Kinderen kiezen tussen zwemles en sport 19 Straf voor uit hand gelopen brandoefening donderdag 4 oktober 2012 Venetianen hem alle ruimte om over Holland en Zeeland te vertel len, over de dijken en het beleg van Leiden. Dat het topstuk uit de Veerse stad huismuseum collectie nu in Zürich is te zien, is volgens Peter Blom te danken aan de conserva tor van het Rijksmuseum in Am sterdam. Die attendeerde de Zwit sers op de aanwezigheid van het belangrijk historisch schilderstuk in Veere. Detail van het schilderstuk uit de Veerse collectie als blikvanger op het affiche voor de tentoonstelling 'Kapital, Kaufleute in Venedig und Amsterdam' in Zürich. Links Corne- lis van der Mijle, met naast hem de doge van Venetië. door Theo Ciele MIDDELBURG - Sinds het afschaffen van het schoolzwemmen in de ge meente Middelburg zijn 21 kinde ren op zwemles gegaan met steun van het gemeentelijke sportfonds. Dat fonds is in het leven geroepen om kinderen van ouders met een laag inkomen in de gelegenheid te stellen om te sporten. Kinderen krijgen maar voor één sport een bijdrage. Wie het geld gebruikt voor zwemles, kan het dus niet ge bruiken om bijvoorbeeld te gaan voetballen. Het is dus kiezen tus sen zwemles en sport. In het kader van de bezuinigingen sneuvelde het schoolzwemmen. Daarbij was de overweging dat veel ouders hun kinderen op eigen kosten zwemlessen lieten nemen. Sinds het begin van dit schooljaar gaan de kinderen dus niet meer klassikaal naar de zwemles. Ouders met een laag inkomen kun nen een beroep doen op het sport fonds om hun kinderen toch een zwemdiploma te laten halen. De bijdrage uit het sportfonds is overigens niet voldoende om de kosten voor zwemles te bekosti gen. De gemeente Middelburg vult de rest aan, zodat de ouders toch niets hoeven te betalen voor de zwemles. HEINKENSZAND Gitaarshows bij Jos Rentmeester Bij gitaarspeciaalzaak Jos Rent meester in Heinkenszand zijn de komende drie maanden elke zater dag tussen 10.00 en 17.00 gitaar shows. De eerste is komende zater dag. Verschillende gitaristen uit de re gio en daarbuiten komen de snaar instrumenten die Rentmeester in zijn studio op bedrijventerrein Noordland 5 heeft staan, demon streren. Rentmeester is onder meer officieel dealer van merken als Fender Custom Shop, Gretsch, Ibanez en Guild. Meer info op: www.stujos.nl MIDDELBURG Theatervoorstelling over downsyndroom In het Spiegeltheater in Middel burg is vrijdagavond een bijzonde re theatervoorstelling te zien. In de voorstelling 'Kind achter de ogen', van de Israëlische schrijver Nava Semel, vertelt een vrouw over haar verstandelijk gehandicapte zoon. Het verhaal is wereldwijd al meer dan duizend keer gespeeld. De voorstelling begint om 20.00 uur en kost 12,50 entree. MIDDELBURG Ronde Tafel in actie voor de Voedselbank Ronde Tafel 26 Walcheren houdt een actie waarbij chocoladeletters aan bedrijven en particulieren wor den verkocht. De opbrengst gaat naar de Voedselbank Walcheren. Vorig jaar haalde de Ronde Tafel met deze actie tweeduizend euro op voor de Stichting KiKa. De letters zijn te bestellen tot en met 23 november 2012. Voor meer informatie: www.letter- actie.nl. ZIERIKZEE - Iets te veel enthousias me bij de Schouwen-Duivelandse brandweer heeft geleid tot een re primande van de provincie. Begin september stak de brand weer op de toerit van het overslag station in de Milieustraat in Zierik- zee een autowrak in brand. Deze toerit lijkt een beetje op die van de Zeelandbrug. Zo kon een onge val aldaar worden nagespeeld. Alleen brandde het wrak wat har der dan de spuitgasten hadden ver wacht. Daardoor ontstond forse rook en sloeg de rookmelder alarm. Voor deze overtreding trok de provincie de gele kaart: nooit meer doen op last van een dwang som van 5000 euro per herhaling. WOONGOED MIDDELBURG isvrijdag 5 oktober in verband met een bedrijfsexcursie GESLOTEN Kluyfhqut Km LI DE KERKE v. autobedrijfkluyfhout.nl Bij NADER 1414 i HW—UW—I Op pagina 18 van de PZC van dins dag 2 oktober staat een foto van de Vlissingse kunstenares Carina Du- mais. Zij won met het beeld de tweede prijs in een wedstrijd van de NCRV. Door een fout in de vormgeving van de krant is een deel van de fo to niet afgedrukt. In de originele beeldcompositie zijn het meisje ui terst links en het meisje uiterst rechts geheel te zien. MIDDELBURG Theatervoorstelling over discriminatie Het OPDC Griffioen in Middelburg is vandaag de eerste school in Zee land waar de voorstelling Open your Mind, over discriminatie en vooroordelen, van het Anti Discri minatie Bureau Zeeland wordt ge geven. Na het OPDC volgen de Sprienke in Goes en het Zelden- rust/Steelant College in Terneuzen. De voorstelling in het OPDC, aan de Griffioenlaan 38 in Middelburg, begint om 10.30 uur. een goede woning, een fijne siraai Buitenruststraat 235 - 4337 ER Middelburg T: 0118 691700 - E: mail@woongoed. die in 1609 wereldnieuws' was de eervolle ontvangst in Venetië van een gezant uit de ketterse Nederlanden. Deze week bij u in de bus, of bekijk hem online www.bomont.nl Napapijri heren jas van 299,- voor 239,- ook verkrijgbaar in zwart en bruin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19