Nauwelijks uitzonderingen Regiotaxi SCHOUWEN-DUIVELAND Pop in de pauze Oefening brandweer loopt uit hand almanak Ventilatie DONDERDAG 4 oktober 2012 17 Op de scholen valt nog veel te halen 18 en 19 Verhoogde kilometergrens leidt nog steeds tot problemen voor grootgebruikers door Melita Lanting ZIERIKZEE - Voor drie 'grootverbrui kers' van de Regiotaxi heeft de ge meente Schouwen-Duiveland een uitzondering gemaakt. Zij mogen - tot het einde van het jaar - meer dan 2000 kilometer reizen met de Regiotaxi. Voor alle andere gebrui kers blijft de kilometergrens ge handhaafd. Voor de drie uitzonderingsgeval len was geen alternatief vervoer voorhanden. Het gaat bijvoorbeeld om mensen die veelvuldig een naaste in het ziekenhuis bezoeken. Voor de overige vijftien mensen die jaarlijks meer kilometers maak ten met het WMO-vervoer is vol gens het gemeentebestuur wel al ternatief vervoer gevonden. Zo moeten medewerkers van De Zuid hoek meerijden met een collega of familielid en is met verpleeghuis Cornelia een regeling getroffen voor bezoeken aan een dagbehan deling op de Bevelanden. Sinds januari van dit jaar hante ren de gemeenten in de Ooster- schelderegio een kilometergrens van maximaal 2000 per jaar voor het WMO-vervoer. De nieuwe regel heeft grote gevol gen voor een kleine groep men sen. Want, elke kilometer boven het maximum van 2000, kost de gebruiker 1,30. Een van de mensen die hierdoor worden gedupeerd is de dochter van Piet Mes in Burgh-Haamstede. Zij maakte gebruik van collectief vervoer van de Zuidhoek en toen dat werd opgeheven kon ze met de Regiotaxi naar haar werk. Dat vervalt nu ook en daar is Mes zeer ongelukkig mee. Want zodra de collega ziek is of met vakantie, kan zijn dochter niet naar het werk. „En dat werk is heel belangrijk voor haar voor de sociale contac ten. Het is veel meer dan een baan, het is ook gezelligheid. Op grond van een handicap komt ie mand aan het werk in de sociale werkvoorziening. Op grond van een handicap mag iemand met de Regiotaxi en nu moeten ze maar zien hoe ze op het werk komen." Mes heeft het probleem aange kaart bij De Zuidhoek en de ge meenteraad, maar vond geen ge hoor. De Provinciale Chronisch Zieken en Gehandicaptenorganisatie Zee land (PCG) kijkt er nu naar en pro beert een oplossing te zoeken voor individuele gevallen. „We hebben de zaak voorgelegd aan de direc teur en de wethouder. Wij willen overleg en we kunnen ook sugges ties aandragen om oplossingen te zoeken", zegt Chris Stronks, secre taris. Hij wacht nog op een reactie van de gemeente op zijn brief. ZIERIKZEE - Ruim 150 leerlingen van de Pon tes Pieter Zeeman in Zierikzee keken woens dag verrast op toen tijdens hun pauze in de aula de band Back Up stond te spelen. De band was er om het nieuwe seizoen van Pop- sport aan te kondigen. Zeeuwse schoolband- jes kunnen hier aan meedoen. Ze krijgen dan vier maanden begeleiding op weg naar het po dium. De poptour gaat langs Zeeuwse scholen voor voortgezet onderwijs met een Ameri kaanse schoolbus, die een podium op het dak heeft. Maar vanwege het weer speelde Back Up woensdag in de aula. De popbus gaat nog naar scholen in Goes, Middelburg en Hulst. Zie ook video op www.pzc.nl/video foto Dirk-jan Gjeltema Tuinen ^^ssaxsistsosa^sgsssesssxssssÉ ZIERIKZEE - Iets te veel enthousias me bij de Schouwen-Duivelandse brandweer heeft geleid tot een re primande van de provincie. Begin september stak de brand weer op de toerit van het overslag station in de Milieustraat in Zierik zee een autowrak in brand. Deze toerit lijkt een beetje op die van de Zeelandbrug. Zo kon een onge val aldaar worden nagespeeld. Al leen brandde het autowrak wat harder dan de spuitgasten hadden verwacht. Daardoor ontstond for se rookontwikkeling en sloeg de rookmelder in de Milieustraat alarm. „We hebben het incident netjes gemeld aan de provincie, die toezicht houdt op het milieu", zegt een gemeentewoordvoerder. Voor deze overtreding trok de pro vincie de gele kaart: nooit meer doen op last van een dwangsom van 5000 euro per herhaling. Tip? redactie@pzc.nl Het zat al jaren in de planning. En deze week was het dan zover. Het Middelburgse echtpaar had alle spaarrekeningen nog eens nagelopen en vervolgens de dichtstbijzijnde aan nemer gebeld. Tijd voor dubbele be glazing in de keukenwas de bood schap. Daar kon de aannemer het al leen maar van harte mee eens zijn. De afgelopen dagen werd er met enig overleg op de bestaande kozij nen ingehakt. Afgezien van een on verwacht rotte dorpel liep alles naar wens. Tot gisteren. Foutje ergens in de bestelketen. De nieuwe beglazing was dubbel, maar vooral van het formaat wc-raam. Geen probleem, vond de dienstdoen de timmerman: „Ik plak ze aan el kaar, u wilde toch extra ventilatie?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53