Fietspad Serooskerke taboe WALCHEREN Overvallers op AH zonder buit vertrokken Swingend begin Kinderboekenweek almanak Tip? redactie@pzc.nl Ventilatie Fietser (23) wordt in Vlissingse Walstraat van zijn fiets geschopt DONDERDAG 4 oktober 2012 17 Veers paneel topstuk in Zwitserland 18 en 19 Netwerkbijeenkomst in Goes 20 en 21 Omwonenden in actie tegen 'grove aantasting' monumentaal Park Welgelegen door Henk Postma SEROOSKERKE - In Serooskerke is ophef ontstaan over de aanleg van een fietspad door het park van landhuis Welgelegen. „Een grove aantasting van karakteristiek erf goed dat onderdeel is van een rijks monument", zeggen omwonen den. Ze zijn een handtekeningen actie begonnen die meteen al steun kreeg van zo'n vijfentwintig dorpsbewoners. De aanleg van het fietspad is on derdeel van de herinrichting van de Wilgenhoekweg en de Oostka- pelseweg. Van die doorgaande rou te wordt een verkeersluwe dorps straat gemaakt. Op de rand van park Welgelegen wil de gemeente een vrijliggend fietspad aanleggen. Dat is al geruime tijd bekend en doorgesproken met de dorpsraad en omwonenden. Maar nu de her inrichting aanstaande is, slaan om wonenden alarm. Ze spreken er schande van dat de begroeiing van het park langs de kant van de weg wordt 'blootge legd en als grasberm bestempeld'. Daarbij gaat de monumentale poort van het park 'als een losge raakt element een vreemde plek in nemen'. Bovendien, zo argumente ren ze, tast het fietspad de rust en de structuur van de wandelpaden aan. En dat alles, zegt buurvrouw Joanna de Buck, terwijl de aanleg van zo'n fietspad geen enkel doel dient. „Eerder wordt het onveili ger, zo'n afgezonderd pad zonder voldoende verlichting." Omwonen den hebben ook al 'deskundigen' in de arm genomen. Die begrijpen niet waarom de gemeente zonder 'waardenstellend onderzoek' een rijksmonument aantast. Wethouder Jaap Melse heeft in middels een bijeenkomst toege zegd om met omwonenden te pra ten 'over de exacte plek en vorm van het fietspad'. „Tot die tijd doen we geen onomkeerbare din gen." Hij benadrukt dat er 'breed draagvlak' was voor het fietspad. „Het park ligt nu wat verborgen. We wilden het meer open heb ben, zodat vanaf de weg een mooi doorkijkje ontstaat. Maar als er nu nieuwe inzichten zijn, dan willen we daar wel over praten." De bijeenkomst vindt plaats op vrijdagavond 12 oktober in De Zandput. Ondertussen zit er vaart in de herinrichting van de weg. Het eerste deel, vanaf de N57, is al in uitvoering. In de loop van deze maand zou het gedeelte langs park Welgelegen op de schop moeten. Daarna wordt het middelste deel van de route aangepakt, uitgezon derd bij de nieuw te bouwen su permarkt. Daar wil men mee wachten tot de nieuwe super markt er staat. Het dorp wil op de route een maxi mum snelheid van 30 km. Er ko men daarom, voorlopig op proef, verkeersremmers. VLISSINGEN - Zover de politie en Al- bert Heijn konden vaststellen, is er tijdens de overval van afgelopen maandag bij het AH-filiaal aan de Gildeweg in Vlissingen niets gesto len. Die ochtend drongen rond 06.00 uur twee mannen de super markt binnen en bedreigden met een wapen enkele medewerkers. Daarbij zou ook geschoten zijn. Volgens een woordvoerder van de politie wordt nog onderzocht waarom de twee die supermarkt rond dat tijdstip binnendrongen. „Aangezien er niets wordt vermist, kijken we nu waarom ze daar rond dat tijdstip waren." De twee overvallers waren binnen vijf minuten verdwenen. Het is nog niet bekend of ze er vandoor gingen in een vluchtauto. www.p7.cwone11.nl MIDDELBURG - Op basisschool de Dolfijnen burg in de Middelburgse wijk Klarenbeek openden de kinderen van groep 7 en 8 woens dagochtend de Kinderboekenweek met een 'flashmob' op het schoolplein. Met de dans verrasten ze de andere klassen en de ouders. De kinderen dansten op het liedje 'Hallo We reld' wat tevens het thema van de 58ste Kin derboekenweek is, die tot en met 13 oktober duurt. Het ontmoeten van andere culturen in en door verhalen staat centraal tijdens deze Kin derboekenweek. Ook op andere scholen werd vandaag aan dacht geschonken aan de jaarlijkse promotie van het lezen. Zo las de Middelburgse burge meester Harald Bergmann voor op basis school de Uilenburch aan de Nederstraat. Zie ook de video op www.pzc.nl/video foto Ruben Oreel Het zat al jaren in de planning. En deze week was het dan zover. Het Middelburgse echtpaar had alle spaarrekeningen nog eens nagelopen en vervolgens de dichtstbijzijnde aan nemer gebeld. Tijd voor dubbele be glazing in de keuken, was de bood schap. Daar kon de aannemer het al leen maar van harte mee eens zijn. De afgelopen dagen werd er met enig overleg op de bestaande kozij nen ingehakt. Afgezien van een on verwacht rotte dorpel liep alles naar wens. Tot gisteren. Foutje ergens in de bestelketen. De nieuwe beglazing was dubbel, maar vooral van het formaat wc-raam. Geen probleem, vond de dienstdoen de timmerman: „Ik plak ze aan el kaar, u wilde toch extra ventilatie?" VLISSINGEN - In de nacht van dins dag op woensdag is in de Walst raat in Vlissingen een man ernstig mishandeld. Die mishandeling gebeurde tussen 04.00 en 05.00 uur. Een 23-jarige fietser reed rond die tijd door de Walstraat en werd plotseling door een andere man van zijn fiets ge trapt, aldus de politie. De man viel. Toen hij op de grond lag werd hij, zo vervolgt de politie, meerde re keren geschopt en geslagen. Hij liep daarbij een bloedneus op en wonden in het gezicht. De mishandeling vond plaats in het gedeelte tussen het Groene- woud en de Vrouwestraat De man kon zelf aangifte doen. De po litie hoopt dat getuigen iets heb ben gezien. Zij kunnen 0900-8844 bellen. Ga verder op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17