XXL Kernreactorvat onderzocht IMF: Crisis duurt zeker tien jaar Tolerantie is nieuwe thema Sire-campagne Barre omstandigheden DONDERDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren I Later meer zon, 4oktober2012 254e jaargang nr. 235 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 C-P 15° PZC DIERENDAG Soms loopt dierenliefde uit de hand UITGIDS Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen in het teken van water 10 en 11 Centrale Borssele wil onrust over mogelijke haarscheurtjes wegnemen door Marcel Modde borssele - De kerncentrale in Borssele heeft een onderzoek inge last naar de aanwezigheid van haar scheurtjes in het reactorvat. Exploitant EPZ wil daarmee een einde maken aan de aanhoudende onrust rond dergelijke problemen in de kerncentrales van Doel en Ti- hange. De Belgische reactorvaten komen van, de zelfde fabrikant (RDM) als die van Borssele. EPZ heeft steeds benadrukt dat hier voor de reactor een andere staal soort is gebruikt, die veel minder gevoelig is voor fabricagefouten zo als die in België zijn gevonden. De geplande onderhoudsstop ko mend voorjaar wordt gebruikt voor een reguliere inspectie van het reactorvat. Daarnaast komen er extra inspecties waarin de erva ringen uit Belgische onderzoeken worden betrokken. In een bericht op de eigen internetsite stelt hoofd kerncentrale Ian van Cappel- le het uiterst onwaarschijnlijk te vinden dat een zoektocht in Bors sele dit soort fabrieksfouten aan het licht brengt. „We zullen deson danks extra onderzoek uitvoeren, want we nemen alle gebeurtenis sen in de nucleaire wereld serieus en we snappen goed dat er enige ongerustheid is. En dat is voor ons ook een overweging." Volgens Van Cappelle is de conditie van het reactorvat de afgelopen veertig jaar met uiteenlopende onderzoe ken 'nauwgezet gevolgd'. Minister Maxime Verhagen (EL&I) heeft in een brief aan de Tweede Kamer nog eensr bevestigd dat met het AMSTERDAM - Een uitgeprocedeerde asielzoeker wast zijn gezicht bij het tentenkamp in Amster dam Osdorp. De migranten eisen fatsoenlijke voorzieningen op het kamp. Sinds een week bi vakkeren daar ongeveer veertig uigeprocedeerde asielzoekers. Zij willen of kunnen niet naar hun land van herkomst Somalië, Sudan of Ethiopië. Op dit moment is er geen aanleiding over te gaan tot directe ontruiming, aldus een woord voerder. De gemeente levert geen voorzieningen, zoals wc's en douches, omdat de manifestatie is aangemerkt als een demonstratie. De gemeente kan naar eigen zeggen niet bij de vele demonstra ties in de stad elke keer voor voorzieningen zor gen. Inmiddels is er door de huisartsenpraktijk van de wijk een toilet geplaatst en heeft de reini gingsdienst afval en rommel van het terrein ver wijderd. foto Evert Elzinga/ANP """"■"^iiiiiiiiiiii'iifiMiiiwii'i 1 i i 'T1'"niuirn'mpiïTrrTiirrr i BOEDAPEST - Het duurt zeker tien jaar vanaf het begin van de finan ciële crisis voordat de wereldecono mie weer in goede vorm is. Dat heeft topeconoom Olivier Blan- chard van het Internationaal Mo netair Fonds (IMF) woensdag ge zegd. Blanchard bepleit een grote re solidariteit tussen leden van de eurozone en meer integratie in fis caal en economisch beleid. Hij zei dat Europa verder moet gaan met integreren, wil de mone taire unie een succes worden. De topeconoom merkt op dat de Vere nigde Staten een begrotingspro- reactorvat van Borssele niks mis is. Greenpeace vindt dat Verhagen de veiligheidssituatie niet serieus neemt en eist dat hij de centrale di rect sluit voor een onderzoek naar mogelijke haarscheurtjes. Geeft de minister geen gehoor aan die eis, dan stapt Greenpeace naar de Raad van State. pagina 2 en 3: discussie over veiligheid kerncentrale; commentaar AMSTERDAM - De Stichting Ideële Reclame (Sire) is woensdag begon nen met een nieuwe campagne, die tolerantie als thema heeft. Een belangrijk doel is Nederland weer trots te maken op zijn tolerantie, zo stelt de stichting. Als slogan voor de campagne is gekozen voor 'Tolerantie: daar knapt heel Neder land van op'. Twee op de drie Ne derlanders vindt dat tolerantie de belangrijkste kernwaarde van het land is. Meer dan de helft (53 pro cent) gaf in het onderzoek aan dat Nederland in de afgelopen twintig jaar minder tolerant is geworden. „Tolerantie is de basis van demo cratie en mensenrechten", zegt di recteur Pim Slierings van Sire. Sire heeft tolerantie op de website tolerantie.nu omgezet in een virtu eel product. Iedereen kan via de website een portie tolerantie be stellen. DE STELLING Holleeder verdient geen podium Reageer op pzc.nl Zie pagina 7 UW MENING 301 reacties Ik ga kritisch naar mijn verzekeringen kijken eens niBHMani 70% oneens njsutssn 30% bleem hebben dat nog niet is aan gepakt. Om de wereldeconomie te rug te laten keren naar een gezon de toestand is het volgens hem no dig dat opkomende markten hun munt sneller opwaarderen. pagina 13: alle eurolanden moeten contract Brussel sluiten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1