00 uur twee mannen de super markt binnen en bedreigden met een wapen enkele medewerkers. Daarbij zou ook geschoten zijn. Volgens een politiewoordvoerder wordt nog onderzocht waaróm de twee die supermarkt binnendron gen. „Aangezien er niets wordt ver mist, kijken we nu waarom ze daar rond dat tijdstip waren." De twee overvallers waren binnen vijf minuten verdwenen. 1Dode bij botsing vrachtwagens 2. Motorrijder gewond op N59 3. Belevingsbos bijna klaar (foto) VIDEO BELEVINGSBOS Kijk voor een korte video van de werkzaamheden in het Belevingsbos op www.pzc.nl/video TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Frank van Cooten GOES - De Stoomtrein Goes-Borse- le (SGB) houdt in de herfstvakan tie de Goederentreindagen. Op deze speciale dagen (14, 16, 17 en 21 oktober) rijdt tussen Goes en Hoedekenskerke naast de 'gewo ne' stoomtrein ook een antiek goe derentreintje. Deze wordt getrok ken door de 'Sik', een orginele NS-diesellocomotief uit 1936. Rond deze goederentrein zijn ext- tra activiteiten. Kinderen kunnen meedoen aan het 'koffer laden', waarbij ze zelf een ouderwetse kof fer met hun eigen vrachtbrief in de goederentrein mogen laden. Een persoonlijke vrachtbrief aan de koffer toont de naam van de jonge 'kruier'. Kinderen mogen meteen even binnen kijken in de locomotief van de goederentrein en in de conducteurswagen. De kruiers mogen in Hoedekens kerke hun eigen koffer uitladen en naar de bestemming brengen, waar een beloning wacht. De ei gen vrachtbrief mag als aandenken worden meegenomen. Ook voor volwassen liefhebbers heeft de SGB een extra activiteit. Het is mogelijk mee te reizen in de goederentrein in plaats van in de stoomtrein. De reis vindt dan plaats in de conducteurswagen. RENESSE Engelse gospelband speelt in De Stulp De Engelse gospelband Tase speelt vrijdag in bar De Stulp in Renesse. Dat gebeurt op uitnodiging van de christelijke jongerenuitwisseling Atlantic Bridge. Voorafgaand aan het concert komen een veertigtal christelijke jongeren bij elkaar voor een gezamenlijke maaltijd. Bij het concert, dat om 19.00 uur be gint, worden nog eens dertig tot veertig jongeren verwacht ZIERIKZEE Kunst Eer bakt ze weer bruin De Koninklijke Harmonie Kunst 8c Eer in Zierikzee bakt vrijdag weer enkele duizenden oliebollen. Die worden verkocht bij Spar, Aldi en Albert Heijn in Zierikzee. Ook bij de bakplaats aan de Kaersema- kerstraat worden oliebollen ver kocht. Van de opbrengst bekostigt de harmonie dirigent en instruc teur, opleidingen, instrumenten en uniformen. DREISCHOR Solisten Crescendo naar kampioenschap Jeanine van Langeraad (bugel), Bob van der Valk (bugel) en Luna Pek- aar (saxofoon) doen zaterdag in Utrecht mee aan het Nederlands Kampioenschap voor solisten. Ze worden daar op piano begeleid door Cathy Kotoun. De drie jonge muzikanten hebben hun kwalifica tie te danken aan hun eerste prij zen bij het solistenconcours afgelo pen zaterdag in Vlissingen. ZIERIKZEE Mini-instuif YMCA in De Driehoek Het YMCA jeugd- en jongerenwerk in Zierikzee houdt woensdagmid dag 10 oktober een mini-instuif in het gebouw De Driehoek aan het Kerkhof NZ 8 in Zierikzee. De bijeenkomst is bedoeld voor kinderen van vier tot zeven jaar en duurt van 14.00 tot 15.30 uur. De entree voor deze gezellige kin dermiddag bedraagt één euro. Meer informatie: 0111-412921 MIDDELBURG Theatervoorstelling over downsyndroom In het Spiegeltheater in Middel burg is vrijdagavond een bijzonde re theatervoorstelling te zien. In de voorstelling 'Kind achter de ogen', van de Israëlische schrijver Nava Semel, vertelt een vrouw over haar verstandelijk gehandicapte zoon. Het verhaal is wereldwijd al meer dan duizend keer gespeeld. De voorstelling begint om 20.00 uur en kost 12,50 entree. GOES Merklappencollectie te zien in museum Het Historisch Museum de Bevelan- den in Goes toont vanaf 6 oktober de Groninger merklappencollectie van Hennïe en Sjoerd Stevan van het Museum voor Naaldkunst in Winschoten. In de wisselexpositie 'Groninger merklappen' zijn ook enkele exemplaren uit Zeeuws be zit te zien. De Groninger merklap pencollectie is te zien tot en met 3 maart volgend jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55