Hoop op stuntje duurt maar tien minuten 241 sport Bengtsson geniet van Twente-reis naar Zweden Balotelli helpt City in slotminuut aan punt CHAMPIONS donderdag 4 oktober 2012 MANCHESTER - Borussia Dortmund heeft woensdag een tweede over winning in groep D van de Cham pions League verspeeld. De Duitse kampioen domineerde het duel met Manchester City, maar gaf in de slotfase een voorsprong uit han den. Mario Balotelli bracht de kam pioen van Engeland in de 90e mi nuut langszij: 1-1. Marco Reus had de bezoekers na een uur op voor sprong gebracht. Borussia Dortmund was de groeps- fase twee weken geleden begon nen met een zege op Ajax (1-0), terwijl Manchester City onderuit ging bij Real Madrid (2-3). Op 24 oktober komt de kampioen van Engeland op bezoek in Amster dam, Dortmund ontvangt Real Madrid. Schalke 04 heeft in groep B van de Champions League een zekere ze ge op Montpellier weggegeven. In de laatste minuut maakte Souley- mane Camara nog gelijk voor de Fransen, die geruime tijd met tien man speelden: 2-2. Klaas-Jan Huntelaar waande zich toen al meer dan een half uur de match winner. Groep A. FC Porto-Paris Saint-Germain 1-0 (0-0). 83. Rodriguez 1-0. Dinamo Kiev-Dinamo Zagreb 2-0 (2-0). 3. Goesev 1-0, 33. Pïvaric 2-0 (eigen doel punt). FC Porto 2 2 0 0 6 3- 0 Paris SG 2 10 1 3 4-2 Dinamo Kiev 2 10 1 3 3-4 Dinamo Zagreb 2 0 0 2 0 0 - 4 Groep B. Arsenal-Olympiakos Piraeus 3-1 (1-1). 42. Gervinho 1-0, 45. Mitroglou 1-1, 56. Podolski 2-1, 90+4. Ramsey 3-1. FC Schalke 04-Montpellier 2-2 (1-1). 13. Ait Fana 0-1, 26. Draxler 1-1, 53. Hun telaar 2-1 (strafschop), 90. Camara 2-2. Rode kaart: 52. Bocaly (Olympiakos Pirae us). Arsenal 2 2 0 0 6 5- 2 FC Schalke 04 2 1 1 0 4 4-3 Montpellier 2 0 1 1 0 3- 4 Cristiano Ronaldo maalct in de slotfase -■ jp>Sjjf M H v| van het duel twee doelpunten en brengt zijn dagtotaal daarmee op drie. Urby Emanuelson viert een feestje na één van de treffers van AC Milan. AC Milan heeft zijn eerste over winning in de Champions League binnen. De Italiaanse topclub zege vierde bij Zenit Sint-Petersburg: 2-3. Urby Emanuelson, die net als Ni- gel de Jong in de basis stond, zette Milan in de dertiende minuut op voorsprong met een van richting veranderde vrije trap. Stephan El Shaarawy maakte er 0-2 van. Op slag van rust zorgde Hulk voor de aansluitingstreffer en aan het be gin van de tweede helft werd het gelijk door Roman Sjirokov. Milan won uiteindelijk alsnog, door een eigen doelpunt van Tomas Hubo- Olymp. Piraeus 2 0 0 2 0 2-5 Groep C. Zenit St. Petersburg-AC Milan 2-3 (1-2). 13. Emanuelson 0-1, 16. El Shaara wy 0-2, 45+2. Hulk 1-2, 49. Sjirokov 2-2, 75. Hubocan 2-3 (eigen doelpunt). Anderlechf-Malaga CF" 0-3 (0-1). 45+1. Eliseu 0-1, 57. Joaquin 0-2 (strafschop), Eliseu 0-3. Malaga 2 2 0 0 6 6- 0 AC Milan 2 1 1 0 4 3-2 Anderlecht 2 0 11 1 0-3 Zenit St. Petersb. 2002 0 2- 6 Groep O. Manchester City-Borussia Dortmund 1-1 (0-0). 61. Reus 0-1, 90. Balotelli 1-1 (strafschop). Real Madrid 2 2 0 0 6 7-3 Bor. Dortmund 2 1 1 0 4 2-1 Manchester City 2 0 1 1 1 3-4 Ajax 2 0 0 2 0 1- 5 Ajax maakt voor het derde jaar op rij voor eigen publiek een die pe buiging voor Real Madrid. De Amsterdamse ploeg verliest in de Champions League met 1-4 van de Spanjaarden. Sterspeler Cristiano Ronaldo scoort liefst drie keer. door Jop van Kempen AMSTERDAM - Op een avond die het klasseverschil tussen Ajax en de Europese top opnieuw pijnlijk blootlegde, verloren de Amster dammers voor de vijfde keer op rij van Real Madrid: 4-1. Wel scoorde Ajax eindelijk tegen de Madrile- nen. Heel even duurde de hoop op een stuntje. Ongeveer een minuut of tien. Na een aansluitingstreffer van Niklas Moisander 2-1 leek de wedstrijd te kantelen. Het opportu nistische Amsterdamse spel dat volgde, leidde tot een enorme kans voor invaller Danny Hoesen, maar de debuterende aanvaller miste van dichtbij een bijna niet te missen kans op de 2-2. De opleving van Ajax kwam op een moment dat alles bijna verlo ren leek. Real had zich na een zeer verdiende 2-0-voorsprong toege legd op hakjes en showballen, en bij de Amsterdammers ontstond mede door de onophoudelijke steun van het publiek een soort niets-te-verliezen-houding. Het bleek een stuiptrekking. Tien mi nuten voor het einde maakte Cristiano Ronaldo met twee goals binnen twee minuten een einde aan alle illusies. Het was wederom een ongelijke strijd tegen Real Madrid. Veel Am sterdamse fans hoopten na vier op eenvolgende nederlagen (12 doel punten tegen, 0 voor) op een stuntje, maar Real heerste in de Arena volgens de verhoudingen die je kunt verwachten wanneer de ene club werkt met een begro ting van 517 miljoen euro en de an dere met 65 miljoen. En in plaats van kleiner lijkt het verschil tus sen Ajax en Real elke wedstrijd groter te worden. Ajax werd over klast. Een blik op de wisselspelers lever de een aardig inzicht op in de on derlinge krachtsverhoudingen. Bij Ajax was daar bijvoorbeeld Hoe sen, een 21-jarige Limburger met louter ervaring in de Jupiler Lea gue en de Finse competitie. Hoe sen debuteerde na een uur, hij ver ving Tobias Sana. Ook de negen tienjarige Fabian Sporkslede kwam in het veld. Bij Real moch ten Mesut Ozil (37-voudig Duits in ternational) en Angel di Maria (31-voudig Argentijns internatio nal) opdraven. Waar het Ajax van Frank de Boer in de laatste twee ontmoetingen nog wel meer balbezit had (51 pro cent en 55 procent), lukte ook dat woensdagavond niet. In de eerste Karakteristiek helft waren de Madrilenen het langst in balbezit (54 procent). Bo vendien speelde het grootste deel van het spel zich af op de helft van Ajax. Real zette Ajax met de rug te gen het eigen doel en schepte kans na kans, waarop doelman Ken neth Vermeer kon uitgroeien tot de beste Ajacied. Hij redde knap op inzetten van Cristiano Ronal do, Kaka en Karim Benzema. Ook Daley Blind speelde goed. Zoals ook in voorgaande ontmoe tingen counterde Real opnieuw flitsend. Zo kwam het eerste Ma- drileense doelpunt tot stand na balverlies van Tobias Sana, die |j makkelijk van de bal werd gelopen :;i door Marcelo. Benzema zocht de achterlijn op en kreeg de bal bij Ronaldo, die van dichtbij raak schoot. De tweede Spaanse goal was werkelijk wonderschoon. Ben zema rondde een snelle uitbraak ij af met een halve omhaal. Voor j| even was het muisstil in de sfeer- volle Arena. Door de nederlaag staat Ajax on deraan in groep D met nul pun- j| ten. De Amsterdammers spelen op I 24 oktober in eigen huis tegen Manchester City. Real Madrid speelt op de derde speeldag in groep D in Dortmund tegen Borus sia. Ajax-Real Madrid 1 -4 (0-142. Ronaldo 0-1,48. Benzema 0-2, 56. Moisander 1-2, 79. Ronaldo 1-3, 81. Ronaldo 1-4. Scheidsrechter: Eriksson (Zwe). Gele kaart: Essien (Real Madrid). Aantal toeschou wers: 49500. 3 Ajax: Vermeer, Van Rhijn, Alderwei- reld, Moisander, Blind, De jong, Poulsen (69. Sporkslede), Eriksen, Sana (66. Hoesen), Babel (82. Luko- ki), Boerrigter. door Fardau Wagenaar HELSINGBORG - Hij heeft ernaar uit gekeken, alleen al naar de busreis van het vliegveld naar het centrum van Helsingborg. Langs het water en het groen, de bekende beelden van zijn Zweden. Rasmus Bengts son keerde woensdag met FC Twente terug naar 'huis'. Zijn ouderlijk huis ligt op een half uur rijden van het spelershotel in Helsingborg. Zelf speelde hij vijf tien jaar voor Malmö, de club uit zijn geboortestad. Bengtsson, de rustige centrale verdediger van FC Twente, opent zijn gezicht als hij over Zweden praat. „Ik was blij met de loting", zegt hij. „Ik vind het funny om met Twente naar mijn eigen land te gaan. Mijn vriend Wallid Atta speelt bij Hel singborg. Hoe mooi is het dat je el kaar dan treft in de Europa Lea gue." Hij hoopt dat zijn ploeggenoten vandaag vanuit het hotel nog even naar buiten kijken. Naar de ferry's in de zeestraat Sont, die vanaf zon sopkomst mensen overvaren van Helsingborg naar het Deense Hel- singor. Zodat ze een beetje een idee krijgen van zijn vaderland. „Voetballers kijken normaal niet echt om zich heen. We zijn puur gericht op wat er komen gaat. Wat dat betreft kan ik ze vast voorberei den op een fysieke, defensieve wed strijd. Zweeds voetbal lijkt op het Engelse voetbal, maar dan op een lager niveau. Wij treffen vanavond een counterploeg en er kan wat mij betreft geen twijfel over be staan dat FC Twente de favoriet is." Helsingborg staat momenteel zes de in de competitie en maakt met de koude maanden in aantocht geen kans meer op een goede eind klassering. „De competitie is bijna afgelopen", weet Bengtsson. „In Zweden beginnen ze in maart al te voetballen en stoppen als het win- Rasmus Bengtsson ter wordt. Ik vind dat geen goede zaak, we lopen niet gelijk met ande re landen. Het lijkt mij beter om al lemaal hetzelfde schema te volgen. In de huidige situatie kunnen Zweedse clubs die in Europa spe len vanaf november alleen nog maar oefenduels spelen om fit te blijven en ritme te behouden." Voor Zweedse voetballers is de stap van hun eigen kleinere compe titie naar de eredivisie ideaal, gaat hij verder. Vooral aanvallers kiezen voor een avontuur in Nederland, neem Ola Toivonen bij PSV. „In de eredivisie wordt offensief en tech nisch gespeeld. Het is een spring plank naar grote competities als Duitsland en Engeland. Voor een verdediger zoals ik, is het wennen. In Nederland moet je ook kunnen voetballen, terwijl je in Zweden al goed bent als je alleen kan verdedi gen." „Ik zit ergens tussen de Zweedse en Nederlandse stijl in. Kijk, ik snap dat FC Twente heel aanval lend speelt in de eredivisie, de ploeg heeft de kwaliteiten ervoor. Maar dat ook lagere teams als Wil lem II maar blijven gaan en aan proberen te vallen, snap ik niet. Zelfs tegen topploegen als Twente willen ze voetballen, maar in mijn ogen nemen ze daar te veel risico's mee. Dat vind ik wat naïef Helsing borg gaat dat vanavond zeker niet doen. Ze zullen defensief spelen en in een moeilijke situatie schieten ze de bal gewoon heel hard weg." De kans dat de centrale verdediger tegen Helsingborg mag beginnen, is aanwezig. Maar zeker weet hij het nooit, Bengtsson heeft bij Twente tot nu toe nooit een vaste basisplek gehad. „Natuurlijk had ik andere verwachtingen voor ik hier kwam, maar daar wil ik nu niet over uitweiden." Een dag voor de wedstrijd schuift hij naast trainer SteveMcClaren aan bij de persconferentie in het Jj Olympia Stadion. Leuk voor de Zweedse journalisten die hem al een tijd niet meer gezien en gespro ken hebben. Hij houdt zich op de vlakte,vertelt nog wat over Ajax-uit dat inmiddels achter de spelers ligt, maar laat niets los over zijn situatie. Bengtsson wil deze da gen gewoon even genieten, van het L bijzondere thuis zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24