Shop voor miskoopjes io I uit door Nadïa Bierkelder donderdag 4 oktober 2012 Mutsen en hoeden. Het bord bij de Stenen Brug. Normaal kosten ze bijna tweehonderd euro, maar bij Dzjee- nie in Goes staan zo maar twee paar schoenen van Nude United voor zestig euro. Ze zijn als nieuw, op de zool zitten een paar loopsporen van een avondje in de huiskamer. Dzjeenie is een tweedehands win kel, maar beslist geen kringloop. „Ik neem alleen merkkleding in", zegt Janny Diepenhorst. „Mensen komen daar speciaal voor. Ze ko men voor kwaliteit. Wat ik onder merkkleding versta? De goed mer ken: Stills, Gerry Weber, Pianura Studio. Kijk: hier hangen de kaart jes nog aan. Dat is nooit gedragen. Het gebeurt vaak dat mensen de miskoopjes langsbrengen. Iedereen die kwalitatief goede kle ding thuis heeft en die nooit (meer) draagt kan die langs bren gen. Diepenhorst neemt de kle ding, die gewassen en gestreken moet zijn, na controle in. „Het moet er netjes uitzien. Menen wil len geen versleten kleren. Alles blijft twee maanden hangen." Wordt een kledingstuk verkocht, dan is veertig procent van de op brengst voor de brenger; wordt het niet verkocht, dan gaat het uitein delijk naar de kledingbank, onder deel van de voedselbank. „Tweedehandskleding is een sport", vindt ze. „Datje hele leuke merkkleding kunt kopen voor wei nig geld. Met armoede heeft twee dehands niets te maken." Hoewel: Diepenhorst merkt duidelijk dat het crisis is. Haar omzet stijgt: „De crisis speelt toch een rol. Mensen kopen graag kwalitatief goede kle ding, maar het verschil tussen iets nieuw kopen of tweedehands is erg groot." Diepenhorst heeft haar klantenbe stand in haar hoofd. „Vanmorgen nog kwam er een Art-broek bin nen in maat 36. Ik heb meteen een klant gebeld waarvan ik weet dat ze dat leuk vindt. Ik ken de smaak en de maten van de meeste men sen die hier regelmatig komen." - „En ze geeft heel eerlijk advies", zegt een mevrouw die net de pas kamer uitstapt. „Dat mag je best opschrijven." Ze knikken allebei van nee: dit vest wordt het niet. Tweedehands winkel Dzjeenie in Goes doet alleen in merkkleding. Verwacht bij Dzjeenie geen kle ding voor een euro: ook hier beta len mensen voor kwaliteit. „Het is niet zo goedkoop als bij Terre des Hommes, maar dat is een goed doel. Ik ben geen stichting. Men sen die hierkomen, weten de prij zen en weten wat het waard is." Een vest van Sarah Pacini dat nieuw misschien wel tweehon derd euro kost, hangt hier te koop voor dertig. Het is nauwelijks ge dragen. Er is kleding van Ikks, van Dolce Gabbana, van Moschino, van Marithé et Frangois Girbaud. „Je kunt inderdaad merken dat Goes goede modewinkels heeft", zegt Diepenhorst. Mannenkleding, daar doet ze niet aan. Ja, toevallig hangen er net twee herenpakken achter de toon bank. „Vrouwen vinden tweede- DONDERDAG 4 OKTOBER Middelburg Musicalster/schrijfster Nurlaila Karim zingt in kader van Kinderboekenweek kin derliedjes uit alle windstreken. De Drvkkery, 11 -12 en 13.15-14.15 uur Lezing Willem van den Broeke en Jo- han de Koning in kader van Fagade 2012. Zeeuwse Bibliotheek, 19.30 uur. VRIJDAG 5 OKTOBER Middelburg Sanne de Bakker vertelt in kader van Kinderboekenweek over eerste reisver haal Floortje de Mol: Suriname, here we co- me Drvkkery, 11 -12 en 13.15-14.15 uur Presentatie prentenboek Mama's borst is ziek (over borstkanker). De Drvkkery, 16.30 uur Lezing door Prof. dr. Peter Kes. Supergeleiding: ontdekking, eerste metin gen en de lange weg naar toepassingen. Prof. dr. Peter Kes is verbonden aan het Kamerlingh Onnes Laboratorium, Leids In stituut voor Onderzoek in de Natuurkun de, Universiteit Leiden. Zeeuwse Bibliotheek, 19.30 uur. Wolphaartsdijk Kinderkleding- en speelgoedbeurs info: 0113-582266 Dorpshuis de Criffioen.Oostkerkestraat 24 18.30-21.30 uur ZATERDAG 6 OKTOBER Heinkenszand Doorlopende gitaarshows. Gitaarstudio Jos Rentmeester, Noordland 5,10.00-17.00 uur Vrouwenpolder Open Provinciaal Kampioenschap Trek- paardploegen. Koningin Emmaweg 6 12.30 tot 16 uur ZONDAG 7 OKTOBER Hulst Antiek-, curiosa- en boekenmarkt. Sporthal Den Dullaert, 11.00-18.00 uur Middelburg Kunst- en Cultuurroute. Binnenstad, 13.00-17.00 uur Rondreizend Filosofisch Café rond het thema 'Crisis en kunst'. CBK (13.00 uur), Galerie Koepoortstraat 6 (14.00 uur), Galerie T (15.00 uur) en Revolution Gallery (16.00 uur). DINSDAG 9 OKTOBER Middelburg Lezing Rob Wijnberg en Mariet Schoenmakers in kader van Fagade 2012. Zeeuwse Bibliotheek, 19.30 uur Terneuzerti Literaire avond met Jelle Brandt Corstius, over zijn 'Universele Reisgids voor Moeilijke Landen'. Porgy en Bess, 20.00 uur WOENSDAG 10 OKTOBER Goes e Musicalster en schrijfster Nurlaila Ka rim zingt in kader van Kinderboekenweek kinderliedjes uit alle windstreken. De Koperen Tuin, 14.00 uur Middelburg Pasta en pesto maken. De Drvkkery, 15.00-16.30 uur Lezing over Amerikaanse presidents verkiezingen. Professor Adam Fairclough vergelijkt de ambtstermijnen van Franklin D. Roosevelt en Barack Obama. Filmzaal Abdij 9,16.00-18.00 uur. Terneuzen 'Hallo Wereld'-ontmoetingsmiddag, in het kader van de Kinderboekenweek. Bibliotheek, 14.00 uur Bijeenkomst Alliance Frangaise, met le zing Nell de Hullu over de relatie tussen Marcel Proust, Piet Mondriaan en Zee land. Porgy en Bess, 20.00 uur Vlissingen Knutselen en voorlezen (4-8 jaar). Bibliotheek 't Spui, 14.00 uur Zierikzee Janneke Schotveld, schrijfster van Su perjuffie, leest voor en signeert. Boekhandel De Vries, 13.30-15.30 uur Jelle Brandt Corstius.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46