#h5°iwip i O 14KK5V3 KUSTMARATHON 2ijl 2™* fff sport 127 'Ik ben voor 70 procent zeker' Brons Kroonen op wfvnVi flï Schletterer geeft startschot voor marathon w 'Bij Vrouwenpolder is het altijd hartstikke mooi. Het ziet er zwart van de mensen die allemaal uitkijken of die vriend of dat familielid er aankomt' Ruben Oreel, fotograaf van de PZC tijdens de Zeeuwse Kustmarathon Een van de foto's van Ruben Oreel waar de uitputting en emotie vanaf druipt. De finish van Theo Rabout in 2008. Lein Lievense vangt hem op. foto Ruben Oreel middelburg - Sébastièn Schlette rer zal zaterdag in Burgh-Haamste- de de tweeduizend marathonlo pers wegschieten. De drievoudig winnaar van de Kustmarathon is door de organisatie gevraagd deze taak voor zijn rekening te nemen. De Middelburger kan zelf niet meelopen vanwege een blessure. Ook Niels Koole uit Zoutelande heeft zich definitief afgemeld bij de organisatie. Er gaan geruchten dat ook andere kanshebbers niet naar Burgh zullen komen vanwege een blessure, maar officieel heeft zich verder nog niemand afgemeld bij organisator Lein Lievense. De start is zaterdag om 12.00 uur. KU STMARATHO N EER door Peter Walraven, www.meteowallie.nl ^W/RIJDAG^^OKTOBER^28^ ^ZATERDA'GWOK-TOBER#^» 0 N DAWO K'TO B E donderdag 4 oktober 2012 KINGSTON Jamaicaanse atleten lopen tegen de lamp Twee Jamaicaanse atleten zijn be trapt op het gebruik van doping. Het gaat om Dominique Blake en Ricardo Cunningham. Blake maak te deel uit van de nationale selectie 4x400 meter, maar ze kwam tij dens de Olympische Spelen van Londen niet in actie. Cunningham is de regerend Jamaicaans kam pioen op de 800 meter. Beide atleten moesten dinsdag (lo kale tijd) voor een antidopingcom- missie verschijnen om nadere uit leg te geven over hun positieve con trole. DEN HAAG Nieuwe sponsor voor schaatsploeg Orie Na een maandenlange zoektocht heeft schaatscoach Jac Orie einde lijk een sponsor gevonden. De equipe van wereldkampioen Stefan Groothuis moest na het afhaken van geldschieter Control op zoek naar een vervanger en dat bleek - ondanks de vele successen in de winter - geen gemakkelijke op dracht. De ploeg kan echter donder dag tijdens persconferentie „goed nieuws" naar buiten brengen, zo vertelde Orie woensdag. Orie wilde echter niet bevestigen dat Brand Loyalty de nieuwe hoofd sponsor is, zoals de Telegraaf woensdag al meldde. SYDNEY Stoner maakt rentree tijdens GP van Japan De Australische motorcoureur Ca sey Stoner maakt over twee weken bij de Grote Prijs van Japan zijn rentree in de MotoGP. De wereld kampioen miste de laatste drie ra ces vanwege een gebroken enkel, in augustus opgelopen in Indiana polis. Met 186 punten staat de Australiër derde in de WK-stand, op gepaste afstand van de Spanjaarden Jorge Lorenzo (290) en Dani Pedrosa (257). Het seizoen telt nog vier Grands Prix. RIJSWIJK Waterpoloster Cabout doet stapje terug Waterpoloster Mieke Cabout is voorlopig niet meer beschikbaar voor Oranje. De speelster van ZVL Leiden wil meer tijd maken voor haar maatschappelijke carrière en dat is niet te combineren met het topsportprogramma. Cabout veroverde in 2008 samen met haar teamgenoten in Peking olympisch goud. Vier jaar later kon ze die titel niet verdedigen, omdat Nederland zich niet wist te kwalifi ceren voor 'Londen 2012'. 1 WK judo voor politie vrouwenpolder - Weerman Peter Walraven krijgt een steeds beter zicht op het weerbeeld ko mend weekeinde. De inwoner van Vrouwenpolder is inmiddels voor 70 procent zeker van zijn voorspellingen voor het marathon- weekeinde. „Het is afhankelijk van waar en wanneer het hoge- drukgebied passeert", laat hij we ten. Vrijdag zijn er weliswaar buien, meent Walraven, maar daar heb ben de deelneemsters aan Ladies- run -'s avonds waarschijnlijk niet al te veel last van. De Walchenaar raadt wel aan om een regenjasje bij de hand te hebben in Zoutelan de. Het zal vrijdag ook flink waaien aan de kust. De wind komt uit het zuidwesten tot westen en heeft een kracht van 5 a 6 Beau fort. Zaterdag zal de wind, die dan uit het noordwesten komt, iets afge zwakt zijn. 's Ochtends is er nog wel kans op wat regen. Met 14 gra den zal het op de dag van de mara thon vrij fris zijn. De wandelaars belooft Walraven, net als eerder in de week, het bes te weer. Hij verwacht zondag rus tig weer en zo nu en dan bewol- king. De wind (kracht 2 a 3) komt deze dag uit wisseldende richtingen, maar toch voornamelijk uit het oosten. De Hulster judoka Rob Kroonen heeft op het wereldkampioenschap judo voor politie brons gepakt in de klasse -100 kilo. Het toernooi was afgelopen weekeinde in het Russische Kazan. De 44-jarige Zeeuws-Vlaming was de oudste deelnemer aan het WK. Opmerkelijk was dat hij degene was die de snelste ippon liet note ren. Binnen zeven seconden legde hij de Saoedische judoka Abdullah Alnajdi al in de luren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27