zeeland j 23 PZC brieven nl/abonnee \1&m The Classical PROMS: Muzikaal vuurwerk! donderdag 4 oktober 2012 Jan Kooren is op zoek naar het Zeeuwse DNA. van Binnenuit in Heinlcenszand. Die winkels hebben gekozen voor genieten, kwaliteit en kennis. Dat betekent dat niet alle winkels of producten in die formule passen. Daar is moed en durf voor nodig." Geldt dat dan niet voor Zeeland? „Ja. Je kunt niet alles zijn. Als je een duidelijke droom hebt, kun je die delen. Dan kan de boodschap van Zeeland net zo sterk worden als die van Nike of Volvo." Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Euro In tegenstelling tot de heer P. Wis se denk ik dat het gezever over een zogenoemd kwartje van Kok aan Geert meer stemmen heeft gekost dan zijn mening over Europa en de gulden. Zeker is in elk geval dat wij met de euro sedert 2002 veel in waarde hebben ingeboet. Iedereen ervaart dat wat u in 2001 kocht voor 1 gulden nu minstens 1,25 eu ro kost (omgerekend 2,75 gulden). Natuurlijk moeten wij voor die tien jaar ook rekening houden met inflatie van bijna 2 procent per jaar. Laten wij daar heel royaal 30 procent voor rekenen, dan zou u zonder euro nu 1,30 gulden beta len in plaats van 1,25 euro. Ik zie de euro niet als een zegen! C.A. van looij Waterfront 276, Terneuzen Btw-verhoging Volgens de krant treft btw vooral de rijken. 'Hoge inkomens worden harder geraakt dan lage- en mid deninkomens. Want in 2010 betaal den de 25 procent hoogste inko mens 3400 euro aan btw en de 25 procent laagste inkomens 1300 eu ro'. De mensen met de hoogste inko mens kunnen de btw (en dus ook de btw-verhoging) echter naar ver houding makkelijker opbrengen dan de lagere inkomens. De 25 procent hoogste inkomens betaalden, volgens het artikel in de krant, weliswaar gemiddeld 3400/1300 2,6 keer zoveel btw als de 25 procent laagste inkomens. Maar de 25 procent hoogste inko mens verdienen gemiddeld 4 tot 6 keer zoveel als de 25 procent laag ste inkomens (een globale raming op basis van gegevens van het CBS). Het zou eerlijker zijn geweest als de inkomstenbelasting iets zou zijn verhoogd. Dan zouden alle in komensgroepen naar verhouding evenveel meer zijn gaan betalen. Bovendien wakkert btw-verhoging de inflatie aan. Sam van der Zee Spanjaardstraat 46, Middelburg Zorgkosten Ten aanzien van de zorgkosten somberen hoeft niet. De zorg kan miljoenen goedkoper. Als we dat zinloze geschuif met papier nu eens terugbrengen. Dat bespaart al miljoenen. Stap eens af van die enorme hang naar het uitsluiten van alle denkbare risico's. In zorg centra krijgen, ondanks vaccinaties elk jaar, duizenden toch weer griep of een darminfectie. Ziekenhuizen kunnen nog veel kos tenbewuster onderhandelen met contracten voor energie, telecom municatie en over hulpmiddelen als verbandmiddelen. Dat kan al een kostenreductie van 20 tot 25 procent geven, miljoenen dus! Als ex-fysiotherapeut zou ik de nieuwe minister adviseren eens een fysiopraktijk te bezoeken en zich laten voorlichten hoe men daar kosteneffectief werkt. Een voorbeeld voor de hele zorg dat het kan. J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Financiën ADRZ Het Admiraal De Ruyter Zieken huis (ADRZ) gaat wachttijden te lijf, meldde deze krant op 19 sep tember. Het was gebleken dat de begroting niet zou worden ge haald. Hieruit kan worden afgeleid dat de financiële positie van het ADRZ niet rooskleurig is. Dit voor jaar meldde het ZRTI dat ze gingen Verhuizen van Vlissingen naar Goes. Dit is een enorme kapitaal vernietiging. Verhuizing kan verder een negatie ve invloed hebben op de betrok kenheid en tevredenheid van de medewerkers. Ook de Zotel facili teit voor de familie van patiënten aan de Boulevard verliest haar func tie. Een nieuw ziekenhuis op Wal cheren lijkt door de recessie en het terugtrekken van een co-fmancier verder weg dan ooit. Ik pleit er daarom voor het nieuw ste gedeelte van het gebouw aan de Koudekerkseweg te renoveren tot een ziekenhuis voor planbare zorg met circa honderd bedden. Hier bevindt zich nog zeer goede medische apparatuur en volgens een TNO-rapport kunnen deze ge bouwen nog minstens tien jaar mee. Verbouwing is snel te realiseren en biedt de mogelijkheid voor be houd van het ZRTI in Vlissingen. lieuwe Rienstra Langevielesingel 18a, Middelburg Financiën ADRZ (2) Vanuit de ivoren ADRZ-bestuurs- toren eigen plannen uitvoeren blijkt een verkeerde optie te zijn. Wachtlijsten en trage onderzoeken geven klinieken ruim baan cliën ten te werven en patiënten een snelle behandeling te garanderen. Concurentie van vele kanten, waar bij Admiraal De Ruyter Ziekenhuis mede door deelname aan Victoria Zierikzee haar eigen graf graaft. Minder patiënten, minder behan delingen, dus minder financiën. Kostenbesparing treft patiënten en personeel. Het ADRZ holt achter de ontwik kelingen aan met meer spoedeisen- dehulp-artsen, avond- en week eind operaties, het geboortecen trum Goes. De kosten voor de burger nemen snel toe, acceptatie van ruim 20 procent en meer van het inkomen voor zorg neemt snel af. Overheid singrijpen en financiële controle lij ken onvermijdelijk. Een ziekenhuis boven de Schelde dreigt anders kopje onder te gaan. P.L.Brounts Kenau Hasselaarstraat 153 Vlissingen Marc Van Peel En weer gooit de Antwerpse ha venwethouder Marc Van Peel de knuppel in het hoenderhok (krant van 28 september). De Westerschelde moet volgens hem in de nabije toekomst nog ver der uitgediept worden en dat zal hij blijven roepen. En steeds meer polders langs de Westerschelde moeten dan onder water gezet moeten worden! En er is al zo veel 'nieuwe natuur': een gebed zonder einde. Elke keer wordt er gerefe reerd naar het 'historisch verdrag' van ruim 150 jaar geleden, waar ze zich krampachtig aan vast blijven houden. Het wordt nu zo langzamerhand eens tijd dat de politiek (welke kleur dan ook) eensgezind en mas saal een vuist gaat maken naar Bel gië om tot een herziening van dit verdrag te komen zodat men er niet langer misbruik van kan ma ken. Dit verdrag is gewoon uit de tijd: je kunt de scheepvaart van heden niet vergelijken met die van 160 jaar geleden! De kersverse Zeeuwse Tweede Kamerleden Bosman en de Vries kunnen aan de slag: een geweldige uitdaging voor beiden. Huib Stevense Nieuwstraat 22 Bruinisse ABONNEEi VOORDEEL Laat u meevoeren in de sprankelende sfeer van The Classical PROMS. De perfecte balans tussen klassieke en populaire muziek, gebracht door het gezelschap CALL, The Bach Orchestra of the Netherlands, pianist Cor Bakker o.l.v. dirigent Pieter Jan Leusink. Als abonnee betaalt u slechts 45,- per kaart* (adviesprijs 70,-) en ontvangt u per twee bestelde kaarten de cd en dvd 'In Paradisum' t.w.v. 20,- cadeau. Dit mag u niet missen! Bestellen Kijk voor meer informatie en bestellen op www.theclassicalproms.nl Om de korting te ontvangen maakt u gebruik van actiecode RK77. Telefonisch kan ook via: 0900 - 8191 0,45 p/min.) o.v.v. actiecode RK77. *Voor Concertgebouw Amsterdam betaalt u €50,- per kaart, dit is inclusief 2 consumpties en GVB vervoersbewijs! Waar en wanneer vrij. 19 okt. Eindhoven 19.30 uur zon. 21 okt. Amsterdam* 19.30 uur vrij. 26 okt. Den Bosch 19.30 uur zat. 27 okt. Rotterdam 19.30 uur zon. 28 okt. Den Haag 15.00 uur woe. 31 okt. Vlissingen 19.30 uur zat. 3 nov. Amsterdam* 20.15 uur zon. 4 nov. Arnhem 15.00 uur vrij. 9 nov. Amsterdam* 20.15 uur 25,- korting gratis CD/DVD! *De korting is alleen geldig voor abonnees van de PZC. Prijzen zijn excl. de standaard verzendkosten van 6,- per bestelling. Niet geldig i.c.m. andere acties. Op de concertlocatie ontvangt u een gratis programma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23