'Zou dat een werkgever zijn?' zeeland 121 Netwerkbijeenkomst SCB houdt Coederentreindagen Roemeense zakkenrollers gepakt donderdag 4 oktober 2012 Werkzoekenden en ondernemers ontmoetten elkaar woensdagochtend in hotel Goes. Op 7 november is er nog zo'n bijeenkomst in hotel Van der Valk in Middelburg. De Ondernemersclub Zeeland nodigde woensdag werkzoeken den uit om met elkaar in con tact te komen tijdens een kopje koffie. Veel werklozen grepen die kans aan, maar veel banen waren er niet te verdelen in ho tel Goes. door Nadia Berkelder Of het hier is, vraagt een man, een beetje bedeesd. Dat is het. In het restaurant van hotel Goes wor den handen geschud, kaartjes uit gedeeld, e-mailadressen en linke- din-profielen uitgedeeld. Bijna ie dereen is hier op zoek naar werk: een baan, een opdracht, een klant. Een enkeling heeft iets in de aan- bieding. De Ondernemersclub Zeeland is een groep zelfstandige onderne mers die wekelijks bij elkaar komt om koffie te drinken en informatie uit te wisselen. „Wanda Catsman van de ondernemersclub twitterde laatst dat ze koffie ging drinken met collega-ondernemers", zegt Frans Esser. „Ik twitterde terug waarom dat niet een keer met werkzoekenden kon. En dat vond ze een goed ideé." Hij grijnst „Van daar." Esser deelt enthousiast kaartjes uit aan alle aanwezigen. Troubleshoo ter bij uitstek is hij, staat erop. En direct beschikbaar bovendien. „Ik hoop dat ik via deze bijeenkomst een ingang vind. Ik ben nu dertien maanden op zoek naar een baan, het liefst in het management bij de zorg of het welzijn. Het valt niet mee, ik ben natuurlijk ook al wat ouder. En het aanbod wordt min der. Van september tot januari vo rig jaar ben ik tien keer op gesprek geweest. Daarna nog maar vier keer. Afgelopen maand heb ik geen enkele vacature meer in de krant gezien. Wat ik hier doe? Als je stil gaat zitten, gebeurt er zeker niets." Wanda Catsman is verbluft over de opkomst. „Normaal zijn er tien tot vijftien ondernemers, nu zit de zaal vol. Of het zin heeft? Voor werkzoekenden kan netwerken nuttig zijn. Ik denk dat het helpt. Werkzoekenden en ondernemers bij de netwerkbijeenkomst in Hotel Goes. Door persoonlijke gesprekken kom je sneller aan een baan dan wan neer je alleen je brief of cv stuurt, ook als je geen werkgevers spreekt. Andere mensen weten meer dan jij alleen. Ze hebben tips, kennen weer anderen. Iedereen heeft een netwerk. Natuurlijk kan het ook eng zijn, om zomaar op iemand af te stappen. Ik vond netwerken de eerste keer ook eng." En dat het eng is, blijkt: som mige mensen lopen even een rondje door het restau rant van het hotel, om snel weer weg te glippen. Vincent van Ee nenaam praat met een mede-werk zoekende. „Ik zoek werk in de transport, of in de wegenbouw", zegt hij. „Ik heb nu ook een baan, maar voor twee dagen. Het is voor mij lastig omdat ik drie kinderen heb en mijn werk graag met mijn gezin wil combineren. Dat is onge bruikelijk in de transportsector. Vroeger heb ik in het asfalt ge- Tips om goed te netwerken Begin met netwerken voordat je er gebruik van wil maken. Op het mo ment dat je het nodig hebt, ben je vaak te laat. Weet wie je nodig hebt. Zoek de juiste mensen om te benaderen en aan te spreken. Geen verkooppraatjes: jezelf werkt, ik was daar de eerste die ouderschapsverlof aanvroeg. Dat vonden ze vreemd." Brigitta van der Weele werkte tot voor kort bij de Rabobank. Ze zoekt een baan in de communica tie en daarom is ze naar de bijeen komst gekomen. „Netwerken, en vooral sociale media zoals Twitter, Linkedln en Facebook helpen", ver telt ze. „Je krijgt tips en ik heb al twee keer een sollicitatiegesprek ge had. Deze bijeenkomst is een beet- plompverloren aanprijzen heeft geen zin. Ga een gesprek aan, geef advies.. Vraag om de 'magie e-mail', een mail die iemand anders doorstuurt naar een contact dat jou misschien verder kan helpen met je zoek tocht. Bron: Intermediar je verwarrend: het is niet duidelijk wie er nou werkzoekend is en wie ondernemer." Die man met die paarse trui, dat is een ondernemer, weet een dame die op zoek is naar een baan als kwaliteitsmanager in de voedings industrie. „Hij zoekt commercieel talent." De man in het paars blijkt Kees Kramer te heten. Hij zoekt geen personeel, maar klanten voor zijn P&O-adviesbureau. Daar heeft Dirk Jeras ook niets aan. Hij zoekt foto Willem Mieras werk als vertegenwoordiger. „In van alles. Als het goed is, moet je al les kunnen verkopen, van een pu naise tot een auto. Of ik mezelf niet kan verkopen? Natuurlijk wel, maar die kans krijg ik vaak niet eens. Mijn leeftijd is een probleem. Ik ben 53. Daardoor word ik vaak al niet uitgenodigd op een gesprek, als je daar aan toekomt, ben je een grote stap dichterbij een nieuwe baan." Bij de volgende netwerkbijeen komst met werkzoekenden, op 7 november in Middelburg, zorgt Catsman voor wat meer werkge vers, belooft ze. „En we willen mis schien ook kennissessies organise ren: hoe je jezelf moet presenteren op een netwerkwebsite bijvoor beeld. We gaan er nog eens goed over nadenken." Voor meer informatie: kijk op de face- bookpagina van Ondernemersclub Zee land: www.facebook.com/onderne- mersclubzeeland door Frank van Cooten GOES - De Stoomtrein Goes-Borse- le (SGB) houdt in de herfstvakan tie de Goederentreindagen. Op deze speciale dagen (14, 16, 17 en 21 oktober) rijdt tussen Goes en Hoedekenskerke naast dè 'gewo ne' stoomtrein ook een antiek goe derentreintje. Deze wordt getrokken door de 'Sik', een orginele diesellocomotief van de Nederlandse Spoorwegen die gebouwd is in 1936. Rond deze goederentrein zijn extra activiteiten. Kinderen kun nen meedoen aan het 'koffer la den', waarbij ze zelf een ouderwet se koffer met hun eigen vracht- briefin de goederentrein mogen la den. Een persoonlijke vrachtbrief aan de koffer toont de naam van de jonge 'kruier'. De kinderen mogen meteen even binnen een kijkje ne men in de locomotief van de goe derentrein en in de conducteurs wagen. De kruiers mogen in Hoedekens kerke hun eigen koffer uitladen en naar de bestemming brengen, waar een beloning wacht. De ei gen vrachtbrief mag als aandenken worden meegenomen. Ook voor volwassen spoorliefheb- bers heeft de Stoomtrein Goes- Borsele een extra activiteit georga niseerd. Het is mogelijk mee te rei zen in de goederentrein in plaats van in de stoomtrein. De reis vindt dan plaats in de conducteurs wagen. VLISSINGEN - De politie heeft met de aanhouding van twee Roemeen se zakkenrollers vijftien zaken opge lost, waaronder ook een in Vlissin- gen. Op 31 augustus zag personeel van de Jumbo supermarkt in Goes dat twee mannen pincodes afkeken van klanten en belden de politie. Beide mannen, van 35 en 39 jaar oud, zijn daarna aangehouden. Het tweetal is herkend op camera beelden van eerdere zaken. Zij ble ken betrokken bij zakkenrollerij op 15 juni en 3 juli in Goes en op 3 juli in Vlissingen. De 35-jarige man bleek elders in het land ook nog twaalf zakken te hebben gerold. De man heeft in middels in totaal 15 zaken bekend. Afgelopen donderdag hield de Zeeuwse politie in gevangenis Dordse Poort in Dordrecht ook nog een 26-jarige Roemeense zak kenroller aan. De man zat al een straf uit van een jaar voor soortgelijke delicten, maar was alsnog herkend op beel den van bewakingscamera's. Hij bleek in 2009 betrokken bij zakken rollerij in supermarkten te Krab- bendijke, Kruiningen en Kapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21