'Zou dat misschien een werkgever zijn?' 'Op de scholen valt nog heel veel te halen' Politie pakt zakkenrollers i8l zeeland Concert Kupalje in Rode Kamer Man van fiets geschopt en in gezicht getrapt Keet in de Kerk M o,nT donderdag 4 oktober 2012 Werkzoekenden en ondernemers ontmoeten elkaar in hotel Goes. De Ondernemersclub Zeeland nodigde woensdag werkzoeken den uit om met elkaar in con tact te komen tijdens een kopje koffie. Veel werkzoekenden gre pen die kans aan, maar veel ba nen waren er niet te verdelen in hotel Goes. door Nadia Berkelder Of het hier is, vraagt een man, een beet je bedeesd. Dat is het. In het restau rant van hotel Goes worden handen geschud, kaartjes uitgedeeld en e-mailadressen en linkedin-profielen uitgewisseld. Bijna iedereen is hier op zoek naar werk: een baan, een opdracht, een klant Een enkeling heeft iets in de aanbieding. Ondernemersclub Zeeland is een groep zelfstandige ondernemers die wekelijks bij elkaar komt om koffie te drinken en informatie uit te wisselen. „Wanda Catsman van de ondernemersclub twitterde laatst dat ze koffie ging drinken met ondernemers", zegt Frans Es- ser. „Ik twitterde terug waarom dat niet een keer met werkzoeken den kon. En dat vond ze een goed idee." Hij grijnst. „Vandaar." Esser deelt enthousiast kaartjes uit aan alle aanwezigen. Troubleshoo ter bij uitstek is hij, staat erop. En direct beschikbaar bovendien. „Ik hoop dat ik via deze bijeenkomst een ingang vind. Ik ben nu dertien maanden op zoek naar een baan, het liefst in het management in de zorg of het welzijn. Het valt niet mee, ik ben natuurlijk ook al wat ouder. En het aanbod wordt min der. Van september tot januari ben ik tien keer op gesprek ge weest. Daarna maar vier keer. Afge lopen maand heb ik geen enkele vacature meer in de krant gezien. Wat ik hier doe? Als je stil gaat zit ten, gebeurt er zeker niets." Catsman is verbluft over de op komst. „Normaal zijn er tien tot vijftien ondernemers, nu zit de zaal vol. Of het zin heeft? Voor werkzoekenden kan netwerken nuttig zijn. Door persoonlijke ge sprekken kom je sneller aan een baan dan wanneer je alleen je brief of cv stuurt, ook als je geen werkgevers spreekt. Andere men sen weten meer dan jij alleen. Ze hebben tips, kennen weer ande ren. Iedereen heeft een netwerk. Natuurlijk kan het ook eng zijn, om zomaar op iemand af te stap pen. Ik vond netwerken de eerste keer ook eng." En dat het eng is, blijkt: sommige mensen lopen even een rondje door het restaurant van het hotel, om snel weer weg te glippen. Vin cent van Eenenaam praat met een mede-werkzoekende. „Ik zoek werk in de transport, of in de we genbouw", zegt hij. „Ik heb nu ook een baan, maar voor twee da gen. Het is voor mij lastig omdat ik drie kinderen heb en mijn werk graag met mijn gezin wil combine ren. Dat is ongebruikelijk in de transportsector. Vroeger heb ik in het asfalt gewerkt, ik was daar de eerste die ouderschapsverlof aan vroeg. Dat vonden ze vreemd." Brigitta van der Weele werkte tot voor kort bij de Rabobank. Ze zoekt een baan in de communica tie en daarom is ze naar de bijeen komst gekomen. „Netwerken, en vooral sociale media helpen", ver telt ze. „Je krijgt tips en ik heb al twee keer een sollicitatiegesprek gehad. Deze bijeenkomst is een beetje verwarrend: het is niet dui delijk wie er nou werkzoekend en wie eP ondernemer is." Die man met die paarse trui, dat is een ondernemer, weet een dame die op zoek is naar een baan als kwaliteitsmanager in de voedings industrie. „Hij zoekt commercieel talent." De man in het paars blijkt Kees Kramer te heten. Hij zoekt geen personeel, maar ldanten voor zijn P&O-adviesbureau. Bij de volgende netwerkbijeen komst met werkzoekenden, op 7 november in Middelburg, zorgt Catsman voor wat meer werkge vers, belooft ze. „En we willen mis schien ook kennissessies organise ren: hoe je jezelf moet presenteren op een netwerkwebsite bijvoor beeld. We gaan er nog eens goed over nadenken." GOES - De politie heeft met de aan houding van twee Roemeense zak kenrollers vijftien zaken opgelost. Op 31 augustus 2012 zag personeel van de Jumbo supermarkt in Goes dat twee mannen pincodes afke ken van klanten en belde de poli tie. Beide mannen, van 35 en 39 jaar oud, zijn daarna door de poli tie aangehouden. Het tweetal is vervolgens herkend op camerabeel den van eerdere zaken. De uit Wit-Rusland afkomstige groep Kupalje concerteert zaterdag in het woonhuis/concertzaal De Rode Kamer in Zierikzee. Kupalje bestaat uit een tenor en een bari ton, begeleid door piano en cim baal. De Rode kamer is gevestigd aan het Havenpark 13. De en treeprijs bedraagt 16 euro, inclusief hapje en drankje, en het concert begint om 20.00 uur. VLISSINGEN - In de nacht van dins dag op woensdag is in de Walst- raat in Vlissingen een man ernstig mishandeld. De mishandeling ge beurde tussen 04.00 en 05.00 uur. Een 23-jarige fietser reed rond die tijd door de Walstraat en werd plotseling door een andere man van zijn fiets getrapt, aldus de poli tie. De man viel. Toen hij op de grond lag werd hij, zo vervolgt de politie, meerdere keren geschopt en geslagen. Hij liep daarbij een bloedneus op en wonden in het gezicht. De mishandeling vond plaats in het gedeelte tussen het Groene- woud en de Vrouwestraat. Door deelname van de gemeen te aan een landelijke regeling, maken honderden basisschool leerlingen op Schouwen-Duive- land het komende schooljaar kennis met zes sporten. Doel is om kinderen meer te laten spor ten en bewegen. door Joeri Wisse Voor veel kinderen is de verleiding niet te weerstaan. Na school tijd met wat lekkers te eten en drinken op de bank ploffen of achter de spelcom puter kruipen. „Het landelijk beeld is dat kinderen juist hier door veel te dik worden", weet Thomas Vos (32) van het Welzijns huis. Samen met zijn collega An ouk Dalebout (23) probeert hij de komende jaren deze ontwikkeling een halt toe te roepen. Dat gaan ze doen door sportieve activiteiten in de schoolvakanties op poten te zetten maar vooral door kinderen tijdens de gymles sen op school kennis te laten ma ken met de verschillende sporten die op Schouwen-Duiveland kun nen worden beoefend. „Op de ba sisscholen valt veel te halen. Er zijn maar weinig kinderen die be wegingsonderwijs krijgen van een vakdocent. Ongeveer acht op de tien leerlingen krijgt alleen maar gymles van de meester of juf', weet Anouk. Op zich is daar niks mis mee, maar wil jé kinderen warm maken om ook buiten schooltijd te bewe gen, dan moet je het breder aan pakken. „Kinderen op de deelne mende scholen gaan zich het ko mende schooljaar telkens vijf we ken lang bezighouden met één sport." De eerste drie weken wor den daarvoor de vaste gymlessen gebruikt, die in het teken staan van bijvoorbeeld hockey. „De leer krachten krijgen een lesmap over de sport en wij verzorgen ook één van de drie lessen", zegt Anouk. Daarna kunnen kinderen in de derde en de vierde week zelf bepa len of ze meedoen met de na schoolse activiteiten. Thomas: „Die worden georganiseerd door vrijwilligers van de sportverenigin gen. Dat is op de velden van de vereniging zelf maar in sommige gevallen kan dat ook in een gym zaal of op een ander veld plaatsvin den, zodat niet alle kinderen naar één plaats moeten komen." De cy clus sluit in de vijfde week af met een eilandelijk sporttoernooi. Onder sportclubs is veel enthou siasme voor het schoolproject. „Bij zo'n toernooi kunnen ze mooi een foldertje uitdelen", zegt Tho mas. Kinderen die na vijf weken de smaak te pakken hebben, wor den dan wellicht lid van de.vereni ging. Zeker voor clubs die kampen met teruglopende ledenaantallen is aanwas uit de jeugd welkom. Juist de samenwerking met ver schillende organisaties, zoals sport verenigingen, scholen, kinderop vang en buurtverenigingen staat in het werk van de 'combinatie functionarissen', zoals de functies van Anouk en Thomas officieel he ten, centraal. „We willen alles sa men met anderen doen. Ook kun nen mensen die iets willen organi seren een beroep op ons doen. We zijn straks toch de sportdeskundi- gen van de gemeente." ZIERIKZEE - Is de hoorn ziek en wat is er aan de hand met de schuiftrombo- ne? Met het aanschouwelijk spel 'komt een instrument bij de dokter' pro beerde het muzikale schoolproject Keet in de Kerk kinderen woensdag te interesseren en te motiveren voor muziek. Aan het project nemen twaalf basisscholen van Schouwen-Duiveland deel. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54