Het woord is aan secretaris 'il bello Ganswein buitenland 19 in Hongkong Frankrijk schaft Vader' en 'moeder' af Moeite met traplopen woensdag 3 oktober 2012 De mars vraagt aandacht voor de problemen van de landlozen in Gwalior in India. Tienduizenden mensen begonnen dinsdag aan de tocht van 350 kilo meter naar de hoofdstad New Delhi. Het plan is om de mars in een maand te lopen. foto AP „schip te ontsnappen. „We dachten dat we zouden sterven. Iedereen zat binnen vast", zei een vrouw van middelbare leeftijd. Sommige passagiers sloegen ramen kapot en zwommen naar de oppervlakte. Reddingsteams in boten en heli kopters wisten uiteindelijk de meeste mensen uit het schip te redden. Na het ongeluk verleende de veerboot geen hulp, maar voer direct door naar een pier op het ei land Lamma. Naar verluidt wilde de kapitein snel naar de kant voor dat het schip zelf zou zinken. Het had een gat aan de zijkant en maakte water. Ook zouden er en kele gewonden aan boord zijn ge weest. Voor zover bekend waren er geen Nederlanders aan boord. zie onze website:buitenlainid 'Veerboot had reddingsboeien achter moeten laten' Vertrouweling paus enige getuige in rechtszaak De cruciale figuur in Vati- leaks is monseigneur Gans wein (56), secretaris van de paus en de enige hoge gees telijke die getuigt in het pro ces tegen butler Gabriele. door onze correspondent Eelco van der Linden De persoonlijk secretaris van de paus is normaal een grijze figuur, de voot en op leeftijd, maar bovenal gereserveerd, on zichtbaar. Met Georg Ganswein haalde Benedictus XVI het absolu te tegendeel in huis: een open en toegankelijk persoon, die inter views gaf en zich het fotograferen, waarbij een ander aspect nog meer op de voorgrond trad, zijn schoonheid. Een kruising tussen George Clooney en Hugh Grant werd hij genoemd, toen Joseph Ratzinger hem in 2005 benoemde tot secreta ris. Blond, blauwe ogen, een atle tisch postuur en nog maar 49 jaar oud. Hij prikkelde de fantasie van zowel mannen - die hem steevast een relatie toedichtten met de paus - als vrouwen, die zich vast grepen aan zijn uitspraak 'ik mag niet trouwen, maar ik ken de lief de'. Binnen het Vaticaan zorgde Ganswein voor ophef door in T-shirt en korte broek te joggen en te tennissen. Naar het schijnt tot grote onvrede van kardinaal Tarci- sio Bertone, de tweede man van BERLIJN Duitsers lijden massaal aan diarree Duitsland is in de ban van de groot ste voedselvergiftiging ooit in het land. Ruim 9400 kinderen en jon geren hebben een heftige aanval van diarree gehad. De autoriteiten zoeken de oorzaak in schoolmaaltij den. Er zijn geen sporen van een bacterie of virus gevonden, maar opvallend is wel dat alle getroffen scholen en instellingen maaltijden kregen van Sodexo. AMSTERDAM 'Logboeken Poch zijn ontlastend' De logboeken van voormalig Transaviapiloot Julio Poch bewijzen niet dat hij heeft meegewerkt aan de zogenoemde vluchten des doods in Argentinië. Die conclusie trekt ad vocaat Geert-Jan Knoops dinsdag. Poch is onderdeel van een megapro ces tegen 70 verdachten van misda den tegen de menselijkheid tijdens de militaire dictatuur in Argentinië. door onze correspondent Cees van Zweeden PARIJS - Franse parlementsleden gaan een drukke herfst tegemoet als ze deze maand het homohuwe lijk legaliseren. Alle wetsartikelen waar 'moeder' en 'vader' in voor komen, moeten worden gewijzigd. Dat zijn er 382. De 'homowet' om schrijft het huwelijk als 'een vereni ging van twee personen, ofwel van verschillend geslacht ofwel van hetzelfde geslacht'. Maar wat doe je vervolgens met het wetsarti kel dat zegt dat de 'vader' aangifte moet doen van geboorte van een kind. Als het homohuwelijk is gele galiseerd, kan die 'vader' een vrouw zijn. Om juridische proble men te voorkomen wil de regering alle verwijzingen naar 'vader' en 'moeder' uit het wetboek te schap pen. De termen worden vervan Onderzoek naar eigen politie Vaticaan De rechtbank in Vaticaanstad heeft dinsdag een onderzoek gelast naar de gendarmerie in de kerkelijke staat na een klacht van de gevan gen gehouden butler van de paus, Paolo Gabriele. Die zei gisteren de eerste tijd na zijn arrestatie te zijn vastgehouden in een heel kleine ruimte met voortdurend het licht aan. Na 53 dagen in die cel werd hij onder huisarrest geplaatst Georg Ganswein foto EPA het Vaticaan en een begenadigd machtspoliticus, reden waarom de giftige pijlen van 'Vatileaks' op hem gericht zijn. Bertone deed zijn beklag bij de paus, maar de fri vole secretaris bleeffHij werd al leen, alsnog, onzichtbaar. Vader Georg of'padre Giorgio' is de afgelopen jaren een machtig man geworden, vooral door het- onvoorwaardelijke vertrouwen dat de paus in hem heeft. Ganswein, een expert in kerkelijk recht, is net als Ratzinger afkomstig uit Beieren en conservatiefin de leer. De twee werken al samen sinds 1996, toen Ganswein toetrad tot de door Rat zinger geleide congregatie voor de zuiverheid van de geloofsleer. Als secretaris van de paus maak je alleen maar vijanden, omdat ieder een de paus wil spreken en de se cretaris het filter vormt. Ganswein is ook nog eens een vreemde eend in de bijt, omdat hij wars is van po litiek en de machtspelletjes zoals die binnen de Curie - de bestuurs organisatie van de paus - graag ge speeld worden. Dat juist Ganswein de butler Ga briele ontmaskerde als degene die vertrouwelijke brieven en docu menten kopieerde en naar de pers stuurde, past in het beeld van de onkreukbare noorderling, maar het pxoces is voor hem niet zonder risico. Er zijn veel kardinalen die nuttige informatie zouden kun nen geven over 'Vatileaks', maar Ganswein is de enige hoge geeste lijke die zal getuigen. Hij zal moe ten beantwoorden hoe het moge lijk is .dat Gabriele maandenlang enorme hoeveelheden documen ten uit het pauselijke kantoor kon wegnemen en kopiëren, zonder dat dit de secretaris opviel. In de slangenkuil die de Curie heet, is er niet veel voor nodig om Ganswein in een kwaad daglicht te stellen. Sommigen menen dat de secreta ris beschadigd uit het proces zal ko men en de koffers al klaar staan. Hij zou bisschop worden in Duits land. Een bevordering, maar ook een echt Vatileaks-scenario. gen door het neutrale 'ouder'. Dat daarmee niet alle taalkundige misère de wereld uit is, bewees kar dinaal Philippe Barbarin. De kerk leider hield op een christelijk radio station een tirade tegen het homo huwelijk, die hij besloot met: „Straks legaliseren ze ook nog kop pels van drie of vier mensen." Ook in Frankrijk bestaat een koppel uit twee personen. Barbarin heeft het verzet tegen het homohuwelijk ge leid. Voor hem betekent het homo huwelijk het einde van de klassie ke samenleving. Een meerderheid van de Fransen aarzelt ook. Maar minister van Justitie Christia- ne Taubira houdt vast aan haar wetsvoorstel. Ze kondigde aan dat het eerste homohuwelijk eind ok tober in Montpellier wordt geslo ten, en zei: „Wie zegt mij dat een heterokoppel een kind beter op voedt dan een homokoppel?" U kunt misschien nog traplopen, maar het kost u de nodige moeite. Als u eenmaal een trapliff van Molenaar in huis hebt gehaald, wilt u beslist niet meer zonder. Verhuizen is niet meer nodig: Geschikt voor alle trappen v Geruisloos en veilig naar boven v Altijd snel leverbaar -/ Eenvoudig bedieningspaneel -/ Verhuur is ook mogelijk! Compact design Alle merken beschikbaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9